Galaxy Core Prime'da nasıl alan açılır?

Playstor

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bıraktı

24.02.2023
Meslek
Bıraktı 24.02.2023
Sorun ben telefonu fabrika ayarlarına sıfladığımda tüm uygulama güncellemeleri yapılıyor ve telefonda 4 GB yer kalıyor. Fakat ben telefona PUBG Lite, WhatsApp ve Growtopia indirdikten sonra alan sorunu çekiyorum sorun burada değil. Ama ben telefondaki tüm uygulamaları tamamen sildikten sonra (dosyaları ile birlikte) telefonda sadece 1 GB yer olduğu gösteriliyor. Telefondaki uygulamaları ve fotoğrafları sildim hiçbir dosya kalmadı. Formattan sonra oluşan yardımcı olur musunuz nasıl temizleyeceğim konusunda?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-02-14-22-19-30.png
    Screenshot_2022-02-14-22-19-30.png
    36,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2022-02-14-22-19-12.png
    Screenshot_2022-02-14-22-19-12.png
    75,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 32 GB bile yetmiyor artık. 32 GB telefonda 5-10 uygulama kurunca 22 GB doldu. Sadece 24 saatte. Yapacak çok da bir şey yok.

Android sürümü 5.1.1'de kalmış bir cihaz için hafızanın bu kadar olması normal. Custom ROM bir ihtimal çözüm olabilir ancak telefonu brick edebilirsiniz. Onun için 1-2 tane uygulama yükleyip Google files indiriliyorsa oradan temizleme yapmanızı öneririm. (çok eskiden kullandığım telefon kendisi çok çektirmiştir çileyi)

Hayır sorun o değil normalde açılmış olması gereken yer açılmıyor yani telefon şu anki durumunda iken normalde 4 GB yer vardı ama 1 GB gözüküyor.
Root atmak ve benzeri şeyler düşündüm ama telefon çok eski ve bir üst Android süsğrğmünü bile kaldıracağını sanmıyorum bunu bile zor kaldırıyor.

Hayır sorun o değil normalde açılmış olması gereken yer açılmıyor yani telefon şu anki durumunda iken normalde 4 GB yer vardı ama 1 GB gözüküyor.
Root atmak ve benzeri şeyler düşündüm ama telefon çok eski ve bir üst Android süsğrğmünü bile kaldıracağını sanmıyorum bunu bile zor kaldırıyor.
Google Files ile temizlemeyi deneyin.

Tamam o zaman teşekkür ederim.

Geri
Yukarı