ASUS RTX 2060 TUF Gaming OC ısınma sorunu

Seff

Centipat
Yeni aldığım bu model ekran kartında bana göre ciddi bir ısınma sorunu yaşıyorum. Tam yük altında ekran kartı sıcaklığı 83 dereceye kadar çıkıyor ve fanlar %80-90 arasında dönüyor ve felaket ses yapıyor. Kartın bu değerler normal mi? Yoksa garantiye mi göndermeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen kart sorunlu çıkmayacak. Bu durumda farkını verip üst modeli ile değişim isteyin kabul ederlerse. Umarım değişim yapabilirsiniz. Çünkü bu sıcaklık değerleri yaz gününde daha da sorun olacak. Benim kart için her şey çok geç maalesef.
Dediğin gibi yapacağım dostum aklımdan da öyle geçiyordu zaten. Senin kart için niye geç acaba?
Arızalı raporu vereceklerini sanmam. Bu modellerin çoğunda bu ısınma sorunu var :( .
Yani benim gibi böyle götüren var sanırım bu kart modelini. Kartı verdiğim görevli sorunlu ürün tarzında bir şeyler söylemişti. Bakalım ne olacak.

Muhtemelen kart sorunlu çıkmayacak. Bu durumda farkını verip üst modeli ile değişim isteyin kabul ederlerse. Umarım değişim yapabilirsiniz. Çünkü bu sıcaklık değerleri yaz gününde daha da sorun olacak. Benim kart için her şey çok geç maalesef.
Kartınız max. kaç derece oluyor?
Bendede 1660Ti var ama ROG Strix versiyonu 21 dakikalık %100 yük altında OCCT testi yaptım max. 55° oldu. :D
Bu arada bu ısınma sorunu MSI ın düşük modellerinde de var. Asus zaten sorun olduğunu kabul edip 100Tl farka 3 fanlı Asus TUF modelini çıkardı.

Kartınız max. kaç derece oluyor?
Bendede 1660Ti var ama ROG Strix versiyonu 21 dakikalık %100 yük altında OCCT testi yaptım max. 55° oldu. :D
Bu arada bu ısınma sorunu MSI ın düşük modellerinde de var. Asus zaten sorun olduğunu kabul edip 100Tl farka 3 fanlı Asus TUF modelini çıkardı.
Oyundan oyuna değişiyor, maksimum gördüğüm 83 derece. Kışın bu değerlerde yazın napıcam bilmiyorum, büyük ihtimal kasa değişikliğine gidicem sanırım.

Bugün müşteri hizmetlerinden bilgi almak adına aradım ve ürün iadesi veya değişim için rapor hazırlayacaklarmış haftaya çarşambaya kadar. Haftaya Vatan'a gidip para iadesi veya farkıyla yeni kart alabilirim demek oluyor. Siz siz olun bu karttan uzak durun ama Asus'a yine güvenebiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı