Gainward 2060 vs XFX 6600

Bütçe
7000
RX 6600, RTX 2060 'dan saf oyun performansında ileride. Ben kendi görüşümde ekran kartı tercihlerini 2'ye ayırıyorum.
Eğer ki mühendis - mimar veya adayı iseniz, ekran kartını çizim programlarında ve video editleme gibi içerik üretiminde kullanıyorsanız NVIDIA'nın hem yazılım hem donanım tarafında sundukları fiyat performans noktasında daha iyi.
Ancak benim bunlarla çok fazla işim yok, temel amacın fiyat performans noktasında saf oyun performansı diyorsanız o zamanda AMD daha mantıklı tercih.
Bence marka fanboyluğunu bir kenara bırakıp ekran kartını orta uzun vadede ne amaçlı kullanmak istediğinizi belirlemenizin tercihinizde önemi var.

8 GB versiyonundan evet, 12 GB versiyonundan hayır.
12 ya da 8 fark etmez şuan günümüzde 1080p oyunculukta 8 gb fazlasıyla yeterli RX 6600 hala güçlü hee şu olabilir evet grafikleri zorlayan oyunlarda VRAM kapasitesi aşınca maalesef tam performansını veremeyecektir onunda sebebi VRAM kapasitesi yüzünden içindeki navi çipinin kısıtlanmasıdır onun dışında çok daha güçlüdür RX 6600 ü de 12 gb yapsalar yine RTX 3060 ı ezebilir fakat kart 1080p oyunculuk için tasarlanmış . 🙂

12 ya da 8 fark etmez şuan günümüzde 1080p oyunculukta 8 gb fazlasıyla yeterli RX 6600 hala güçlü hee şu olabilir evet grafikleri zorlayan oyunlarda VRAM kapasitesi aşınca maalesef tam performansını veremeyecektir onunda sebebi VRAM kapasitesi yüzünden içindeki navi çipinin kısıtlanmasıdır onun dışında çok daha güçlüdür RX 6600 ü de 12 gb yapsalar yine RTX 3060 ı ezebilir .
12 ve 8 arasında inanılmaz büyük bir fark vqr hocam, yeni çıkan oyunların çoğu 10GB veya daha fazla kullanıyor. RX 6600 8GB, 3060 12GB ye göre her türlü daha kötü.

12 ve 8 arasında inanılmaz büyük bir fark vqr hocam, yeni çıkan oyunların çoğu 10GB veya daha fazla kullanıyor. RX 6600 8GB, 3060 12GB ye göre her türlü daha kötü.
onu anlatıyorum bende 1080p oyunculuk için yeterli fakat VRAM kapasite dolunca kart kesiyor kendini , bunu fiyat bandına bakarakta karar vermek daha iyi olabilir RTX 3060 12 GB mı RX 6600 8GB mi diye aralarında çok bir fark yoksa RTX 3060 12GB almak mantıklı fakat NVDİA ve AMD kartları arasında hep uçurum bir fark oluyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı