Gainward RTX 3060 ghost sorunlu mu?

Cihankeser

Hectopat
Daha fazla  
Alacağım sistem de bu ekran kartı mevcut. Çoğu yerde sorunlu olduğunu duydum sıcaklık konusunda, bilen biri var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20210911_221431.jpg
    IMG_20210911_221431.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir sorunu yok. Bu tarz genellikle aşırı kaliteli olmayan markalarda soğutma çok kötü olmasa da yeterli seviyede olur. Palit'in alt markasıdır kendisi.

Sorunlu falan değil, sorunlu diyenler işkembeden atıyor, gainward kaliteli markadır Palit ile aynıdır zaten aynı üretim bandından çıkıyor kartları.

Sıcaklık konusunda şimdi gidip 3 fanlı TUF, Gaming X, STRIX gibi kartların soğutma performansları ile kıyaslarsanız tabii hayal kırıklığına uğratır o sorunlu diyen tipler aynı şeyi yapıyorlar. Bu markaların 3 fanlı modellerinin soğutması aşırı iyidir ama parası da iyidir. Nereden baksanız 1500-2000 TL fark koyarak belki daha fazla bile olabilir sırf markası ASUS MSI diye aşırı fark koyarak satabiliyorlar ama GPU aynı yani.

Dual modeller + - genelde hep aynıdır 70-75 derece aralığında tutar GPU'yu ki bunlar normal değerlerdir. Bu oynadığınız oyuna göre de değişir kimi oyunda 65'leri görürsünüz ama RTX destekli GPU'ya sağlam yük bindiren oyunlarda 72-73'leri görürsünüz.

3060'ın 93 Derece'ye kadar yolu var ki Dual fanlı hiçbir model üretim hatalı değilse veya kasa aşırı sıkışık falan değilse bu değerleri görmesi imkansız zaten.

Allah aşkına rtx 3060 ryzen 5 3600 x game testlerde gainward kullanılıyo ve taş çatlasın 65 i gördüm bazılarında 80 dereceyi duyuyo olabilirsiniz ama o arkadaşların kasalarında bişi sıkıntılı oluyo bu drop giriyo 90 derece oluyo filan ya markanın haterları ya da bu yorumlar asus msı sayfasındada oluyo gainwarda özel değil kısaca aynı gpu ve gaming x trio 50 derece ise bu 65 derece işte sıcaklık takıntınız yoksa alın

Sorunlu falan değil, sorunlu diyenler işkembeden atıyor, gainward kaliteli markadır Palit ile aynıdır zaten aynı üretim bandından çıkıyor kartları.

Sıcaklık konusunda şimdi gidip 3 fanlı TUF, Gaming X, STRIX gibi kartların soğutma performansları ile kıyaslarsanız tabii hayal kırıklığına uğratır o sorunlu diyen tipler aynı şeyi yapıyorlar. Bu markaların 3 fanlı modellerinin soğutması aşırı iyidir ama parası da iyidir. Nereden baksanız 1500-2000 TL fark koyarak belki daha fazla bile olabilir sırf markası ASUS MSI diye aşırı fark koyarak satabiliyorlar ama GPU aynı yani.

Dual modeller + - genelde hep aynıdır 70-75 derece aralığında tutar GPU'yu ki bunlar normal değerlerdir. Bu oynadığınız oyuna göre de değişir kimi oyunda 65'leri görürsünüz ama RTX destekli GPU'ya sağlam yük bindiren oyunlarda 72-73'leri görürsünüz.

3060'ın 93 Derece'ye kadar yolu var ki Dual fanlı hiçbir model üretim hatalı değilse veya kasa aşırı sıkışık falan değilse bu değerleri görmesi imkansız zaten.
Bak sırf bu mesaja cevap yazabilmek için gecenin yarısı giriş yapmakla uğraştım...

Dostum ellerinden öpüyorum, bu konuyu millete anlatmaya çalışırken dilimde tüy kalmadı artık. Millet gerçektende 15-20k ekran kartları ile 8-9k ekran kartlarını karşılaştırıyor. Ve bide hani adam alıp denemiş olsa bugüne kadar eyvallah dicem. Herifler msi, asus fanboyluğundan kullandığı markaya söz geçirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı