Galaxy Note 9 vs. LG V ve G Serisi Ses Kalitesi

UltraPilot

Kilopat
Daha fazla  
Samsung ses konusunda geride mi kaldı? Reklamlarda yüksek kalite sese pek vurgu yapılmıyor ama LG V20'den itibaren yüksek kaliteli ses kullanıyor, Quad DAC kullanıyor. Samsung'un kulaklığa verdiği ses kalitesi ne düzeyde ve LG ve HTC ile rakip olabilir mi?

LG V20 kullandım , iphone tüm serileri ve samsung tüm serileri.

Evet tamda dediğin gibi samsung s3 den beridir ses kalitesine çok büyük önem vermiyor , ses çıkışı olarak Quad Dac a sahip LG cihazların ses kalitesi çok daha yüksek. Samsung burada sadece AKG kulaklık koyarak bir çözüm sunmaya çalıştı ancak LG deki hem yüksek kalite ses çıkışı hemde Bang&Olufsen kulaklıkların sesi çok daha iyi.

Fakat iş hangi telefonu alırsın sorusuna gelirse. LG G3 ve sonrası tüm cihazlarda kronik üretim hataları bulunmakta , LG V20 nin kamerası çok güzel işlemci hızlı ancak anakart her an bir problem çıkartıp sizi yarı yolda bırakır, bu olmasaydı şuanda Huawei yerine LG V30+ kullanıyor olurdum.

Anakart problemleri devam ettiği gibi V30Plus cihazda Oled ekran üretiminden kaynaklı farklı problemleride beraberinde getiriyor.

Samsung Note 9 ses çıkışı ve kalitesi olarak İphone modellerinden de daha zayıf. Ama geçen konularda da bahsettik hep. Bunların arasındaki farkı anlamak için veya hissetmek için kullanılan kulaklık ve dinlenilen kayıtlar da önemli. Geniş açıdan baktığımız zaman giriş veya orta seviye bir DAP, bu telefonların hepsinden daha iyi ses performansı verecektir.

En iyi kulakliklarda HTC modellerinde.

HTC çok büyük hatalar yaptı , şuan benzer birşeyi samsung da kopyalıyor.
Ne yapmıştı HTC ? , Beats hissesi aldıktan sonra telefonlara önce beats kulaklık koydu (bugun samsung un AKG koyması gibi ) Fakat bu kulaklıklar telefonlara sadece ek maliyet oldu çünkü zaten isteyen beats kulaklık alıp gidip takabilirdi telefonuna.

Sonra bunun pahalıya geldiğini görüp , kulaklığı paketten çıkartıp beats ses çipi koydu , bu seferde beats kulaklık yoktu ama ses çipi vardı yine iyi ses almak için iyi kulaklık almanız gerekiyord, iyi tamam da insanlar zaten iyi ses için senin telefonunu tercih ediyorsa adam gibi paket halinde bunu sunmalısın.

Sonra baktı yapamıyor 2 nesil de de hata yapınca önce beats hisselerini geri sattı , daha sonra hem beats ses yongasını hem kulaklığını komple kaldırdı. Sonrası malum eridi gitti marka.

Birtek LG tarafı V20 ve sonrası cihazlarda gerçek paket halinde iyi ses çipi + iyi kulaklık + iyi fiyattan sundu telefonlarını ama onlardada farklı kronik problemler peşini bırakmadı.

HTC'nin ne yaptığıni iyi biliyorum. Kulakları en iyisiydi bu bir gerçek. AKG durumu daha farkli.

Yani en azından denediler diyebiliriz , dediğim gibi ya iyi bir ses çipi koyup iyi kulaklık koymadı , yada kulaklık koyup ses çipi koymadı. En son bi HTC M8 ile Harman&Kardon Edition denemesi oldu , ama oda çok limitli sayıda satıldı.

V30 ve V20 daki Bang&Olufsen ve QuadDac ses kalitesi HTC den çok daha üstün.

HTC 10 ve sonrasında çıkan HTC amiral gemilerindeki kulaklik çok iyi. Ancak HTC gerek fiyat politikasiyla, gerek donanim cimriligiyle, gerek segmentlere göre rekabetçi cihaz üretememe sorunlarından dolayı batmaya mahkum bir firma durumuna geldi.

Samsung, AKG'yi aldı bu iyi bir hamleydi. Yanlış hatırlamıyorsam S8 modellerinden itibaren AKG kulaklik amiral gemisi modellerinde geliyor, bu kulaklik çok iyi değil idare eder ama. Samsung gibi bir firma için yetersiz bana göre. Ayrıca madem AKG'yi aldin, tüm modellerine koy ne var bunda o kadar ki paragöz bir firma oldu Samsung. Hade giriş seviyesine AKG koyma orta ve daha üst cihazlara da nasil AKG koymuyor anlam veremiyorum.

HTC 10 ve sonrasında çıkan HTC amiral gemilerindeki kulaklik çok iyi. Ancak HTC gerek fiyat politikasiyla, gerek donanim cimriligiyle, gerek segmentlere göre rekabetçi cihaz üretememe sorunlarından dolayı batmaya mahkum bir firma durumuna geldi.

Samsung, AKG'yi aldı bu iyi bir hamleydi. Yanlış hatırlamıyorsam S8 modellerinden itibaren AKG kulaklik amiral gemisi modellerinde geliyor, bu kulaklik çok iyi değil idare eder ama. Samsung gibi bir firma için yetersiz bana göre. Ayrıca madem AKG'yi aldin, tüm modellerine koy ne var bunda o kadar ki paragöz bir firma oldu Samsung. Hade giriş seviyesine AKG koyma orta ve daha üst cihazlara da nasil AKG koymuyor anlam veremiyorum.
Samsung giriş seviyesi cihazlarına 2A adaptör bile koymuyor. 1080P SAmoled ekran bile koymuyor. Sen kulaklığa mı taktın.:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı