ASUS RTX 2060 TUF Gaming OC ısınma sorunu

Seff

Centipat
Yeni aldığım bu model ekran kartında bana göre ciddi bir ısınma sorunu yaşıyorum. Tam yük altında ekran kartı sıcaklığı 83 dereceye kadar çıkıyor ve fanlar %80-90 arasında dönüyor ve felaket ses yapıyor. Kartın bu değerler normal mi? Yoksa garantiye mi göndermeliyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
TUF model ekran kartlarının soğutması yetersiz diye biliyorum. Keşke başka bir model tercih etseydin. Garantiden bir şey çıkacağını sanmam. İade edip başka modele geçebiliyorsan geç...

Aynı modelin GTX 1660 TI bende mevcut maalesef soğutması kötü bir kart fakat sağlamlık üreticiler garanti veriyor. Bende bu hatayı yaptıktan sonra keşke rog strix alsaydım dedim. Çok olmadıysa arkadaşın dediği gibi iade etmekte fayda var

23 Kasım da Vatan Bilgisayardan aldım kartı. Kutu içeriği full eksiksiz hiçbir şeyini atmadım ve çok da kullanmadım. Şimdi haftasonu götürsem iade edebilir miyim acaba? 300 TL Fazla verip Zotac alabilirim bütçe olarak eğer iade veya değişim olursa. Öbür türlü kart elimde patlayacak gibi.

Öncelikle cevap yazan herkese teşekkürler. Dün Vatan'a götürdüm kartı ve iade istedim. Bana elden alınıp açılan ürünün iadesi olmuyor ancak arızası varsa iade veya değişim yapabiliriz dediler. Kartı onların teknik servisine bırakmak yerine kendim direk faturasıyla birlikte Asus bayisine götürdüm ve bugün teslim ettim. Bana arızası varsa isterseniz iade veya aynısının yenisiyle değişim yaparız dediler Vatanın dediği gibi. Ben iade istedim bakalım sonuç ne olacak. Ama bu kartı almayın aldırtmayın Asus'a olan güvenim sarsıldı cidden böyle dandik bir üretim olamaz. Kart sorunluysa eğer bana verecekleri arızalı raporuyla Vatan'a gidip para iadesi yapabilirim. Umarım kurtulurum karttan başımıza bela aldık resmen.

Son düzenleme:
Muhtemelen kart sorunlu çıkmayacak. Bu durumda farkını verip üst modeli ile değişim isteyin kabul ederlerse. Umarım değişim yapabilirsiniz. Çünkü bu sıcaklık değerleri yaz gününde daha da sorun olacak. Benim kart için her şey çok geç maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı