Galaxy Buds 2 alınır mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Bütçe sorun değil öncelikle. Şu an için Haylou GT1 kullanıyorum. Öğrenmek istediğim şey bu kulaklığın şimdiki ile farkını nasıl izah edebilirsiniz? Bir yerde deneme şansım şu an için yok. Yani gerçekten değecek bir fark hissedecek miyim?

Daha çok mid-tiz kulaklığı gibi duruyor incelemelerden yola çıkarak yorum yapacak olursak. Ben de Buds 2 almayı düşünüyordum ancak 1-2 izlediğim Youtube kanalı ve yorumları, Jabra Elite 3'ün daha iyi olduğu yönünde yorumlar yapıyor. Jabra Elite 3 ise bass-mid kulaklığı gibi.

Bütçe sorun değil öncelikle. Şu an için Haylou GT1 kullanıyorum. Öğrenmek istediğim şey bu kulaklığın şimdiki ile farkını nasıl izah edebilirsiniz? Bir yerde deneme şansım şu an için yok. Yani gerçekten değecek bir fark hissedecek miyim?

Ben Samsung Buds 2'yi yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Ses kalitesi ve maksimum ses açısından beni tatmin etti. Uygulaması içinden ekolayzr ayarlarından dinlediğin şarkıya göre tipi seçtiğin zaman kulaklık çok iyi performans gösteriyor.

Aktif ses önleme özelliği dedikleri gibi sesi %98 oranında kısıyor ve gayet başarılı ama tam değil. Mesela sahil yolunda yürürken yandan bir ton araba geçiyor. Sesi yükseltiyorum ama çooook az da olsa araba sesi geliyor. Onun dışında metroda kullandım. Metronun sesini cidden kesti ve kimseyi duyamadım. Yanımdaki arkadaşım konuşuyor sesi bile duyulmuyor. Bu yönü çok iyi.

TWS bir kullaklık olduğu için kulaktan düşme hissi veriyor bazen. Dışarıda takarken rahat ama temkinliyim her zaman ne olur olmaz.

Ben aldığımda 1200 TL idi şu an 1500 olmuş. Eğer Jabra Elite daha uygun fiyata ise o alınmalı.

Ben aldığımda 1200 TL idi şu an 1500 olmuş. Eğer Jabra Elite daha uygun fiyata ise o alınmalı.
Buds 2 1150 TL hocam. 1500 değil.
Jabra Elite 3 de 1040 TL.

Buds 2 1150 TL hocam. 1500 değil.
Jabra Elite 3 de 1040 TL.

Ben vatan üzerinden aldım güvenlik açısından. O yüzden öyle bir fiyat bildirdim. Bu durumda hangisi ses açısından ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa onu alın derim.

@çokdüşünenbiri Telefonum Galaxy Watch 4 olduğu için dayanamayıp Buds2 aldım ve aşırı memnun kaldım. Bass güçlendirme modu bayağı güzel. Diğer modları da güzel. Şimdilik memnun kaldım. ANC'si etkili. ANC kapalı hali bile oldukça az ses veriyor dışarıya.

Tek beğenmediğim yanı, renk fark etmeksizin hepsinin beyaz kutulu olması.

Screenshot_2022-09-14-15-47-07-767_com.samsung.accessory.berrymgr.jpg

Screenshot_2022-09-14-16-08-22-121_com.samsung.accessory.berrymgr.jpg

@çokdüşünenbiri telefonum Galaxy Watch 4 olduğu için dayanamayıp Buds 2 aldım ve aşırı memnun kaldım. Bass güçlendirme modu bayağı güzel. Diğer modları da güzel. Şimdilik memnun kaldım. ANC'si etkili. ANC kapalı hali bile oldukça az ses veriyor dışarıya.

Tek beğenmediğim yanı, renk fark etmeksizin hepsinin beyaz kutulu olması.

Eki Görüntüle 1517464
Eki Görüntüle 1517466

Kutu konusunda haklısınız. Koruma olarak istediğiniz kılıfı alırsanız daha hoşunuza gider diye düşünüyorum.(ben kılıfımı siyah aldım hoş duruyor)

@BerkayZ87 Hocam hayırlı olsun öncelikle. Benim kafamdaki soru işareti şu an kullandığım en Haylou GT1'e kıyasla cebimden en az 1000 TL çıkmasına değecek mi? Bir yerde denemek en iyisi sanırım yoksa teknik verilerle bir yere kadar.

@BerkayZ87 Hocam hayırlı olsun öncelikle. Benim kafamdaki soru işareti şu an kullandığım en Haylou GT1'e kıyasla cebimden en az 1000 TL çıkmasına değecek mi? Bir yerde denemek en iyisi sanırım yoksa teknik verilerle bir yere kadar.
GT1'in ses kalitesini bilmediğim için yorum yapamayacağım hocam.

Çok çok göreceli bir durum, bunu kendiniz denemeden anlama şansınız yok. Kimisi aynı 2 segmentten ürünü denediğinde bile farkı anlayabilirken, hatta FLAC vs. geçiyorum müzik stream uygulamaları arasındaki farkları bile duyabilirken kimi 2 farklı segmentteki ürün arasındaki farkı "değmez" diye yorumlayabilir.

5-6 ay Buds 2 kullanmıştım ama kulaklıkları kaybettiğim için değiştirdim. Çok hafif, rahat ve ANC-Ambient Sound geçiş özellikleri de çok kullanışlıydı. Mikrofonu da iş görüyordu. Maksimum sesi fazla yüksek değil hep %100 seste kullanıyordum. Aynı fiyatlara muhtemelen %100 müzik başarımı için daha iyi kulaklıklar olabilir ama genel olarak bütün özellikleri bakımından en az 7-8/10 alabilecek orta-üst segment civarı, memnun edecek garanti bir kulaklık. Üretim amacı da bu zaten.

Geri
Yukarı