Samsung Galaxy C7 İncelemesi

Merhaba Sosyal. Bugün sizlere elimden geldiğince, yaklaşık 3, 4 aydır kullandığım Samsung Galaxy C7'yi tanıtacağım. Normalde kendim Sony Xperia X kullanıyordum ama ağabeyimle takasladık telefonları.

Ekran:

Telefon 5.7 inç boyutunda, Super Amoled, Full HD çözünürlüğe sahip. Ekranı gayet şık ve güzel. Eliniz orta ve biraz büyükse tek elle kullanmak için ideal. Yalnız giydiğiniz kıyafetin cebi küçükse, özellikle pantolonun, telefon bir yere oturduğunuzda batıyor. Onun için dikkat etmek gerekli. Büyük cepli kıyafetlerde bir şey olmuyor.

Batarya:

Telefon 3300 mAh batarya kapasitesine sahip. Şarj, Micro-USB ile oluyor. Telefon hızlı şarj desteğine sahip ve yaklaşık 1.30 saatte tam dolum yapabiliyor. Telefon 1 günü çok rahat çıkarabiliyor. Gece %25 %30 civarlarında kalıyor. Pek telefonda oyun oynayan birisi değilim. Şarjı bana yetiyor açıkçası. Telefonun arkası açılmıyor bildiğiniz üzere. Sim kart girişi yan tarafta.

Kamera:

Kamerasına gelecek olursak öncelikle Xperia X modelinden geçtiğim için pek bir şey beklemiyordum ama gene orta düzey bir kullanıcı için gayet başarılı bir kamerası var. Üst düzey kamera isteyenlere tabii ki yetersiz gelecektir. Kamera çözünürlüğü 16MP, Ön kamera ise 8MP. Telefon Full HD, 30 FPS video kayıtı yapabiliyor. Video kayıtı da gene iyi sayılabilecek derecede diyebilirim.

Gelelim çekimlere. Öncelikle telefonun gece çekimlerini hiç ama hiç beğenmiyorum. Bulanık çekiyor. Aynı şekilde biraz zoom yapınca da güzel çektiğini söyleyemem. Gündüz çekimi güzel ama.

Depolama:

Telefon 32 GB depolamaya sahip ve siyah, pembe, altın, gümüş renk seçeneklerine sahip. Bence en şık olanı siyah. Maksimum 128 GB'ye kadar destekliyor. Benim için 32 GB yetiyor. Belki uzun kullanırsam ileride 64 GB'ye çıkarabilirim.

Performans:

Telefonda SD 625 ve Adreno 506 var. Performans testi için Asphalt 8'de denedim ve bir kasma, donma göremedim. Ayrıca 4 GB RAM'e sahip. Günlük kullanımda, takılma, donma, yavaşlama, kasma gibi şeyler olmuyor. 4 GB RAM gayet yeterli geliyor.

Ses Performansı:

Sesin şiddeti ve yüksekliği gayet yeterli. Herhangi bir cızırtı, cızırdama yapmıyor hoparlörü. Bass ve tiz oranı fena değil. Gene normal bir kullanıcıyı tatmin edecek düzeyde. Gel gelelim birlikte gelen kulaklığına. Kulaklık gene piyasada satılan 35 45 TL'lik kulaklılardan iyi. Bass iyi değil ama tizi iyi gibi. Gerçi şu an kullanmıyorum. Harici kendi kulaklığımı kullanıyorum.

Genel olarak telefon böyle arkadaşlar. Şimdi benim yaşadığım deneyimlere gelecek olursak 4 5 defa yere düşürdüm telefonu. Sadece koruyucu camı vardı, güzel bir kılıf bulamadığım için kılıfsız kullanıyordum. Evet, yere düştüğünde çizilme, kırılma, yıpranma gibi şeyler görmedim. Gayet sağlam bir telefon olmuş.

Eksileri:
  • Gece çekim performansı daha iyi olabilirdi.
  • Kulaklık yine biraz daha iyi olabilirdi. Pek bir şey beklemiyordum zaten ama dandik diyebiliriz.

Onun dışında pek eksi göremedim telefonda. Eksiden saymıyorum bunu ama yaz aylarında biraz ısınma yapıyordu. Ee malum havalar aşırı sıcak oluyor. Telefon ne yapsın? Şimdi bir ısınma söz konusu değil. Genel olarak alınabilir ve ihtiyaç karşılayan bir telefon olduğunu düşünüyorum.

Bu arada telefon Hepsiburada'dan 1250 TL'ye alındı. Resimleri akşam veya gece atacağım arkadaşlar. Şu an maalesef çekecek bir kameram yok elimde. Umarım beğenilmiştir. :)

Genelde incelemelerin başını okuyup sonra dayanamayıp yorum yaparım. Sonra incelemenin kalanını okurum.

Yanlış bir şey aslında. :ıslık:
Evet, nasıl bir matematik sorusunun yarısını okuyup çözüme geçmiyorsan bu da böyle olmalı. :)

Elinize sağlık hocam inceleme gerçekten çok güzel olmuş 2 kere baştan sona okudum, ama bir soru sormak istiyorum sizce verdiğiniz parayı hakediyor mu yoksa biraz daha iyi olabilirmiydi o fiyata aldığınız bir telefon? Ve bir soru daha, bu cihazın en yakın rakibi sizce hangi telefon? Tekrardan elinize sağlık iyi akşamlar.

Arkadaşlar @Jira hocamın cezası var bu yüzden resimleri ben atıyorum :kedi:

Telefonun Arayüzü:
Screenshot_20171016-175225.png

Adobe_20171016_180734.jpg

Telefonun Dıştan Görünüşü:
Adobe_20171016_181228-1.jpg

Adobe_20171016_181349.jpg

Adobe_20171016_181451-1.jpg

Adobe_20171016_181629-1.jpg

Son düzenleme:
Guzel bir cihaz arkadasim da kullaniyor, gayet memnun. Almayi dusunenlere bende oneriyorum. Tasarim biraz sade.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun dostum. Gece çekimlerinde diyafram değeri 1.9 olmasına rağmen kötü çekiyor demişsin, katılıyorum bende de F 1.9 diyafram açıklığına sahip J7 Prime var gece çekimleri bende de iyi değil bulanık çekiyor ve OIS olmadığı için telefonu çok hassas bir şekilde tutmalısın. Gündüz çekimleri benim modelde de iyi çıkıyor, birebir aynı modeller olmasa da diyafram özelliği yönünden birbirine benziyor. Normalde düşük diyafram değeri olan telefonların gece performansları daha iyi olur ama bu iki modelde de ve diğer A serisi cihazlarda da sensör iyi olmadığından dolayı fotolar böyle maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı