Gainward Phantom RTX 3080 12 GB sıcaklıkları normal mi?

ESY

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kartımın fanlarını kendim fan eğrisinden ayarlayınca %70 hızında sesli çalışıyor ve sıcaklık 82 derecede çalışıyor. Power limiti %85'e alınca 3-4 FPS kaybediyorum fakat 77 civarına düşüyor sıcaklık ama böyle şeylerle uğraşmak bana pek mantıklı gelmedi açıkçası. Bu kartın kendini adamakıllı soğutamadığını düşünüyorum. Kartı otomatik fanda bırakırsam yanımdan uçak kalkıyormuş gibi bir hissiyat veriyor muhtemelen %90 fan hızlarına çıkıyor ve 78 derecelere düşüyor. Sizce garantiye yollamalı mıyım bir sonuç çıkar mı?

XPG Defender Pro

Kasa kapağı açık olsa da farketmiyor. 3-4 derece düşük çalışıyor ama fan sesi yine arşa çıkıyor.

Asıl düşündüğüm şey mesela power limiti %80 yapınca %48 fan hızlarında kabul edilebilir ses düzeyinde 75-76 derecelerde çalışıyor ve FPS kaybı 4-5 civarı. Bu şekilde power limit kısıp kullanmak mı mantıklı yoksa garantiye yollamak mı ?

Son düzenleme:
XPG Defender Pro

Kasa kapağı açık olsa da farketmiyor. 3-4 derece düşük çalışıyor ama fan sesi yine arşa çıkıyor.

Asıl düşündüğüm şey mesela power limiti %80 yapınca %48 fan hızlarında kabul edilebilir ses düzeyinde 75-76 derecelerde çalışıyor ve FPS kaybı 4-5 civarı. Bu şekilde power limit kısıp kullanmak mı mantıklı yoksa garantiye yollamak mı ?
Hangi oyunda?

Kaç FPS de 4-5 FPS düşüyor? Az gibi geldi.
Dying Light 2 de 79 dan 75'e iniyor, AC Vallhala da 116 dan 101'e iniyor. Sıcaklık 75-76 oluyor fan hızı da 48-51 arası. DL2 de RT Ultra ve 1440p aynı şekilde AC de Tüm ayarlar ultra 1440p.

VRAM sıcaklıkları 85 civarı o konuda problemim yok

Yeni konular

Geri
Yukarı