Galatasaray Rizespor Maçı

Maça zaten kötü başlamıştık, doğru dürüst atak yapamıyorduk. Bir de üstüne Muslera sakatlanınca takımda moraller düştü. Onun da üstüne saçma sapan bir penaltı verilince, takımda penaltıdan dönen topa koşacak enerji bile kalmadı.

Dünkü maçı yenilmemiz normaldi. Hatta ben de Muslera sakatlandıktan sonra içimden" Rize 1-2 tane atar yollar bizi" diyordum ki aynısı da oldu. Zaten o andan sonra maçı izleme isteğim aniden kaçtı bir de penaltı verilince maçı kapattım. Bugün maçın özetini izlediğimde ise Rize'nin maça oynamaya değil adam sakatlamaya için geldiğini gördüm. Musleraya ve Andone'ye yapılan hareketler kasti demiyorum ama o pozisyondaki rizeliler kendini, direk adamın ayağına atmak yerine biraz yavaş çarpışmayı deneseydiler belki de bu sakatlıklar yaşanmayacaktı.

Benim zoruma giden şey ise Rize'li futbolcunun 1-1, 5 metre önde olup da yan hakemin ofsayt vermeyip pozisyonun devamında Muslera'nın sakatlanması. Acilen bu kural kalkmalı. Bugün Muslera sakatlandı yarın başka bir oyuncu aynı sebepten ötürü sakatlanabilir.

İşin transfer kısmına gelirsek Okan ile bu sezon ve gelecek sezonun ilk 5-6 haftası idare edebiliriz. Fakat Muslera'nın sakatlığı bu süreden de uzun olursa mecburen bir kaleci transferi yaparız. Tabii Muslera kadar iyi olabilir mi orası meçhul.

Fenerbahçe'ye de yapıldı boşuna mı 6 maç galibiyet alamadı.

Muslera'ya çok üzüldüm, çoğu hakem atılmalı yabancı hakem koyulmalı bence.

Altay her penaltı kurtardığında penaltı tekrarlanıyor peki buna ne demeli.

Arkadaşım nasıl hakem hemen versin ofsaytı? Adam yan hakemler ile 0.001 saniyede konuşup mu versin? Kafayı mı yediniz siz?

Ayrıca faulün kasti olduğunu düşünmüyorum zaten genel olarak Rize çok sert oynadı.

Muslera'ya çok üzüldüm :(

Bir de şu ligde hakemlerden en çok çeken Fenerbahçe'dir. Burada fanatikliğin bir anlamı yok kardeşim, lig başından beri hakemler ağzımıza ağzımıza vuruyor.

Lig başından beri Fenerbahçe'ye yapılanlara göz yumup olan kendi takımına olunca hakemlere kızgın olanları sevmiyorum hatta nefret ediyorum denebilir. Neymiş? Hemen ofsaytı vermemiş falan filan.
Geçin bunları. Bu ligin hakemleri yüzünden futbolcuların kariyerleri düşüyor. Olan da Muslera gibi uzun sakatlık yaşayanlara oluyor. Çok büyük geçmiş olsun.

Arkadaşım nasıl hakem hemen versin ofsaytı? Adam yan hakemler ile 0.001 saniyede konuşup mu versin? Kafayı mı yediniz siz?

Hayır kafayı yemedim sadece bu kuralın kaldırılıp eskisi gibi yan hakem ofsaytı gördüğü anda bayrağı kaldırması gerektiğini düşünüyorum. Orta hakemin de kaldırılmış bayrağı görmeme ihtimalinin olmadığını düşünüyorum. Bu arada yan hakemin orta hakeme pozisyonun ofsayt olduğunu söylemesi çok uzun sürmez galiba al üstü "hocam pozisyon ofsayt" demesi yeterli hakem de düdüğü çalıp oyunu durdurarak oyuncunun sakatlanmasını önleyebilir..

Fenerbahçe'ye de yapıldı boşuna mı 6 maç galibiyet alamadı.

Muslera'ya çok üzüldüm, çoğu hakem atılmalı yabancı hakem koyulmalı bence.

Altay her penaltı kurtardığında penaltı tekrarlanıyor peki buna ne demeli.

Kardeşim sanki penaltıyı adam gibi kurtarıyor. Sanki kurtardığı için tekrarlanıyor gibi konuşuyorsunuz. Kural var, çizgiyi geçmeyecek diye, bu uyanık sürekli çizgiyi geçiyor. Bunu niye söylemiyorsunuz?

@Punisher cat olası bir yanlış kararda oyuncuların deparını durduracağını ve gol atamayacaklarını/yiyeceklerini de düşündünüz mü?

Ortada olası bir yanlış karar yoktu adam 1-1, 5 metre ilerideydi. O pozisyonda ofsayt görmeyen hakemin bence acilen göz doktoruna gitmesi gerek. Pozisyon bariz ofsayttı. Ayrıca bütün ofsaytları pozisyonun bitiminden sonra söylemek yerine 1-1, 5 metre gibi kuşku bırakmayacak mesafelerde direk ofsayt verilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca siz dünkü gibi eğer ofsayt verilmeyip bir futbolcunun sakatlanabileceğini düşündünüz mü? Aynı siz gibi federasyon da bunu düşünmemiş ki dün bir tane futbolcu bu sebepten dolayı sakatlandı. Ayrıca ben hakemlere laf etmedim yazdığım metni dikkatli incelersen. Sadece bu kuralın değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

@Punisher cat İşte fanatikliğe gerek yok dediğim kısım tam da burası. Sadece kendi maçınızı düşünemezsiniz.

Bu önce 'hakemler de insandır' deyip sonra resmi İnstagram sayfasından hakemlere cellat demeye benzer.

Fenerbahçe yanlış ofsayt kararı yüzünden gol yese bir şey demezsiniz ama.

Ortada olası bir yanlış karar yoktu adam 1-1, 5 metre ilerideydi. O pozisyonda ofsayt görmeyen hakemin bence acilen göz doktoruna gitmesi gerek. Pozisyon bariz ofsayttı. Ayrıca bütün ofsaytları pozisyonun bitiminden sonra söylemek yerine 1-1, 5 metre gibi kuşku bırakmayacak mesafelerde direk ofsayt verilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca siz dünkü gibi eğer ofsayt verilmeyip bir futbolcunun sakatlanabileceğini düşündünüz mü? Aynı siz gibi federasyon da bunu düşünmemiş ki dün bir tane futbolcu bu sebepten dolayı sakatlandı. Ayrıca ben hakemlere laf etmedim yazdığım metni dikkatli incelersen. Sadece bu kuralın değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

Var tekrarında ben bile anlamadım bence hakemin görmemesi normal var tekrarında TV'de o anı duraklatıp izledim ve ofsayt olduğunu anlamadım ha tabii ben hakem değilim.

Geri
Yukarı