Galaxy S20+ cihaz boşta aşırı pil harcıyor

Ben de Galaxy S20+ kullanıyorum. Pil ömründen ben de memnun değilim. Size özel bir sorun olduğunu düşünmüyorum fakat ben de deneyeceğim 7 saatte boşta ne kadar şarjının azaldığını. Sizi bilgilendiririm.

Pil yönetimi kısmında uygulamaları arka planda uyutun. Boştaki şarj harcaması anormal. Ne kadar Exynos 990 güç tüketim özürlüsü olsa da bu kadar fazla tüketmemesi gerek.
Zaten yapılabilecek her şeyi yaptım. Daha ne yapacağımı bilemediğim için konu açtım. Ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Telefonu kapatarak koymak. Yazılımsal sıkıntılar var ve boşta her şeyi kapatmış olsanız da kapanmıyor demek ki. Samsung'un bu konu ile alakalı yazılım güncellemesi çıkartması gerekiyor.

Hocam yazılımsal sıkıntı olsa çoğu cihazda olmaz mıydı bu durum?

İnternet üzerinden yabancı forumlara baktım arkadaşın yaşadığı seviyede sorun yaşayan göremedim cihaz hakkında.
Hiç değilse Snapdragon modelini kullananların gözüne batardı diye düşünüyorum şahsen.

Eğer kapatıp koymasına rağmen aynı şey olursa ve imkanı varsa servise bir kontrol ettirmesi taraftarıyım ben.

Zaten yapılabilecek her şeyi yaptım. Daha ne yapacağımı bilemediğim için konu açtım. Ne önerirsiniz?
İlk aldığında böyle değildi değil mi? Pil kısmında en çok şarj yiyen uygulamalarda gözükmüyorsa format tek çare gibi görünüyor.

İlk aldığında böyle değildi değil mi? Pil kısmında en çok şarj yiyen uygulamalarda gözükmüyorsa format tek çare gibi görünüyor.
Ilk aldığımda(yaz ayları) evde olduğumdan cihaz elimden düşmüyordu. Okula gidip gelmeye başlayınca fark ettim.

Hocam yazılımsal sıkıntı olsa çoğu cihazda olmaz mıydı bu durum?

İnternet üzerinden yabancı forumlara baktım arkadaşın yaşadığı seviyede sorun yaşayan göremedim cihaz hakkında.
Hiç değilse Snapdragon modelini kullananların gözüne batardı diye düşünüyorum şahsen.

Eğer kapatıp koymasına rağmen aynı şey olursa ve imkanı varsa servise bir kontrol ettirmesi taraftarıyım ben.

Bu sorun yazılımsal. Bu, telefon özelinde de olabilir, Samsung'un yazılımı genelinde de.

Ben benzer sorunları gördüm aslında. Özellikle bir telefonun boşta güç tüketmesi, hele ki ARM işlemcili bir telefonun, yazılımının bir yerlerinde bir sorunun olduğunun göstergesidir.

Şahsi görüşüm şöyle: Ben olsam çok kafaya takmazdım. İki senedir S10e kullanıyorum ve pil gözle görülür şekilde zayıfladı. Artık gün içinde kesinlikle şarj etmem ya da powerbank ile dolaşmam gerekebiliyor. Tabii hızlı şarj olduğundan çok fazla sorun olmuyor ancak yine de durum bu.

Okula gidip gelmeye başlayınca fark ettim.
Servise sor derim. Yeniden ROM yüklemeyi de deneyebilirsin.
Ben olsam çok kafaya takmazdım.
Dostum bu kafaya takılması gerekiyor. Taş patlasa %5 azalması lazım. O bile fazla bana göre. Akşamdan sabaha %5'in altında yemesi gerek.

Benim eskiden bu tür sorunlarla karşılaştığımda uçak moduna alıyordum telefonu sabahleyin kalktığımda şarj düşüşü olmuyordu. Bu arkadaşta uçak modunda da söylediğine göre şarj düşüşü bu şekilde.

Son düzenleme:
Dostum bu kafaya takılması gerekiyor. Taş patlasa %5 azalması lazım. O bile fazla bana göre. Akşamdan sabaha %5'in altında yemesi gerek.

Benim eskiden bu tür sorunlarla karşılaştığımda uçak moduna alıyordum telefonu sabahleyin kalktığımda şarj düşüşü olmuyordu. Bu arkadaşta uçak modunda da söylediğine göre şarj düşüşü bu şekilde.

Yok bu bir sorun zaten. Konuda da önceki mesajlarımda belirttim. 7 saatte %15 düşüş normal değil diye.

Ancak bunun dışında, bataryalar 1.5 - 2 sene sonra performanstan düşüyor. Bunu kastettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı