Galax RTX 2060 fanı dönmüyor

Sistem iki üç saattir açık ama ekran kartı sıcaklığı 50 dereceyi geçmedi hiç. Korkuyorum ben bütün bağlantıları doğru yaptım. Acaba belli bir dereceden sonra kendisi mi dönüyor? MSI ekran kartlarındaki gibi?
Ekran kartı modelim Galax RTX 2060.
Yardım edin :(

Sistem iki üç saattir açık ama ekran kartı sıcaklığı 50 dereceyi geçmedi hiç. Korkuyorum ben bütün bağlantıları doğru yaptım. Acaba belli bir dereceden sonra kendisi mi dönüyor? MSI ekran kartlarındaki gibi?

Yeni sürücülerde fanların dönmesi için ekran kartının belirli bir sıcaklığa ulaşması gerekir. Oyun çalıştırıp deneyin.

galax2060.PNG

Ekran kartları genelde belirli bir sıcaklıktan sonra fanlarını çalıştırır. Mesela ben ASUS TUF 3 RX5600 XT kullanıyorum ekran kartım 55 derece olunca fanları devreye giriyor. Bu daha önce çalışsın derseniz bazı programlardan ayarlanabilir.

60 dereceyi geçmedigi icin dönmüyor ekran kartı test programı yükle ve test et eger dönmezse zaten kapanacak bilgisayar yani demek istedigim bilgisayarın bozulmaz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı