Galaxy Buds önerisi

S22 serisi Türkiye’ye Snapdragon 8 Gen 1’le gelecekti aslında birazcık beklenebilirdi ama doların ne olacağı meçhul. Hayırlı olsun.

Bir de şu “2 yıl sonra değeri yarı yarıya düşecek” diyenleri anlayamıyorum. Herkes telefonu 2 yıl sonra satmak için almıyor. Alıp işini görmeyene dek, perte çıkarana dek kullananlar da var.
Ben mesela perte çıkarana kadar kullanırım ama muhtemelen S22 snapdragon ile gelecekse eğer çıktığında eskiyi ver yenisini al kampanyasıyla onu da ucuza getiririm ya da satar onu alırım hocam. Sağ olun.

Olmuyor işler mi? :D bence bu işler böyle atarlı giderli konuşarakta olmuyor. Birincisi S21 FE denilen cihaz bir nevi S21'in kısılmış versiyonu üzerinde sınıfta kalmış bir işlemci var her Samsung gibi 2 sene sonra baş ağrıtmaya başlayacak. Bunu da en iyi iPhone kullanan arkadaşlarının tecrübesinden anlayabilirsin 2-3 senelik bir iPhone 11, 12 veya 13 kullanıcısının tek sorunu olsa olsa pil şikayeti olacaktır. Telefon dediğin zorlama ile zarar görecek bir şey değil.

4K 60 FPS ile video çekebilmek için o kadar da heyecanlanma bence çünkü herhangi bir yere yükledikten sonra görüntü kalitesi çok düşecek. 3000-5000 TL arası bir telefon arasaydın belki Android ile idare edilebilirdi ama (ki bana göre ikinci el 8 Plus bile tercih sebebi) bu kadar yüksek bütçelerde Android bir cihaz seçmek tamamen israf.
2 sene sonra bas agritacak mi? Hiç Samsung cihaz kullandin mi? 2019'dan beri Galaxy S10 kullanıyorum, hiç bas agrittigini gormedim. İlk gunku aldigim kadar hizli. Pil sorunum da yok.

2-3 sene iPhone 7 kullandim. Sonuç olarak cope gitti. Cok ovmeyin derim.

4K 60 FPS depolama kaybi gibi geliyor bana. 4K 30 FPS, yeterli.
Soruya gelirsek Galaxy Buds+ kullanıyorum, guzel kulaklık fakat şu anki aklim olsa kablolu bir kulaklık alirdim. Ona bakabilirsiniz.

Ayrıca ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
Ben de bir dususte kirilan, kisitli bir isletim sistemine sahip bir telefonu alacak kadar zengin degilim. Ama gidip de insanlara "bin pişman olacaksin" demiyorum, sorun yasamam herkesin yasayacagi anlamina gelmiyor cunku.

Şu an atma şansım yok akşam eve gidince atabilirsem atarım, bir de şahsen ben de S21 FE almanı tavsiye etmem şu özelliği kötüdür diyemem ama Exynos kullanan bir cihaza bu paralar vermek hiç mantıklı değil ben kendim de amiral gemisi bir Exynos kullanıyorum 2 yıl oldu, pişmanım çünkü aynı dönem çıkan Snapdragon'lar ilk gunki gibi çalışırken benim cihaz gerçekten çok yavaş kalıyor.
Exynos cihazlar cok gelisti, ben sahsen Exynos kullanan yeni cihazlari almakta herhangi bir sorun gormuyorum.

Gittim 13.000TL'ye buds Pro şarj aleti telefon kap ekran koruyucu aldım geldim ve memnunum :D
Hayirli olsun hocam, en iyisini yapmissiniz.

Son düzenleme:
S22 serisi Türkiye’ye Snapdragon 8 Gen 1’le gelecekti aslında birazcık beklenebilirdi ama doların ne olacağı meçhul. Hayırlı olsun.

Bir de şu “2 yıl sonra değeri yarı yarıya düşecek” diyenleri anlayamıyorum. Herkes telefonu 2 yıl sonra satmak için almıyor. Alıp işini görmeyene dek, perte çıkarana dek kullananlar da var.
Çok iyi ekonomik koşulları barındıran bir ülkede yaşamıyoruz maalesef. Arabalar bile yatırım aracı olarak görülüyor. Ben her telefonumu ilk aldığım günden itibaren kılıfla ekran koruyucu ile kullanırım. İleride model yükseltmek istediğim zaman bu bana avantaj sağlar. Minimum masraf ile telefonumu güncellemiş olurum ya da herhangi bir elektronik eşyayı.
2 sene sonra bas agritacak mi? Hiç Samsung cihaz kullandin mi? 2019'dan beri Galaxy S10 kullanıyorum, hiç bas agrittigini gormedim. İlk gunku aldigim kadar hizli. Pil sorunum da yok.

2-3 sene iPhone 7 kullandim. Sonuç olarak cope gitti. Cok ovmeyin derim.

4K 60 FPS depolama kaybi gibi geliyor bana. 4K 30 FPS, yeterli.
Soruya gelirsek Galaxy Buds+ kullanıyorum, guzel kulaklık fakat şu anki aklim olsa kablolu bir kulaklık alirdim. Ona bakabilirsiniz.

Ben de bir dususte kirilan, kisitli bir isletim sistemine sahip bir telefonu alacak kadar zengin degilim. Ama gidip de insanlara "bin pişman olacaksin" demiyorum, sorun yasamam herkesin yasayacagi anlamina gelmiyor cunku.

Exynos cihazlar cok gelisti, ben sahsen Exynos kullanan yeni cihazlari almakta herhangi bir sorun gormuyorum.

Hayirli olsun hocam, en iyisini yapmissiniz.
Yazmış olduklarımı biraz daha detaylı okumuş olsaydın daha önce Samsung kullanmış olduğumu görürdün bunların içinde S5, Note 3 ve S7 Edge mevcut ve ilk Android telefonum Galaxy Mini.

2016 yılında iPhone 7 çıktığında aldım ve 2021 senesinde iPhone 12'ye geçtim. Pil sorunu yaşadım ve garanti kapsamında değişti. O pilde ömrünü doldurunca 200 TL'ye yeni pil aldım taktım.

Dayanıklılık konusunda yaptığınız bu yorum gerçekten çok komik hiçbir gerçekçiliği yok.

2012 senesinde Galaxy S3 ile beraber bende Samsung'un iPhone 5'e nazaran daha başarılı olduğunu düşünüyordum ta ki iPhone 6 almak yerine S5 tercih ettiğim zaman hatamı anladım.

İnsanlardaki kendi tercihim en iyisi, eğer ben bir ürünü markayı seçmişsem en doğrusunu yapmışımdır düşüncesi hiç bitmeyecek gibi.

Son düzenleme:
İnsanlardaki kendi tercihim en iyisi, eğer ben bir ürünü markayı seçmişsem en doğrusunu yapmışımdır düşüncesi hiç bitmeyecek gibi.
Güzel kardeşim hala saçma sapan yorumlar yapıyorsun benim hakkımda, yapma bence ben sana bundan önce attığım konunun linkini de attım git oku diyorum okumuyorsun, okuduğunu anlamaktan da aciz duruyorsun o sebeple son kez söylüyorum sana bu cihazı alma sebebim fiyat performans olması bana göre. Bak BANA GÖRE diyorum çünkü elimdeki parayı en verimli şekilde bu telefonla değerlendirebilirdim. Verdiğim paranın üstüne 4 TL koyup 13 alsaydım ne şarj aletim olurdu ne de güzel bir kulaklığım. Ben aldığım için övmüyorum donanımından memnunum diyorum gayet de güzel akıyor iyi ki almışım 120 HZ çoğunuz PC de oyun oynayamazsınız ben telefondan oynuyorum .

Boyle bir dusuncem olsaydi şu anda kendime zamaninda iPhone 7 aldigim icin laf etmiyor olurdum :D

Dayanıklılık.
Ben hayal dunyasinda bir kere dusurdugumde ekrani kirildi iPhone 7'min herhalde.

Sakar vesaire diyecek olanlara soyleyeyim, cogu Android cihazimi dusurmeme ragmen hiçbir hasar vesaire yasamadim. Dayaniklik sorunu acik acik var.

Zamaninda en mantikli karari verdigimi dusunuyorum, Google pixel satilsaydi Google pixel alir Grapheneos'i icine atar pasa pasa kullanirdim yalan yok.

Yorumlara şöyle bir baktım da iş çok saçma sapan yerlere gitmiş. Telefon kullanmayı bilmeyen arkadaşlar 2-3 sene sonra her telefonun yavaşlayacağını söylemişler. Hele Samsung'lar için 2 sene sonra neredeyse çöp olacağını söylemişler. Ben Samsung S8 kullanıyorum ve 4 yılı geçti. Yavaşlama olayı çok çok az o kadar söyleyim. Sadece batarya değiştirmem gerekti.

Kulaklık olarak da Buds+ kullanıyorum. Hediye olarak gelmişti. Bence gayet yeterli.

Tamamen Apple ekosistemine geçilebilecekse Apple kaliteli işler sunuyor.
Android de gayet kaliteli işler sunuyor bunun yanında özgürlüğü hissettiriyor. Günlük kullanımda eşit seviyedeki cihazların performansları arasındaki farkı hissetmek zor.
Bu arada androidde zamanla normalden fazla performans kaybı olduğuna inanmıyorum.
Mac, iPhone, Airpods gibi ürünler alınacaksa tercih edilebilirler. Daha uygun fiyatla benzer performansta Microsoft - Android altyapısında bir ekosistem de oluşturulabilir. Tercih meselesidir.
Söz konusu sadece günlük kullanımsa aralarında fark yok denecek kadar az hatta günlük kullanımda android daha sınırsız bir deneyim sunuyor diye düşünüyorum.
İşlemci verimliliği, profesyonel sosyal medya kullanımı gibi konularda ise Apple ekosistemi öne çıkıyor.
Bir de marka değeri konusunda takıntılıysanız Apple öne çıkıyor denebilir.

Benim önerim şu olacak size kulaklığı müzik dinlemek için takıp çıkartmak yerine kullanmıyorken bile kulağınızda tutma gibi bir alışkanlığınız varsa başka kulaklıkları da inceleyebilirsiniz. Silikonlu kulaklıkların bu tarz kullanım için uygun olduğunu düşünmüyorum.

Güzel kardeşim hala saçma sapan yorumlar yapıyorsun benim hakkımda, yapma bence ben sana bundan önce attığım konunun linkini de attım git oku diyorum okumuyorsun, okuduğunu anlamaktan da aciz duruyorsun o sebeple son kez söylüyorum sana bu cihazı alma sebebim fiyat performans olması bana göre. Bak BANA GÖRE diyorum çünkü elimdeki parayı en verimli şekilde bu telefonla değerlendirebilirdim. Verdiğim paranın üstüne 4 TL koyup 13 alsaydım ne şarj aletim olurdu ne de güzel bir kulaklığım. Ben aldığım için övmüyorum donanımından memnunum diyorum gayet de güzel akıyor iyi ki almışım 120 HZ çoğunuz PC de oyun oynayamazsınız ben telefondan oynuyorum .
Yorumu sana yapmadım kimseye yapmadım olan bir durumdan söz ettim. Üstüne alınmışsın bir şey diyemem. Attığını okudum. SANA GÖRE şöyle böyle bunun aksini söylemiyorum. BANA GÖRE bu para verimsiz bir şekilde harcanmış. Ondan bahsediyorum. Şarj aleti dediğin maliyet 250 TL'lik bir şey S22'ler ile beraber Samsung'ta kutudan çıkardı.
Yorumlara şöyle bir baktım da iş çok saçma sapan yerlere gitmiş. Telefon kullanmayı bilmeyen arkadaşlar 2-3 sene sonra her telefonun yavaşlayacağını söylemişler. Hele Samsung'lar için 2 sene sonra neredeyse çöp olacağını söylemişler. Ben Samsung S8 kullanıyorum ve 4 yılı geçti. Yavaşlama olayı çok çok az o kadar söyleyim. Sadece batarya değiştirmem gerekti.

Kulaklık olarak da Buds+ kullanıyorum. Hediye olarak gelmişti. Bence gayet yeterli.
2-3 sene sonra çoğu telefon çöp olmaz zaten, buradaki kasıt verimliliğin hatrı sayılır bir şekilde düşmesi. Güvenlik güncellemesi almakta zorlaşmaya başlıyor.

2-3 sene sonra çoğu telefon çöp olmaz zaten, buradaki kasıt verimliliğin hatrı sayılır bir şekilde düşmesi. Güvenlik güncellemesi almakta zorlaşmaya başlıyor.
Verimliligin dusmesi diye bir durum yok. Guvenlik guncellemesi almamasi One UI sorunu, telefonun degil. Ayrica Samsung yeni cihazlarin guvenlik guncellemesi almasini 5 yila cikardi, surum guncellemeleri ise 4 yil oldu. S21 FE'de 5 yil guvenlik, 4 yil surum guncellemesi alacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı