Samsung A24 uzun kullanım deneyimleri

Ağustos ayında aldığımız bu telefonun deneyimini anlatiyorum bugün.

-İşlemci:
Helio G99 aslında beni çok korkuttu malûm ülkemizde bir Helio önyargısı var ama Helio serisinin 6nm en iyisi olan Helio G99 tam bir canavar, hatta yavru dimensity diyebilirim. Performans kaybı ne demek onu bile unuttum. PUBG de Config atınca ambarda 80-90 FPS veriyor Erangel, Miramar gibi büyük haritalarda ise sabit 60FPS veriyor. Config'siz 45 FPS veriyor fakat işlemci diyor ki benim limitimi kaldır Config at ben gittiği yere kadar gideceğim diyor. Açıkçası Helio G99 güven veriyor.

-Depolama ve RAM:
6/128 modelini aldık ve 6 GB gayet yeterli. Muhakkak 2.2 GB boş RAM oluyor her durumda. Tabii 6 GB sanal RAM seçeneğiniz de bulunuyor. RAM One UI için gayet yeterli.

-Kamera
Fotoğrafları klasik bir Samsung kalitesinde. Ama selfie kamerasindan pek memnun kalmadım fazla selfie çekmediğim için sorun etmedim. Ama main kamera iyi işler çıkarıyor özellikle OIS sayesinde net görüntüler alabiliyorum. Video kısmında ise 1080p 30FPS de kalması ilk başta çok kötü gelse de OIS ile titreşim azalttığı için 60FPS kadar akıcı hissettiriyor ama yine de fark var.

-Batarya:
Helio G99 en verimli işlemcilerden biri olsa da 5000 mAh ile 2 günü çıkarmıyorsunuz. 1 günü çok çok rahat çıkarıyorsunuz o yönden sıkıntımız yok. Şarj konusunda ise 20-100 1 saat civarında şarj oluyor.

-Ekran:
AMOLED ve 90Hz daha ne olsun, şahane bir ekran renkler canlı ve keskin. Ayrıca 1000NIT parlaklık sayesinde asla güneş altında sorun yaşamazsınız.

-Hoparlör:
Mono olsa da son seste bangır bangır ses veriyor bu yönden güzel.

-Kasa: Maalesef plastik bir kasa var ama cam görünümlü olması hoş. Tek sorunu ses Full açık iken telefonda titreme oluyor maalesef. Telefon ağır ve nispeten kalın. Su ve toz koruması yok bu üzücü.

-NFC ve jiroskop.
Firmaların koymaktan çekindiği 10 20 dolarlık NFC bu cihazda var hala Xiaomi bu fiyattaki cihazlarına NFC koymuyor beni deli ediyor NFC en önemli şeylerden biri ve bazı telefonlarda jiroskop da yok çok şükür ki bu telefonda taş gibi bir jiroskop var.

Yeni konular

Geri
Yukarı