Çözüldü Galaxy Grand Prime Plus'a LineageOS nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Hocam bağlantı atabilir misiniz? Buldum ama emin değilim ROM işinden de az anlıyorum.

Çözüm
Hocam teşekkür ederim yardımınız için bir şey daha sormak istiyorum. Ben şimdi GitHub üzerinden dosyaları indirdim ama hangisini kullanacağım?

Uzantısı. ZIP olan ROM dosyasıdır. Kurulumu TWRP ile yapmanız gerekiyor.

1. TWRP yükleyin.
  2. Cihazı recovery moda alın.
  3. USB ile bilgisayara bağlayıp indirilen. ZIP dosyasını cihazın hafızasına atın.
  4. TWRP'den Format Data & System yapın.
  5. İndirdiğiniz ZIP dosyasını flashlayın.
  6. Reboot ile yeniden başlatın.
Hocam teşekkür ederim yardımınız için bir şey daha sormak istiyorum. Ben şimdi GitHub üzerinden dosyaları indirdim ama hangisini kullanacağım?

Uzantısı. ZIP olan ROM dosyasıdır. Kurulumu TWRP ile yapmanız gerekiyor.

1. TWRP yükleyin.
  2. Cihazı recovery moda alın.
  3. USB ile bilgisayara bağlayıp indirilen. ZIP dosyasını cihazın hafızasına atın.
  4. TWRP'den Format Data & System yapın.
  5. İndirdiğiniz ZIP dosyasını flashlayın.
  6. Reboot ile yeniden başlatın.

Çözüm
Hocam iki tane var Lineage olanı kuracağım değil mi?

1659963908489.png

Peki hocam sağolun. Hayatımı kurtardınız diyebilirim.
Ayrıca gApps ve Magisk kurmanızı tavsiye ederim.

Zaten rom rehberinde belirtilmiş
1659964036379.png

Ayrıca gApps ve Magisk kurmanızı tavsiye ederim.
Hocam Google uygulamaları kullanmıyorum yine de sağolun. Hocam yine sorun yaşadım bir sürü bölüm var Odin uygulamasında hangisine geçireceğim(Odin ile sadece Root atmayı biliyorum o yüzden kafam sorularla dolu kusura bakmayın)?

Hocam Google uygulamaları kullanmıyorum yine de sağolun. Hocam yine sorun yaşadım bir sürü bölüm var Odin uygulamasında hangisine geçireceğim(Odin ile sadece Root atmayı biliyorum o yüzden kafam sorularla dolu kusura bakmayın)?
İndirdiğin twrp dosyasını odinde AP kısmına yükle. Cihazı download moda almayı unutma.

Peki hocam.

Hocam şimdi fark ettim cihaza zaten ROOT indirmişim şimdi ona giriyorum.

Hocam ROOT ile TWRP farklı şeyler yalnız? Yine de bir kontrol edin. Cihazı tamamen kapatın. Ardından Güç ve Ses Açma tuşuna aynı anda basılı tutun telefon açılınca güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin. Recovery mode açılınca tuşları bırakabilirsiniz.

Hocam ROOT ile TWRP farklı şeyler yalnız? Yine de bir kontrol edin. Cihazı tamamen kapatın. Ardından Güç ve Ses Açma tuşuna aynı anda basılı tutun telefon açılınca güç tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin. Recovery mode açılınca tuşları bırakabilirsiniz.
Hocam kusura bakmayın yanlış yazmışım TWRP yüklü.

Yeni konular

Geri
Yukarı