Galaxy A31'in Android 11 güncellemesinden sonra yavaşlaması

Denji

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, Galaxy A31 kullanıcısıyım. Android 11 güncellemesinden sonra telefonda bazı yavaşlamalar meydana geldi. Örneğin 1-2 saniyelik takılmalar olmaya başladı. Ayrıca bir yazı yazarken yanlış yazdığım yeri düzeltmek için üzerine tıkladığımda imleç biraz geç geliyor. Uygulama açılmalarında biraz yavaşlık seziyorum ve ayarlarda gezerken de biraz ağırlık hissediyorum. Bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz kullanın. A50'yi 10'a güncellediğimde başta kasmalar vardı fakat bir kaç gün içerisinde düzeldi.

Arkadaşlar, Galaxy A31 kullanıcısıyım. Android 11 güncellemesinden sonra telefonda bazı yavaşlamalar meydana geldi. Örneğin 1-2 saniyelik takılmalar olmaya başladı. Ayrıca bir yazı yazarken yanlış yazdığım yeri düzeltmek için üzerine tıkladığımda imleç biraz geç geliyor. Uygulama açılmalarında biraz yavaşlık seziyorum ve ayarlarda gezerken de biraz ağırlık hissediyorum. Bu sorunu nasıl çözerim?

Telefonu yeniden başlatın. Ve ya ses açma ve telefonu kapatma düğmesini aynı anda yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlayınca bırakın. Olmazsa format atmayı deneyin. Veya Samsung'dan herhangi sonraki güncellemeyi bekleyin. Bunların yanı sıra depolama alanınızda 3 GB gibi boş yerin kalmasına dikkat edin. Gereksiz programların arka planda çalışmasını durdurun. Hafıza kartı varsa çıkarıp deneyin.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Wipe Cache Partition işlemini yaptım ancak pek etki etmedi. Çözüm bulabildin mi?

Son güncelleme (Android11) ile birlikte cihaz performansı aşırı derecede düştü. Zaman zaman galeride gezinirken bile fotoğraflar arası geçiş yaparken kasıyor. Bu güncelleme sonrası RAM kullanımı çok fazla arttı. Boşta 2.3GB RAM kullanıyor. (Aynı RAM kapasitesine sahip eski cihazım Mate 10 Lite'da boşta 1.4-1.8 arasıydı RAM kullanımı) Şimdi yedeklerimi alıp derin bir format atacağım ve temiz kurulum yapacağım, o da çare olmazsa Android 10'a geri dönüş yapacağım. Çünkü çok rahatsız edici bir hale büründü cihaz performansı.

Büyük sistem güncellemelerinden sonra mesela android 10'dan 11'e geçmiş sonuçta sıfırlamak çözüm olabilir. Ara sürüm güvenlik güncellemesi olsa sorun değildi ama büyük güncellemelerde sıfırlamak iyi gelebiliyor.

Büyük sistem güncellemelerinden sonra mesela android 10'dan 11'e geçmiş sonuçta sıfırlamak çözüm olabilir. Ara sürüm güvenlik güncellemesi olsa sorun değildi ama büyük güncellemelerde sıfırlamak iyi gelebiliyor.
Cihazı sıfırladım ama değişen bir şey olmadı. Yüksek RAM kullanımı devam ediyordu. Ben de Android 10 sürümüne döndüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı