Galaxy Note 10.1 8005 ROM Kurmak

Schwerer Gustav

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Evde atıl durumda duran bir Samsung Note 10.1 8005 olan cihaz var. En son sürümü Android 4.1.2 olmasından dolayı işlerimizi rahat yapamayacağımız için ROM atmaya karar verdim ancak beceremedim. Önce ROOT attım daha sonra Odin ile TWRP'yi yüklememe rağmen TWRP ekranına bir türlü giremedim. Tuş kombinasyonlarını denedim ancak sadece başlangıçtaki marka model yazan siyah ekranda kalıyor. Forumda bir arkadaş aynı cihaz için ROM konusu açmış okudum ancak yapamadım. Bana bu işi nasıl yapabileceğimi anlatırsanız çok sevinirim. @Exinie hocam siz açmıştınız konuyu yardımcı olabilirseniz sevinirim.

TWRP imajını nereden indirdiniz? GT-N8005 için ROM Custom Recovery yok ama GT-N8000 için olan ROM ve Custom Recoveryleri GT-N8005 cihaza da kurabiliyorsunuz sorunsuz bir şekilde, ben öyle kuruyordum.

Bu bağlantıda ki TWRP dosyasını indirip yazmayı deneyin: LINK

Odin ile flashladıktan hemen sonra cihaz açılırken hemen ses açma butonuna basılı tutun. Gelmesi gerek, geri kalan adımda size bir ROM bulup kurarız.

Bu arada hız beklemeyin o cihazdan, bir sürü ROM denedim hepsi aşırı kasıyordu. Stock ROM bile kasıyor kısaca o cihaz adam olmaz.

Ses açma butonuna basılı tutuyorum uzun süre ancak açılmıyor TWRP menüsü. Aslında tableti kullanılabilir hale getirmekteki amaç kardeşimin EBA üzerinden derslerine girmek istemesiydi yani sadece ders için kullanılacak.

Şuan Marka model ekranında takılı kaldı. Yeniden başlatmaya çalışmama rağmen ordan ileriye gitmiyor yeniden açılsa da.

Edit: TWRP ekranına sizin attığınız TWRP yükleyince girebildim

Son düzenleme:
Canlı derse nasıl giriliyor? EBA uygulamasından mı? Hiç bilmiyorum o yüzden soruyorum, EBA uygulamasının minimum istediği Android sürümü 5.0, eğer EBA uygulaması üzerinden girilecek ise size Android 5.0 Custom ROM önerebilirim.

Canlı derse nasıl giriliyor? EBA uygulamasından mı? Hiç bilmiyorum o yüzden soruyorum, EBA uygulamasının minimum istediği Android sürümü 5.0, eğer EBA uygulaması üzerinden girilecek ise size Android 5.0 Custom ROM önerebilirim.
Sanırım uygulamadan giriyor hocam. Hanımefendi biraz keyfine düşkün yatarak derse girecekmiş :D Sizin diğer konuda attığınız ROM'u kurabildim SD Kart kullanarak. Tavsiye edeceğiniz güzel ROM var ise onları da kurabilirim işi kavradım artık. Eğer daha yüksek sürümlü ROM var ise o da güzel olur arada ben de kullanırım :D

Sanırım uygulamadan giriyor hocam. Hanımefendi biraz keyfine düşkün yatarak derse girecekmiş :D Sizin diğer konuda attığınız ROM'u kurabildim SD Kart kullanarak. Tavsiye edeceğiniz güzel ROM var ise onları da kurabilirim işi kavradım artık. Eğer daha yüksek sürümlü ROM var ise o da güzel olur arada ben de kullanırım :D

Benim açtığım konudaki ROM 4.4.2 sürümlü, EBA'da Android 5.0 istiyor. Play Store'dan indirmeyi dener misiniz? Eğer çıkmıyor ise veya sürüm desteklemiyor diyor ise APK kurmayı deneyin. EBA'yı hiç kuramazsanız denediğim bir sürü ROM içinden en beğendiğim olan BlissPop ROM'unu (Android 5.1.1) kurup EBA'yı yükleyebilirsiniz.

BlissPop ROM: LINK

Benim açtığım konudaki ROM 4.4.2 sürümlü, EBA'da Android 5.0 istiyor. Play Store'dan indirmeyi dener misiniz? Eğer çıkmıyor ise veya sürüm desteklemiyor diyor ise APK kurmayı deneyin. EBA'yı hiç kuramazsanız denediğim bir sürü ROM içinden en beğendiğim olan BlissPop ROM'unu (Android 5.1.1) kurup EBA'yı yükleyebilirsiniz.

Deneyeceğim hocam çok sağolun. Peki adını çok duyduğumuz LineageOS kurulabilir mi bu cihaza?

LineageOS bu cihaz için resmi olarak çıkarılmadı, ama resmi olmayan başkaları tarafından portlanmış ROM lar var ama tavsiye etmiyorum kullandım ve beğenmedim.
Teşekkür ederim hocam. Sizin attığınız ROM'u kuracağım. Cevaplarınız için teşekkür ederim sağolun.
Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Google Play Store oturumu açamıyorum APK olarak kurdum acak tepki vermiyor. Ne yapmam gerekli?

Son düzenleme:

Hocam merhabalar öncelikle pek fazla anlamıyorum bu ROM atma işlemlerinden ama aynı sıkıntıdan dolayı android 5 yapmam lazım cihazı. Attığınız ROM u nasıl kuracağım hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Bu arada TWRP yi kurdum.

Geri
Yukarı