Galax 120 GB SSD vs Adata 128 GB SSD

transformers_78

Hectopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu iki üründen hangisini almak daha mantıklı olur.

Galax M2 SSD özellikleri:
  • Okuma hızı: 550 MB/S
  • Yazma hızı: 540 MB/S

Adata SSD özellikleri:
  • Okuma hızı: 560 MB/S
  • Yazma hızı: 520 MB/S

Son düzenleme:
Okuma yazma değerlerine bakma. O değerler maksimum hızları, kısa bir süre sonra o değerler düşüyor işlem sırasında. İnternet'ten bulabilirsen IOPS değerlerine bakarak al.

ADATA'nın IOPS değerleri iyi, onu seçebilirsin.

1.jpg

ADATA'nın IOPS değerleri iyi, onu seçebilirsin.

Eki Görüntüle 265483
Daha önceden Corsair Le200 almıştım. 2014 yılında aldığım MSI marka laptop ile gelen ssd' ye göre daha az performans alıyorum Corsair ile. Demek ki bu değerler daha önemliymiş. Öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu değerlerden daha önemli şeyler de var. Daha doğrusu bu değerleri oluşturan şeyler. NAND bellek türü, SSD kontrolcüsü, DRAM ve benzeri bir sürü şey. Mesela Adata 3D TLC NAND. Bu yönüyle normal TLC NAND'lardan daha üstün diyebiliriz. Daha fazla öğrenmek istersen yazarım.

Bu değerlerden daha önemli şeyler de var. Daha doğrusu bu değerleri oluşturan şeyler. NAND bellek türü, SSD kontrolcüsü, DRAM ve benzeri bir sürü şey. Mesela Adata 3D TLC NAND. Bu yönüyle normal TLC NAND'lardan daha üstün diyebiliriz. Daha fazla öğrenmek istersen yazarım.
Yeni alacağım ssd'yi 2010 yılında aldığım laptop'a takmak istiyorum. Fakat şöyle bir düşüncem daha var. Yeni alacağım ssd' yi yazın topladığım masaüstünde ki Corsair yerine takabilirim. Nasıl olsa laptopun anakartının veri aktarım teknolojisi kısıtlıdır Asus B350m-a' ya göre. Sizce bu fikir daha mantıklı olurmu? Corsair okuma hızı: 65k, yazma hızı: 25k

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı