İnceleme Galaxy A24

Selamlar dostlar. Ne kadar heyecanlı olduğumu tahmin edebiliyorsunuzdur herhalde. Pazartesi günü Galaxy A24 cihazına geçiş yaptım. Aslında Redmi Note 12 Pro 5G düşünüyordum fakat Türkiye garantili ve kaçak oluşu beni uzaklaştırdı kendinden. Redmi Note 12 Pro 5G'nin A34'le kıyaslandığını da biliyorum fakat bütçemin 9000TL olduğunu unutmamak gerekiyor. Ve muhtemelen çok uzun bir süre telefon almayacağım. Eski telefonum (Redmi 8A) ile ufaktan kıyaslayayım:

+'ları :

-İşlemcisi (Helio G99), gerçekten eskisinden (SnapDragon 439) sonra ilaç gibi geldi.
-Kamerası bence aydınlıkta mükemmel.Fakat karanlıkta o kadar performanslı değil.Ben yazılımla bu kadar güzel çektiğini düşünüyorum.
-Parmak izi sensörü kullanmayı özlemişim. Redmi cihazımda yoktu. Bence gayet hızlı okuyor.
-Ekranı FHD+ 90Hz ve SuperAmoled olarak geçiyor.Eski cihazım HD+ , IPS LCD ve 60Hz'di. Ekran çok tatmin edici bence.
-OneUI arayüzü MIUI'a göre çok daha stabil çalışıyor. Ve de aradığımı rahatça bulabilmek bence öne geçiriyor.

-'leri :

-Şarjı eski cihazım kadar uzun gitmiyor. (orta parlaklıkta 8-9saat arası gidiyor, içinde 5 saatten fazla oyun var).
-Ağırlık ve kalınlık olarak biraz kalın ve ağır. Eli yoruyor.
-Kutu içeriği gerçekten az. Eski cihazım (Redmi 8A)'da bile şarj adaptörü, kılıf çıkıyordu.
-OneUI MIUI'a göre çok boş kalıyor. Rahatlık olarak çok rahat olsa da, kişiselleştirme olarak çok sade.
-Klavyesi Google klavyeye göre çok tuhaf çalışıyor. Otomatik düzeltmesi hoşuma gitmiyor yalnızca.
-OneUI arayüzü kurulumdan sonra içine bir sürü uygulama yüklüyor ve buna engel olamıyorum.

Bakalım şuanlık gerçekten tatmin olduğumu söylemeliyim. Pubg'ed 45FPS veriyor fakat oyunun kısıtlamasından dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. İşlemci yerinde durmuyor resmen. Sıcaklık konusunda da çok beğendiğimi söylemeliyim. Isınmıyor resmen. Hoparlörü Mono olsa da çok kaliteli bir hissiyat verdi bana. Kulaklık takmadan bassı hissedebiliyorum. Fiyatını hakettiğini söyleyebilirim dostlar. Şimdilik benden bu kadar. Sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Kendinize iyi bakın. Hoşçakalın.

Yeni konular

Geri
Yukarı