Galatasaray vs Kopenhag maçı kaç kaç biter?

Kopenhag karşısında oynadığı futboldan daha fazlasını yapmaları lazım.
Salak Icardi'nin pozisyon üretmesi gerekiyor.
Okan hocanın yerinde olsam 2013'teki 3-2 biten Real Madrid maçını açar izletirdim bütün kadroya.
Yani aynı şekilde o yıldaki oynanan futbolun kalitesinde oynamaları gerekiyor.

10 kişi kopenhagla içerde berabere kalan GS'nin bayerni yenmesi için mucize olması lazım.

Kopenhag karşısında oynadığı futboldan daha fazlasını yapmaları lazım.
Salak İcardi'nin pozisyon üretmesi gerekiyor.
Okan Hocanın yerinde olsam 2013'teki 3-2 biten Real Madrid maçını açar izletirdim bütün kadroya.
Yani aynı şekilde o yıldaki oynanan futbolun kalitesinde oynamaları gerekiyor.
Hayatında futbol oynadın mı bilmiyorum da, merkez santrfora top gelmeden nasıl pozisyon üretecek? Mertens, Kerem sahaya sıvadı orta sahadan bir top çıkartamadık İcardi dediğin adam olmasa Bayern, United maçlarında şansın yok. Okan hocan adamakıllı ilk 11 ile çıksaydı, Demirbay falan koymasaydı o kaçırdıklarından sonra Kerem yerine Zaha'yı, 10 numaraya Ziyech'i çekip sağa da Tete'yi alsaydı maç çok daha farklı olur ve kazanırdık. Neyse ki etkili olabilecek sonuçları ve oynananları görüyordur diye umut ediyorum. United maçında Zaha, Tete, Ndombele başlarsa maç bizim açımızdan çok daha kaçınılmaz olacaktır. Real Madrid maçında oynadığımız oyunla günümüzdeki oyun bir değil, ayrıca orada da inanılmaz üstünlük kurduğumuz yok seyirci baskısı, kolay bulunan goller ve bugün Kerem'in yediği gibi pozisyonları atıyoruz sadece. O günkü kadrodan daha kaliteli oyuncularımız var sol bek, 10 numara hariç.

Hayatında futbol oynadın mı bilmiyorum da, merkez santrfora top gelmeden nasıl pozisyon üretecek? Mertens, Kerem sahaya sıvadı orta sahadan bir top çıkartamadık İcardi dediğin adam olmasa Bayern, United maçlarında şansın yok. Okan hocan adamakıllı ilk 11 ile çıksaydı, Demirbay falan koymasaydı o kaçırdıklarından sonra Kerem yerine Zaha'yı, 10 numaraya Ziyech'i çekip sağa da Tete'yi alsaydı maç çok daha farklı olur ve kazanırdık. Neyse ki etkili olabilecek sonuçları ve oynananları görüyordur diye umut ediyorum. United maçında Zaha, Tete, Ndombele başlarsa maç bizim açımızdan çok daha kaçınılmaz olacaktır. Real Madrid maçında oynadığımız oyunla günümüzdeki oyun bir değil, ayrıca orada da inanılmaz üstünlük kurduğumuz yok seyirci baskısı, kolay bulunan goller ve bugün Kerem'in yediği gibi pozisyonları atıyoruz sadece. O günkü kadrodan daha kaliteli oyuncularımız var sol bek, 10 numara hariç.
Ziyechi ilk yarıdan oynatmadı mı?

Ziyechi ilk yarıdan oynatmadı mı?
Ziyech bizim takımda kanat oynayamaz, Chelsea ya da Ajax gibi orta sahada sürekli top yönlendirilen çizgiye dönük hızlı ve tempolu bir oyun ligimizde oynanmıyor. 10 numarada yaratıcılığını kullanabilirse Mertens'in dolduramadığı açığı kapatabilir. Tete'de bu şekilde oyundan mahrum kalmaz, ileride üreticilik ve bitiricilik artar. Ben inanıyorum ki Zaha ve Tete başta olsa çok rahat 2-3 tane atabilirdik, ayrıca yediğimiz goller hep aynı keza 2. golü Zalgiris maçında da yedik. Orta saha çok boş kalıyor, Ndombele farkını hissettirdi.

Hayatında futbol oynadın mı bilmiyorum da, merkez santrfora top gelmeden nasıl pozisyon üretecek? Mertens, Kerem sahaya sıvadı orta sahadan bir top çıkartamadık İcardi dediğin adam olmasa Bayern, United maçlarında şansın yok. Okan hocan adamakıllı ilk 11 ile çıksaydı, Demirbay falan koymasaydı o kaçırdıklarından sonra Kerem yerine Zaha'yı, 10 numaraya Ziyech'i çekip sağa da Tete'yi alsaydı maç çok daha farklı olur ve kazanırdık. Real Madrid maçında oynadığımız oyunla günümüzdeki oyun bir değil, ayrıca orada da inanılmaz üstünlük kurduğumuz yok seyirci baskısı, kolay bulunan goller ve bugün Kerem'in yediği gibi pozisyonları atıyoruz sadece. O günkü kadrodan daha kaliteli oyuncularımız var sol bek, 10 numara hariç.

Öncelikle hayatımda çok futbol oynadım ve şutları atarken sol ayağımı kullanırım.
Evet bahsettiğin gibi Zaha, Ziyech ve Tete üçlüsünü sahaya sürünce daha fazla atağa girmiş oluyor takım.
Okan hoca ise bu konuda çok acemi davrandı.
Zaha şu an için form tutturmuş değil Galatasaraya transfrer olmadan önce önceki takımında sakat olarak sezonu kapatmış.
Bu yüzden Zaniolo nunda takımda kalması gerekiyordu formda olduğu için.
Ancak Takımın gol yükünü tek Santrafora bağlamak aptallık olur hele ki Bayern Munıch maçında.
Orası Şampiyonlar ligi 90 dakika üst düzey futbol oynayan takımlar sadece gruptan çıkıyor.

Hocam ben yıllardır Galatasaray maçlarına giderim. Çoğu sezonu biliyorum. Zira locamız vardır orda. Hiçbir futbolcuyu ilahlaştırmam, Icardi’nin üçer beşer goller atıp günü kurtarmasını beklemiyorum zaten. Gene de istekli olması önemliydi. Bu sıkıntı tek Icardi’de yoktu ama pozisyonu icabı daha çok belli oluyordu. Yedek kulübesindeki 2-0’dan sonraki telaşı gördünüz mü bilmiyorum. Okan Hoca bazı şeyleri yanlış yapıyor. UCL elemelerini bile zar zor geçti. Takım hazır değildi, hava sıcaktı, zemin kötüydü dedi. Tamam, olabilir dedik. Şimdi ne hava sıcaktı ne zemin kötüydü ne de takım hazır değildi. Hazır olmayan takım kanlı canlı Samsunspor’a ilk yarı 3 tane sallayamaz. Yanlış ilk 11, evlatçılık, oyuna geç müdahale etmesi ve en önemlisi takımın hala UCL takımı gibi oynamaması veyahut oynatılmamasıyla zaten bu sonuç pek sürpriz olmadı. Allah yardım etti de maç 2-2 bitti. Alabileceğimiz en net 3 puanı kaybettik. Diyecek çok bir şey yok aslında. Adamlar gelip burada, bizim sahamızda krallar gibi oynayıp bizi böyle zor duruma sokabiliyorsa sorunu kendimizde aramalıyız.
Sorun Okan da ben bunun aksini söylemiyorum ilk mesajlarımda da söyledim zaten. Avrupa hocası değil. Maçın ilk yarısını izleyemedim ama 2. yarıda genel olarak üstün taraf bizdik, hatta maçın özetini izledim ilk yarının onda da üstün taraf bizmişiz, çok daha farklı bitebilirmiş ama işte atamayınca iyi oyun oynamanın anlamı kalmıyor. 2. gol de tamamen bizim hatadan dolayı atmışlar, şanslılardı. Savunma yönünde zaten eksiklerimiz var tamamen bizden kaynaklı problemler.

Sorun Okan da ben bunun aksini söylemiyorum ilk mesajlarımda da söyledim zaten. Avrupa hocası değil. Maçın ilk yarısını izleyemedim ama 2. yarıda genel olarak üstün taraf bizdik, hatta maçın özetini izledim ilk yarının onda da üstün taraf bizmişiz, çok daha farklı bitebilirmiş ama işte atamayınca iyi oyun oynamanın anlamı kalmıyor. 2. gol de tamamen bizim hatadan dolayı atmışlar, şanslılardı. Savunma yönünde zaten eksiklerimiz var tamamen bizden kaynaklı problemler.

Hocam teknik direktör olarak elindeki kozları kullanmazsan sonu böyle 1 puan olur.
Bu maç rahat 3-2 de olabilirdi.
Galatasaray gerçekten 3 puan alabilirdi bu maç.
Okan buruğa bu maç ders olsun aynı hataları diğer maçlarda tekrar ederse Galatasaray gruptan çıkamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı