Galax GTX 1650 Super alınır mı?

Doğru 1650s az güç tükettiği için bende ısınmaz diye düşünüyorum. Olaya farklı bir bakış açısı getireyim. XFX markası için birçok kişi kaliteli, güzel ve yurt dışında çok tercih edilen sağlam marka olarak söylüyor. Ama gel gelelim XFX RX 590 tam bir rezalet.
Neden ki ne sorunu var

Bizzat kendim kullanıyorum o ekran kartını. 1080P'de yüksek ayarlardan aşağı düşmüyorum. Sıcaklıkta ise en fazla 73 dereceyi gördüm. Kartın fanları %40'da çalışıyordu. Fan hızını artırırsanız bu değer daha aşağılara çok rahat iniyor. %65'e kadar fan sesi duyulmuyor. %75'ten sonra ses rahatsız etmeye başlıyor.
Öğrenmek istediğiniz başka bir şey varsa sorabilirsiniz.

İlk defa senden duydum bunu halbuki benim en sevdiğim 3. Rx 590 modelidir Fatboy
Hocam bende kullandığım ürünü severek insanlara tavsiye etmek isterim ama gerçekler bunlar. Varsa çözüm öneriniz yazabilirsiniz.
Sırf bu sorun yüzünden gtx 1650 super geçeceğim yakın bir zamanda.

Hocam bende kullandığım ürünü severek insanlara tavsiye etmek isterim ama gerçekler bunlar. Varsa çözüm öneriniz yazabilirsiniz.
Sırf bu sorun yüzünden gtx 1650 super geçeceğim yakın bir zamanda.
Valla fanları kontrol edin derim bilgiliyseniz kartın içini açıp pedlerini kontrol edebilirsiniz veya direk garantisi varsa yollayın yoksa dediklerim geçerli eğer inmiyosa en son çare undervolt

Valla fanları kontrol edin derim bilgiliyseniz kartın içini açıp pedlerini kontrol edebilirsiniz veya direk garantisi varsa yollayın yoksa dediklerim geçerli eğer inmiyosa en son çare undervolt
Undervolt denedim hocam yaklaşık 3-5fps düşüş oluyor. Fps düşüşü önemli değil olsun fakat ilk başlarda 67-68 derecelerde olurken 30-40 dakika sonra 77-78 dereceye kadar çıkıyor yine. Bunu çözemedim yani. Kartın otomatik ayarlarında oyunu açar açmaz 80 derece oluyor. Undervolt ve fan ayarı ile ilk başta 68 derece 30 dakika sonra 77-78 derece oluyor. Zaten uzay montajda bile 80 derece olan bir kart fakat bilemedim yani.

Bilemedimki hocam
Undervolt denedim hocam yaklaşık 3-5fps düşüş oluyor. Fps düşüşü önemli değil olsun fakat ilk başlarda 67-68 derecelerde olurken 30-40 dakika sonra 77-78 dereceye kadar çıkıyor yine. Bunu çözemedim yani. Kartın otomatik ayarlarında oyunu açar açmaz 80 derece oluyor. Undervolt ve fan ayarı ile ilk başta 68 derece 30 dakika sonra 77-78 derece oluyor. Zaten uzay montajda bile 80 derece olan bir kart fakat bilemedim yani.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı