İnceleme Galax Stealth 03

Herkese merhaba, ilk mekanik klavye incelemem olacak, hatalarım varsa kusuruma bakmayın.
İnceleyeceğimiz ürün Galax'ın mekanik klavyesi, Galax Stealth 03. Teknobiyotik sitesinden 325 TL'ye aldım, kargo ile 343 TL tuttu tam olarak.
Kullanalı 1-2 hafta oldu olacak biraz az bir süre ancak yine de inceleme yapmak istedim açıkçası.
Kutu içerisinden klavye, bilek desteği, 8 tane yedek Switch ve Switch çıkarma aparatı çıkıyor.
Klavyeye bir hızlı bakış atarsak görünüşü şu şekilde duruyor.

1647437117855.png

Açıkçası klavyenin görünüşü gayet güzel ancak burada bir eksisi var ne yazık ki, oda İngilizce Q olması diyeceksiniz. İngilizce Q ne? Ö ğ i ş gibi harfler klavyede: Gibi işaretlerle gösteriliyor. Açıkçası bu beni çok etkilemedi çünkü ben zaten bakmadan yazan bir insanım. Onun dışında sağ üstte Galax logosunu görüyoruz Caps Lock scroll lock ve NumLock gibi tuşların ışığı orada yanıyor.

1647437432068.png

Klavyenin arka kısmında 2 tane destek kolu var, bunları açarsanız bazısına daha rahat gelebilir ben açıyorum şahsen.

1647437496161.png

1647437333281.png

Bilek desteği bu klavyede en çok sevdiğim özellik oldu. O kadar güzel bir yün ki kafanızı koyup uyuyabilirsiniz bile. Kolay kaymayan bir yapıya ve kaliteli bir malzemeye sahip. Bu arada klavyenin üst kısmı metalden alt kısmı ise oluşmakta ve ağırlığı kaliteli hissettiriyor kesinlikle.
Ürünün yanında 8 tane Black ouatemu Switch ve Switch çıkartma aparatı geliyor.

1647437666726.png

Black Switch'ler gayet hoşuma gitti açıkçası, ürün hot swappeble olduğu için Switch'leri çıkararak başka Switch'ler takabiliyorsunuz.
Ürünün kendi Switch'ine gelelim, ouatemu Blue Switch kullanıyor kendisi. Tactile ve clicky bir Switch ancak denildiği kadar kafa yormuyor hatta arada bir eğlencesine tuşlara basıyorum ve rahatlatıyor beni.

1647437812168.png

Klavye hissiyatı ve aydınlatmasına gelecek olursak Blue Switch bir klavye olduğu için hissiyatı bana göre gayet hoş ve rahatlatıcı, aydınlatmalara gelecek olursak 20 tane renk modu bulunmakta. Oyun modları 1'den 8'e kadar olan tuşlarla, diğer modlar ise ins Home pgup del ve og ondan oluşmakta. Bu modlara FN tuşuna basılı tutup o tuşlara basarak geçiş yapabiliyoruz. Ok tuşları ile ışığın seviyesini ve hızını azaltıp yükseltebiliyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Klavyenin bir yazılımı yok, varsa da ben bulamadım. Özel olarak tuş ayarlama var klavyede ancak ben çözemedim nasıl yapıldığını.

Genel olarak eksileri İngilizce Q olması ve yazılımı bulunmaması bana göre. Onun dışında tam bir fiyat performans ürünü Galax Stealth 03.
İnceleme: Galax Stealth 03 artı olarak bu ilk incelemedir Galax Stealth'a dahil ben ondan görüp almıştım klavyeyi de, ona da teşekkür ediyorum buradan.

Son düzenleme:
Şimdi tekrar denedim çıkarabildim. Bayağı asılmak lazım. Ama siyah switchin hissiyatını beğenmedim için maviyi geri takacağım.
Hocam zaten black sessizlik isteyenler için. Blue his veriyor. Eğer hem his hemde sessiz istiyorsanız Brown gerekli.

Bu Stealth 03'ü önereni çok görüyorum ama tasarım olarak Çin'de üretilen merdiven altı ürünleri anımsatıyor. Özellikle gördükçe aklıma Motospeed geliyor. Galax Hong Kong menşeili bir firma hemen hemen ekran kartı konusunda kendini kanıtlamış ama çevre birimleri konusunda daha yeni giriş yapmış sanırım. Gerçekten kendi fabrikalarından mı çıkıyor acaba yoksa toptan yaptırıp marka mı basıyorlar bilgisi olan var mı?

Bu Stealth 03'ü önereni çok görüyorum ama tasarım olarak Çin'de üretilen merdiven altı ürünleri anımsatıyor. Özellikle gördükçe aklıma Motospeed geliyor. Galax Hong Kong menşeili bir firma hemen hemen ekran kartı konusunda kendini kanıtlamış ama çevre birimleri konusunda daha yeni giriş yapmış sanırım. Gerçekten kendi fabrikalarından mı çıkıyor acaba yoksa toptan yaptırıp marka mı basıyorlar bilgisi olan var mı?
Marka basıyorlar.

Arkadaşlar merhaba ben bu klavyeyi almayı düşünüyorum. Nedir ne değildir. Uzun süre kullanmış bi arkadaş bilgi verebilir mi?

Arkadaşlar merhaba ben bu klavyeyi almayı düşünüyorum. Nedir ne değildir. Uzun süre kullanmış bir arkadaş bilgi verebilir mi?

Ben 4 5 ay kullandım, hala hiçbir sıkıntısı yok yay sesi vs. kesinlike alınabilir bir klavye.

Arkadaşlar merhaba ben bu klavyeyi almayı düşünüyorum. Nedir ne değildir. Uzun süre kullanmış bi arkadaş bilgi verebilir mi?
300 tlye almıştım 6 aydır kullanıyorum. Fiyatına göre mükemmel performansı var. Tuşların dizilimi basımı vs hoş. Nümerik tuşlardan biraz yay sesi geliyordu ilk aldığımda ama şu an daha az ses var.

300 TL'ye almıştım 6 aydır kullanıyorum. Fiyatına göre mükemmel performansı var. Tuşların dizilimi basımı vs hoş. Nümerik tuşlardan biraz yay sesi geliyordu ilk aldığımda ama şu an daha az ses var.

Bende de aynı şekilde ilk yay sesi çıkmıştı sonra düzeldi.

Ah be konuyu görünce duygulandım, güzel klavyeydi. Hala da kullanıyorum ölmüş gibi konuştum şimdi 🤣 300 TL'ye almıştım hala taş gibi nazar değmesin. Siyah switchleri de W,A,S,D,ENTER vs tuşlarla değiştirdim çok da güzel oldu 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı