Mücahit.F

Picopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba!

Samsung Galaxy A52s adlı cihazı kullanıyorum. İşlemcisi Snapdragon 778g. Kendisi 500k AnTuTu puanına sahip olan oldukça güçlü ve performanslı bir işlemci. Kullandığım telefon zaten orta segmentin amiral gemisi denilebilecek bir kaliteye sahip.

Ancak ne yazık ki telefonumu aldığımdan bu yana muzdarip olduğum bir problemim var. YouTube üzerinden herhangi bir video izlerken eğer çözünürlüğü UHD veya QHD'ye çekersem birkaç dakika sonra birden FPS düşmesi yemeye başlıyorum. Bazen bu durum FHD ayarlarda bile gerçekleşebiliyor. Çözünürlüğü düşürmediğim sürece bu drop olayı da devam ediyor.

Normalde telefonum 4K'yı eforsuz işleyebilecek güce sahip, ancak bu sorunu hiçbir şekilde çözemiyorum. Telefonumun ekranının FHD+ çözünürlüğe sahip olduğunu, bu yüzden de zaten 4K'yı görüntülememin mümkün olmadığını biliyorum; ama bu durum yine de normal değil.
Güncellemeleri kurma, telefonu resetleme vb gibi temel prosedürleri hâlihazırda uyguladım. Bu sorun bir tek YouTube platformu üzerinde baş gösteriyor. İnternet üzerinden araştırmayı denedim ancak kimsenin böyle bir sorun yaşadığına şahit olmadım. Ben de mecburen konu açmak durumunda kaldım.

İnternetim TurkNet ve oldukça yeterli bir download ve upload hızına sahip. Wi-Fi'de 5GHz'den 2.4GHz'e bant genişliğine geçmem de problemi çözemedi. Zaten problemin internet değil, software veya hardware kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar gözle görülür bir anormallik olmasa da aşağıya gerekli istatistiklerin yer aldığı bir ekran görüntüsü de ekledim. Isı vb ölçeklerim de gayet ideal. Eğer aranızda böyle bir sorun yaşamış olan, veya bir çözüm yolu sunabilecek olan varsa hepinizin yanıtlarını bekliyorum. En ufak bir spekülasyon bile bana yardımcı olabilir. Şimdiden emeğiniz için teşekkürler. 🙂

Gerekli olabilecek istatistikler:

Yeni konular

Geri
Yukarı