Galax RTX 2060 ısınma sorunu

katipmete

Centipat
Merhaba arkadaşlar sosyalde yeniyim umarım ilk konumda bir sorunla karşılaşmam.
Öncelikle size sistemimi daha sonra da yaşadığım sorunu yazayım.
Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 7 2700X.
Galax RTX 2060 1 clcik OC.
Adata XPG Gammix 3000 MHz 8GBx2 RAM.
Adata 480 GB SSD.
Kasam Dark vision Pro (3x120 mm fan ön panelde, 1x120 mm arkada fan bulunmakta ve tepesi yarim mesh açık, 3 tarafi temperli cam)
Sisteme overclock yapmadim ve sıcaklık 50'nin uzerine cıktığı anda artan bir eğri ile 80 derecede GPU fanları %100 çalışacak şekilde fan kontrolüm var.
Problemim şu ki oyunları oynarken V-Sync'i açmazsam sıcaklık fırlıyor. Mesela dün Max Payne 3 indirdim ve oyunda V-Sync kapalıyken ekran kartı sıcaklık degerimin 85'i gördüğünü fark ettim normalde V-Sync açıkken bu degerin düşmesi gerekirken, V-Sync açıkken Max payne 3'de bu deger 78-81 arasındaydı.
Witcher 3 oynarken V-Sync'i kapattığım zaman sıcaklık değerimin yine 80-83 arasında gidip geldigini söyleyebilirim. Beni endişelendiren durum şu, YouTube'da Benchmark'lara ve stress testlerine baktığım zaman ekran kartlarının sıcaklık değerleri 70'i geçmezken benim kartımın bu değeri 85'lere kadar vurması.
Galax ile iletişime geçtim ve benden stres testi yapip kaydedip göndermemi istediler. Ancak malum korona virüsü nedeniyle cevap gelmesi biraz gecikecek gibi duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte yaptığım stress testi 1024P'de.

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar sosyalde yeniyim umarım ilk konumda bir sorunla karşılaşmam.
Öncelikle size sistemimi daha sonra da yaşadığım sorunu yazayım.
Gigabyte B450M S2H.
Ryzen 7 2700X.
Galax RTX 2060 1 clcik OC.
Adata XPG Gammix 3000 MHz 8GBx2 RAM.
Adata 480 GB SSD.
Kasam Dark vision Pro (3x120 mm fan ön panelde, 1x120 mm arkada fan bulunmakta ve tepesi yarim mesh açık, 3 tarafi temperli cam)
Sisteme overclock yapmadim ve sıcaklık 50'nin uzerine cıktığı anda artan bir eğri ile 80 derecede GPU fanları %100 çalışacak şekilde fan kontrolüm var.
Problemim şu ki oyunları oynarken V-Sync'i açmazsam sıcaklık fırlıyor. Mesela dün Max Payne 3 indirdim ve oyunda V-Sync kapalıyken ekran kartı sıcaklık degerimin 85'i gördüğünü fark ettim normalde V-Sync açıkken bu degerin düşmesi gerekirken, V-Sync açıkken Max payne 3'de bu deger 78-81 arasındaydı.
Witcher 3 oynarken V-Sync'i kapattığım zaman sıcaklık değerimin yine 80-83 arasında gidip geldigini söyleyebilirim. Beni endişelendiren durum şu, YouTube'da Benchmark'lara ve stress testlerine baktığım zaman ekran kartlarının sıcaklık değerleri 70'i geçmezken benim kartımın bu değeri 85'lere kadar vurması.
Galax ile iletişime geçtim ve benden stres testi yapip kaydedip göndermemi istediler. Ancak malum korona virüsü nedeniyle cevap gelmesi biraz gecikecek gibi duruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte yaptığım stress testi 1024P'de.

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.
ekran kartı bilgim olsa da marka bilgim yok msidır falan filan ama bildiğim kadarıyla galax ısınıyor

MSI Ventus modeli gibi. Zannedersem 88 dereceye kadar sorun yok. NVIDIA'nın verdiği rakam bu. Senin kartın diğer videolarına baktım sıcaklık değerleri ayni geldi. Bence bir sorun etme, kafana fazla takma.

Kasası iyiyse daha kötü sonuçlanıyor.
Konuda yazıyormus pardon açıp deneyın önü kapalı oldugu ıcın kotudur akışı.

Tam olarak sebebi bu imiş gerçekten daha önce temperli kasa kullanmadığımdan bilmiyordum ön paneli söktüğüm anda içeriye lord of the ringsdeki orkların hucum etmesi gibi havanın girdiğini gördüm. Şu an sıcaklıklar çok normal gorunuyor. Temperli cam yerine de mesh bir kisim ekleyeceğim yakin zamanda.

Aynı dert bende de var. Galax 1660 Super kullanıyorum, ilk zamanlar ısınmıyor gibiydi, şimdi V-Sync açtığım halde 80 derecelere dayanıyor. Hava sıcaklığının etkisi de var tabi ama, V-Sync açık ve %75 fan hızında 80 derece olması ilginç. Galax soğutma konusunda yetersiz.

Aynı dert bende de var. Galax 1660 Super kullanıyorum, ilk zamanlar ısınmıyor gibiydi, şimdi V-Sync açtığım halde 80 derecelere dayanıyor. Hava sıcaklığının etkisi de var tabi ama, V-Sync açık ve %75 fan hızında 80 derece olması ilginç. Galax soğutma konusunda yetersiz.
Konuyu hortlatıyorum ama, Galax soğutma konusunda gayet yeterli. WTF Ed. ve Ex Gamer modelleri mükemmel mesela. Sizdeki sorunlu diye marka sorunlu olmuyor.

Geri
Yukarı