Galaxy Buds önerisi

61340

Kilopat
Merhaba dostlarım, önceden açtığım iPhone 13 alınır mı? konusundan sonra iPhone almama kararı aldım. Bence oldukça mantıklı yani bir tane telefona 17 bin vereceğime gider amiral gemisi S21 FE alırım 11.000 TL’ye yanına bir ton aksesuar vs. alırım dedim ve öyle yapacağım.

Ancak bu kulaklıklardan anlamıyorum, en iyisi hangisi demeyeceğim çünkü en pahalı olan en iyisidir 2500 TL olan da var 900 TL de fakat hangisi en güzel fiyat performans olur onu söylerseniz sevinirim. Ben bunu beğendim. Performansı nasıldır ses kalitesi dışarıdaki sesi engelleme muhabbeti falan nasıldır bu kulaklıkta bilen var mı?

1644311120825.png

Yabancı sitelerine baktığında en mantıklı model buds Plus ama ben buds Pro aldım. Şahsen ben menunum şarjı beni memnun ediyor, ses yüksekliği diğer modellere göre bir hayli yüksek, ses temiz ama bir AirPods kadar temiz çıkmıyor, baslar tatmin edici kesinlikle airpodsa göre çok üstün ama tizler için aynısını diyemeyeceğim he bu kötü demek değil ortalamanın birkaç tık üstünde gene, anc 10 üzerinden 7 civarı eğer AirPods'u referans alırsam. Bir sorunuz olursa bildiğim yerdense seve seve cevaplarım.
Bir de eğer buds Pro alacaksan Hepsiburada'dan dikkatli ol adam digerlerine göre 100 200 aşağı yazıyor, Hepsiburada siliyor adam başka isimle giriyor dikkatli ol.

Yabancı sitelerine baktığında en mantıklı model buds Plus ama ben buds Pro aldım. Şahsen ben menunum şarjı beni memnun ediyor, ses yüksekliği diğer modellere göre bir hayli yüksek, ses temiz ama bir AirPods kadar temiz çıkmıyor, baslar tatmin edici kesinlikle airpodsa göre çok üstün ama tizler için aynısını diyemeyeceğim he bu kötü demek değil ortalamanın birkaç tık üstünde gene, anc 10 üzerinden 7 civarı eğer AirPods'u referans alırsam. Bir sorunuz olursa bildiğim yerdense seve seve cevaplarım.
Bir de eğer buds Pro alacaksan Hepsiburada'dan dikkatli ol adam digerlerine göre 100 200 aşağı yazıyor, Hepsiburada siliyor adam başka isimle giriyor dikkatli ol.
Görüntüsü nasıl foto atma şansın var mı böyle parlıyor mu şeffaf kısımları?

Şu an atma şansım yok akşam eve gidince atabilirsem atarım, bir de şahsen ben de S21 FE almanı tavsiye etmem şu özelliği kötüdür diyemem ama Exynos kullanan bir cihaza bu paralar vermek hiç mantıklı değil ben kendim de amiral gemisi bir Exynos kullanıyorum 2 yıl oldu, pişmanım çünkü aynı dönem çıkan Snapdragon'lar ilk gunki gibi çalışırken benim cihaz gerçekten çok yavaş kalıyor.

Şu an atma şansım yok akşam eve gidince atabilirsem atarım, bir de şahsen ben de S21 FE almanı tavsiye etmem şu özelliği kötüdür diyemem ama Exynos kullanan bir cihaza bu paralar vermek hiç mantıklı değil ben kendim de amiral gemisi bir Exynos kullanıyorum 2 yıl oldu, pişmanım çünkü aynı dönem çıkan Snapdragon'lar ilk gunki gibi çalışırken benim cihaz gerçekten çok yavaş kalıyor.
Ya en çok korktuğum şey bu işte, 2-3 sene sonra 4 sene sonra çok kasacak mı bu telefon? Zorlamam ben sadece elime binance instagram için alıyorum foto bile çekmiyorum yormam yani telefonu ama o ilk günkü akıcılığı gidicekse çok üzülürüm. Ek olarak özellik olarak cidden rakiplerinden çok daha iyi gerek 4K 60FPS ön kamera arka kamera olsun ekran olsun bunlar çok iyi özellikler. Fakat o dediğiniz Exynos muhabbeti eğer kronik sıkıntılıysa dediğiniz gibi üzücü olur çok.

Ya en çok korktuğum şey bu işte, 2-3 sene sonra 4 sene sonra çok kasacak mı bu telefon? Zorlamam ben sadece elime Binance Instagram için alıyorum fotoğraf bile çekmiyorum yormam yani telefonu ama o ilk günkü akıcılığı gidicekse çok üzülürüm. Ek olarak özellik olarak cidden rakiplerinden çok daha iyi gerek 4K 60FPS ön kamera arka kamera olsun ekran olsun bunlar çok iyi özellikler. Fakat o dediğiniz Exynos muhabbeti eğer kronik sıkıntılıysa dediğiniz gibi üzücü olur çok.

İstersen kutusundan çıkarma gene o telefon 3 4 yıl sonra kasacak belki 2 kullanımla alakası yok bu arada ayrı bir konu açarsan daha iyi olur.

Sebep ne? Örnek verir misiniz böyle söyleyip geri çekilerek olmuyor o işler.
Olmuyor işler mi? :D Bence bu işler böyle atarlı giderli konuşarakta olmuyor. Birincisi S21 FE denilen cihaz bir nevi S21'in kısılmış versiyonu üzerinde sınıfta kalmış bir işlemci var her Samsung gibi 2 sene sonra baş ağrıtmaya başlayacak. Bunuda en iyi iPhone kullanan arkadaşlarının tecrübesinden anlayabilirsin 2-3 senelik bir iPhone 11, 12 veya 13 kullanıcısının tek sorunu olsa olsa pil şikayeti olacaktır. Telefon dediğin zorlama ile zarar görecek bir şey değil.

4K 60 FPS ile video çekebilmek için o kadar da heyecanlanma bence çünkü herhangi bir yere yükledikten sonra görüntü kalitesi çok düşecek. 3000-5000 TL arası bir telefon arasaydın belki Android ile idare edilebilirdi ama (ki bana göre ikinci el 8 Plus bile tercih sebebi) bu kadar yüksek bütçelerde Android bir cihaz seçmek tamamen israf.

Olmuyor işler mi? :D bence bu işler böyle atarlı giderli konuşarakta olmuyor. Birincisi S21 FE denilen cihaz bir nevi S21'in kısılmış versiyonu üzerinde sınıfta kalmış bir işlemci var her Samsung gibi 2 sene sonra baş ağrıtmaya başlayacak. Bunu da en iyi iPhone kullanan arkadaşlarının tecrübesinden anlayabilirsin 2-3 senelik bir iPhone 11, 12 veya 13 kullanıcısının tek sorunu olsa olsa pil şikayeti olacaktır. Telefon dediğin zorlama ile zarar görecek bir şey değil.

4K 60 FPS ile video çekebilmek için o kadar da heyecanlanma bence çünkü herhangi bir yere yükledikten sonra görüntü kalitesi çok düşecek. 3000-5000 TL arası bir telefon arasaydın belki Android ile idare edilebilirdi ama (ki bana göre ikinci el 8 Plus bile tercih sebebi) bu kadar yüksek bütçelerde Android bir cihaz seçmek tamamen israf.

Apple fanboyluğu var galiba biraz, Android'leri bu kadar gömdüğüne göre, Exynos'lara desen amenna kabul ederim ama söylediklerin tamamen taraflı olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı