Galaxy Note 8 değerlendirebilir misiniz?

Jr Master

Hectopat
Yer
Ankara
samsung-galaxy-note-8-0-n5110-wifi-tablet-480-1.jpg

Bu tableti almak istiyorum ama sitenin incelemesini merak ediyorum. Rica etsem fikirlerinizi söyleyebilir misiniz? Tablet 3G li ve 3Gsiz olmak üzere iki model olarak çıktı. 3Gli olan da internet haricinde telefon gibi de kullanılabiliyor birisini aramak için. Şuanda gördüğüm en ucuz yer Sanalmarketim 3G olmayanı 920TL 3G olan ise yaklaşık 1200TL sizce 3G siz olanı almak mantıklı olur mu 3G olan mı daha iyi olur ya da başka bir tablet(çin malı olmayan) mi daha iyi olur. Gayet güzel görünüyor bana göre yani siyah kasa tabletlerden daha çok sevdim.

Edit: Tablet daha Gold da satışa sunulmadı orayı beklemeli miyim? Yani garanti olarak nasıl bilmiyorum Sanalmerketim ve Goldu.

Bunlar da özellikleri:

Galaxy Note 8.0
GT-N5110

Sizi harekete geçirir
• Yanınızda taşıyabileceğiniz Mükemmel Boyut
• S Pen ile Okuma Modu
• Multi Window (Çoklu Pencere)
• S Pen / Air View, Kolay Kırpma, Yakalama, Hızlı Komut

Infra : Yalnızca Tablet Verileri, Wi-Fi
Wi-Fi : 802.11a/b/g/n 2,4 + 5 GHz
Wi-Fi Direct : Var
Bluetooth Profiles : A2DP, AVRCP, GAP, HFP, HSP, OPP, SPP, HID, PAN
Connectivity Support : DLNA, MHL 1.2
PC Sync. : KIES, KIES Air

İşletim Sistemi : Android , 4.1.2
Ekran
Teknoloji : TFT
Renk Derinliği : 16 M
Büyüklük : 8
Çözünürlük : 1 280 x 800
S Pen : Var

İşlemci
Type (Dual, Quad) : Dört Çekirdek - Exynos 4 Quad 4412
CPU Speed : 1,6 GHz
Bellek : 2 GB
Depolama : 16GB

Kamera
Camera Resolution(Front) : CMOS, 1,3 MP
Kamera Çözünürlüğü (Arka) : CMOS, 5 MP
Otomatik Odaklama : Var

Sensörler : Akselorometre, Jeomanyetik, Işık Sensörü
Fiziksel Özellikler
Boyut (YxGxD) : 135,9 x 210,8 x 7,95 mm
Ağırlık : 340 g
Renk : İnci Beyazı

Bağlantı
USB : USB 2.0
Earjack : 3,5 pi 4 kutuplu, Stereo
External Memory Slot : MicroSD (64 GB'a kadar)
SIM Support : Var
Bağlantı : Micro USB (5 V, 2 A)
MHL : Var

Pil
Standart Pil : 4 600 mAh
Kapasite : 4 600 mAh
USB Chargeable : Var
Internet Usage Time(WI-FI) : 8 saate kadar
Video Oynatma Süresi : 8 saate kadar
Ses Oynatma Süresi : 120 saate kadar

Konumlandırma : AGPS Desteği, GLONASS Desteği
Servis ve uygulamalar
Samsung Apps: Var
Readers Hub : Readers 2.0
Game Hub : Game 2.0
ChatON, mFluent IM : ChatON
ActiveSync : Var
B-to-B Compability : ODE, EAS, MDM, VPN, CCX

Ses ve Video
Video Format : MPEG4, H.263, H.264, WMV
Video Resolution : Full HD (1080p) Video Oynatma
Video Frame rate : 30 fps
Ses Biçimi : XMF, AAC, AMR, IMY, M4A, MP3, OGG, WAV, WMA, 3GP 3GA MP4 FLAC MID MXMF RTTTL RTX OTA ASF

Özellikler de sim support var diyor ama ben N5105 modelinde var diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani fiyat performans olarak iyi bir ürün müdür? Donanımsal ve yazılımsal özelliklere bakıldığında gayet güzel bir tablet zaten. Bir de 3G olanı almak için vereceğimiz 250-300TL fark değer mi?

Bu tableti almak istiyorum ama sitenin incelemesini merak ediyorum. Rica etsem fikirlerinizi söyleyebilir misiniz? Tablet 3G li ve 3Gsiz olmak üzere iki model olarak çıktı. 3Gli olan da internet haricinde telefon gibi de kullanılabiliyor birisini aramak için. Şuanda gördüğüm en ucuz yer Sanalmarketim 3G olmayanı 920TL 3G olan ise yaklaşık 1200TL sizce 3G siz olanı almak mantıklı olur mu 3G olan mı daha iyi olur ya da başka bir tablet(çin malı olmayan) mi daha iyi olur. Gayet güzel görünüyor bana göre yani siyah kasa tabletlerden daha çok sevdim.

Edit: Tablet daha Gold da satışa sunulmadı orayı beklemeli miyim? Yani garanti olarak nasıl bilmiyorum Sanalmerketim ve Goldu.

Yukarda ki cihazın tasarımı işlemcisi ve ram'i aynı olan Freelander pd10 quad core tablet var şu an elimde.
Farkları: Ekranı 7" Kamera ve bataryası daha düşük.
Fiyatı 350 TL (gümrük vergisi dahil, yurt dışından aldım)

Cihazdan beklentileriniz nedir? ona göre yorum yapılmalı diye düşünüyorum.
Birde Exynos 4 Quad 4412 işlemcinin güç tüketimi güncel işlemcilere göre biraz fazla.

Son olarak 8" hiç mantıklı bulmuyorum. 7" tek elle tutmak ve kullanmak problem olmuyor ve "zoraki" durumlarda cebinize koyabiliyorsunuz. 8" için bunlar bende mümkün olmadı.

Nexus 7 nin 3g 32 gb li versiyonu 750 tl civarı satılmıştı vatanda. (3g siz 32 gb 549 tl) Sanırım bu daha mantıklı bir seçenek olurdu.
Son olarak yakın zamanda bendeki cihazın da bir incelemesini yapmayı düşünüyorum.
Yine buradan yayınlarım.
Saygılar

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Şuan kafamda 7''-8'' tablet var 10.1'' zaten düşünmüyorum ağır oluyorlar. Nexus 7 yi çok düşündüm hatta bunu görmeseydim onu alabilirdim bazı sorunlar olcaktı ama. Yani tableti yanımda taşırken fotoğrafta çekebilirim ve hafıza kartını çok çıkarıp takan biriyim. Nexus 7 hem kamerasının düşük olması(sadece önde) hem de sd kard giriş çıkışı olmamasıyla bu özellikleri karşılamıyor. Görüntü olarak da note8 çok daha iyi geldi şu dikdörtgen kasalardan farklı olarak uçları yumuşatılmış s3 gibi. Yazılımsal olarak ise içinde şu formüllerle ilgili bir yazılım vardı o işime yarayacak ve s-pen olması da cabası.İkinci olarak o İpad Mininin neden o kadar pahalı olduğunu anlamadım 3G yok diyor vatanda 700TL VATAN COMPUTER - APPLE - Ipad Mini-16GB WIFI S ve İpad mini de aynı şekilde sd kart girişi yok. IOS gerçekten çok iyi sd kard olsa kaçırılmayacak tabletler olurdu bence tabi bundan dolayı güvenlik sorunuda çıkabilir belki bilmiyorum.

Freelander pd10 quad core tabletine de baktım yani bilindik bir marka istiyorum garanti konusunda sorun yaşamayacağım. Yaklaşık 3 katı fiyatında ama ucuz tablet alırsam Recep abinin önerdiği Asus Memo pad alırım. Bunu alırsam herhangi bi yönden pişman olur muyum? Teşekkür ederim.

Pd10 quadcore dediğim cihaz da samsung yapımı. Aynı zamanda Hyundai t7s ve Türkiye'de de codegen ismi ile de aynı cihaz satılıyor. (nt mağazalarında görebilirsiniz)
Cihaz samsung yapımı olmasına rağmen farklı firma isimleri altında satılıyor. (Markette samsung electronics vs yazıyor)
Bu bahsettiğim kopya cihazın özellikleri yukardaki sizin yazdığınız cihazın 1 e 1 kopyası gibi. aynı işlemci ve ram (2gb) kullanılıyor. 720p ips ekran. bluetooth gps vs..
bataryası 2800mah (diğerlerinde 3300mah olması lazım) kamerası 5mp. 16gb dahili hafıza. sd kart girişi var. gps var. ekranı 7" . Android 4.0.4

Şimdi düşünüyorumda aynı cihazı 350 tl ye almak varken Tek farkı 1" büyük ekranı olan ve üzerinde samsung yazan cihaza 1000 tl vermek hiç mantıklı gelmiyor.

Bu arada 3 gündür kullanıyorum. Inanılmaz keyifli bir tablet. Takılma vs yok. En kötü yanı (aslında tek kötü yanı) bataryasının düşük olması. (Bataryasını değiştirmeyi düşünüyorum)

Garanti konusuna gelirsek: Codegen TR garantili zaten. Tercih edilebilirsiniz belki. (sanırım 400tl idi) yurt dışı içinde garanti söz konusu gönderiyorsunuz yapılıp geri geliyor. (bir kez rom'u çökertip brick yaptığım halde yapıp göndermişlerdi :)
Olduda garanti dışı bir arıza söz konusu olursa tablet zaten 350 TL. buda 2 yılda size 3 kez kırma bozma şansınız var demek :)

yani garanti bence çok mühim bişey değil.
Neden yurt dışı tercih ettiğime gelirsek. yanında ki aparatları Tr'de 150-200 tl tutuyordu. (kılıf araç, tutucu, hdmi kablo,odb2 vs) Ben 50 TL verip hepsini 400'e almış oldum.Yani 550-600 yerine 400 tl ödedim.

Kısaca cihazda gps özelliği önemli değilse bu söylediklerimizden çok daha iyi ve çok daha iyi fiyatlara düşündüğünüz özellikleri karşılayan çok sayıda tablet var.
ben rk3188 işlemcili cihazlar bakmanızı öneririm.

Donanımhaber sitesinden bir kullanıcıdan alıntı:

Ben de buradaki yorumları okudum ve gerçekten
büyük bir hevesle NT mağazasından aldım. Ama teknik destek almak mümkün değil Bu ayki telefon faturamın yarısı Trio Bilgisayar yüzünden gelecek. Ayrıca cihazın güncellemesi de yok. Trio Bilgisayar'a defalarca mail gönderdim ve çok kereler aradım ama hiç birinden teknik yardım alamadım. Üstüne üstlük ne resmi sitelerinde ne de bir başka yerde bu ürünle ilgili teknik destek bulmanız mümkün görünmüyor şu an.
Cihazın kutusunda 4.2 Jelly Bean yazıyor ama 4.0.4 çıkıyor. Firmaya éürün üzerindeki yazılımın ne olduğunu biliyor musunuz?" diye sorduğumda "4.1" diye cevap vermelerinden ne kadar duyarsız ve ilgisiz oldukları da anlaşılıyor. Kutu içinden ne OTG kablosu, ne araç şarj cihazı ne de araç cam tutucu aparatı da çıkmıyor.
Bunları sineye çekip dün gece iyiden iyiye cihazı inceleme fırsatım olduğunda bir bilgi beynimden vurulmuşa çevirdi beni. Sistem ayarlarına baktığımda bir de ne göreyim! 4 çekirdekli diye piyasaya gagaladıkları "Codegen Quantum 4" modeli cihazın 2 çekirdekli olduğunu gördüm. "ES File Manager"dan bu bilgileri görmeniz mümkün.
Cihazın çalışması, ekran hassalığı v.s. oldukça iyi ama 4 çekirdek diye aldığım cihazın 2 çekirdekli olduğunu gördüğüm dün geceden beridir isyan ediyorum. NT markette cihazı inceleme fırsatı pek verilmiyor. Bu yüzden ben de alır almaz ne yazık ki 10 gün kadar cihazı kutusundan dahi çıkarma fırsatı bulamadım. Böyle bir kandırma ile karşılaşacağımı bilseydim hiç alır mıydım...
Lütfen duyarlı olun ve sizler de benim gibi kandırılmayın.
Saygılarımla

Güncelleme konusunda sıkıntı varmış ve pil sorun olabiliyormuş gerçekten. Yani uzun süre kullanacağım için samsung mantıklı olacaktır bence hem de içim rahat eder.

Tercihinize sonuna kadar saygı duymakla birlikte, "sanki bahsettiğim ürünü pazarlıyormuş durumuda da düşmekte istemiyorum ama yukarda ki yazıyı yazan kişiye cevaben;

Zaten cihaz benziyor diye dikkatimi çekmişti o yüzden öneride bulundum.

1- Öncelikle işlemciye ES file manager ile bakılmaz. Adı üzerinde program bir dosya yöneticisi!
2- Kutu içinden ne OTG kablosu, ne araç şarj cihazı ne de araç cam tutucu aparatı da çıkmıyor. Burada sanki kutu içeriğinde verilmesi vaadediliyormuşta bu arkadaşa verilmemiş gibi bir söylem var. Piyasada şu anda hiç bir tabletin kutu içeriğinde otg hariç araç tutucu ve cam tutucu aparatları yok. (Navigasyonlara alternatif olarak satılan (ve şu anda elimde de bulunan) bir tablet var o hariç)
3- Pil konusunun bir eksiklik olduğunu zaten yazmıştım.
4- İşlemci ile ilgili söylediği şeyi ispatlayabilirse zaten iade edebilirdi !
5- İşlemciye dosya yöneticisi ile baktığını söyleyen birinin ne teknik bilgisine ne de samimiyetine inanamam.
6- Burdan yazmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. dh nin 8 yıllık üyesiyim.
ncak dh nin içinde forum üyesi gibi davranan şirket elemanları cirit atıyor. Hatta öyleki yazdıkları saçma sapan şeylere cevap vermenizden forum yöneticileri bile rahatsız olup cevap bile vermeden uzaklaştırılıyorsunuz.

Saygılar

nv8cv.jpg

- - - Güncellendi - - -

----------------------------------------------------------------------------------------
nv9u1.jpg

- - - Güncellendi - - -

nv9x2.jpg

Haklısınız dosya yöneticisiyle bakılmaz zaten ben de yazarken pil ve güncelleme zayıflığı var demiştim çekirdek sayısına değinmedim. Gerçekte de çok benziyor tabletler. Apple ın durmadan şekil konusunda dava açtığı günümüzde bunlar konusunda neden davalar dönmüyor merak ettim şimdi:) teşekkürler yardımınız için. Bir şey dikkatimi çekti CPU olarak Antutu 200/1400 ama CPUID 200/1600 neden farklı acaba

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı