Galax markası nedir?

Selamünaleyküm arkadaşlar. Bu aralar giriş seviyesi ekipmanlar konularında adını sıkça duyduğumuz Galax hakkında birkaç bilgilendirme vermek istedim. Bunu yazmamın sebebi bazı arkadaşlarımızın bu markaya daha önce adını duymadığı için bir önyargıda bulunmalarıdır.

Galax Hakkında

Markamız ağustos 1994'te NVIDIA'dan 1 yıl sonra Hong Kong'ta kurulmuştur. Tam adı "Galaxy Microsystems LTD" olan bu marka bilgisayar donanımları satmaktadır. Sitesinde kendileri hakkında böyle bir yazı yazmışlar:
Eskiden Galaxytech olarak bilinen 1994 yılında Hong Kong'da kurulan Galax, büyüyen dünya pazarına en yenilikçi bilgisayar donanımını getirmeye kendini tamamen adamıştır. Galax, yetenekli tasarımcıları işe alarak ve en gelişmiş üreticilere kaynak sağlayarak, sofistike bilgisayar donanımı yaratma konusundaki ünlü itibarını sağlamlaştırdı ve 1999'da NVIDIA ile uzun vadeli AIC ortaklığını başlattı. Galax şimdi gezegendeki en iyi orta ve yüksek aralıklı grafik kartlarını üretiyor ve devam ediyor. Çıtayı yüksek tutmak ve dünya rekorları kırmak için.

Galax, güvenilir ortakları ve müşterileriyle büyümesini sürdürürken, bu ortaklıklar, en eleştirel beğeni toplayan ve ikonik amiral gemisi serisi "Hall of Fame"e dönüştü. HOF serisi, hız aşırtma meraklılarına ve hardcore oyunculara adanmıştır. 2011 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya rekoru kıran “Hall of Fame” serisi, dünyanın dört bir yanından prestijli ödüllere layık görüldü ve böylece oyuncular ve PC inşa tutkunları tarafından en çok tavsiye edilen ve güvenilen grafik kart serilerinden biri haline geldi.

Merkezi Hong Kong'da bulunan ve Asya, Kuzey Amerika, Avrupa, Avustralya ve Orta Doğu'daki genişletilmiş operasyon ekipleriyle Galax gelişmeye devam ediyor. Galax sadece yüksek performanslı grafik kartları üretmiyor Galax artık oyun fareleri, oyun kulaklıkları, oyun klavyeleri, kasa fanları ve oyun koltukları gibi çok çeşitli bilgisayar parçaları ve oyun donanımı ürünleri sunuyor. En sürükleyici oyun deneyimini yaratma vizyonuyla ve seçkin oyuncular ve içerik oluşturucularla birlikte Galax, endüstriyi ileriye taşımaya odaklanarak oyun dünyasında bir sonraki adımın sınırsız olasılığını keşfetmeye devam ediyor.

Ürünler

• Ekran Kartı
  • Oyuncu ekipmanları (Klavye, Fare, Kulaklık)
  • SSD
  • Koltuk
  • Anakart
  • RAM
  • Monitör
  • Soğutma parçaları
Asya pazarında daha aktif olduğu için Türkiye'de ne yazık ki pek yaygın olmasa da küçük bir kitle tarafından ekran kartlarıyla biliniyor. Ülkemizde ekran kartlarının haricinde diğer donanımlarının satışını bulmak zor. Birkaç ekipmanını Teknobiyotik'in sattığını biliyorum fakat buralara hiç uğramamış birkaç ürünü daha var.
Ekipmanlar yine iyi olan kısım. RAM, anakart ve monitörleri bende bu yazıyı yazarken öğrendim. Daha detaylı bilgilere sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Kalite​

Kalitesi için kullanıcı yorumlarına baktığımda genel olarak kullanıcı kitle memnun gözüküyor. Forumda da daha önce bu marka ile ilgi birkaç konu açılmış.

Bunlar ekran kartlarıyla ilgili olan düşünceler. Ekipmanlara gelecek olursak ülkemiz de satıldığını bildiğim birkaç ekipmanı var.

Klavye olarak:
  • Galax Stealth 03
Kulaklık olarak:
  • Galax Sonar 01
  • Galax Sonar 02
Bu ürünler hakkındaki şahsi fikirlerim F/P ürünleri olduklarıdır. Ülkemizde yaygın olan bazı dandik markaların ürünleri yerine tercih edilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bu dediklerim 18/04/2021 tarihi fiyatları için geçerlidir.

İnsanların bu markaya duymadıkları için güvenmemelerinin sebebini anlıyorum. Teknolojik aletler ucuz değil yanlış bir hamle yapıp da kötü bir ürüne yüzlerce TL harcamayı kimse istemez. Amacım reklam falan değil. Bu işten para da almıyorum. Sadece bazı insanların yüzlerce TL'sini sırf daha çok duydu diye yanlış ürünlere harcaması zoruma gidiyor. Bu marka için mükemmel demiyorum fakat rakiplerinden daha iyi işler çıkardığını düşünüyorum. Ben de bu yüzden güzel olduğunu düşündüğüm bu markayı forum içerisinde tanıtmak istedim. Yanlış bilgilendirme yaptıysam aşağıda belirtebilirsiniz.

Kaynaklar

Yeni konular

Geri
Yukarı