Galaxy S20 FE'de ısınma sorunu var mı?

Isınmayan işlemci yoktur. Xiaomi ve alt markalarınında yazılımının ne olduğu belli.
Samsung varken alınmaz yani bana göre.

GT modelinde sorun yaşayanı görmedim. Ama Pro modelinde sorun yaşayanlar var. Açıkçası 6 ay oldu neredeyse X3 GT kullanalı hiçbir oyunda gram kasma görmedim. 120Hz ekranı güzel. Ama ekran IPS olması fark ettiriyor maalesef. POCO F3 GT çıkarsalardı o daha iyi model ama çıkarmadılar işte. Onun yerine teneke 11t çıkardılar.

GT modelinde sorun yaşayanı görmedim. Ama Pro modelinde sorun yaşayanlar var. Açıkçası 6 ay oldu neredeyse X3 GT kullanalı hiçbir oyunda gram kasma görmedim. 120Hz ekranı güzel. Ama ekran IPS olması fark ettiriyor maalesef. POCO F3 GT çıkarsalardı o daha iyi model ama çıkarmadılar işte. Onun yerine teneke 11t çıkardılar.
GT modeli iyi cihazdır doğru ama Samsung daha cezbedici duruyor bence.

Önemli olan oyunlarda FPS droplarının yaşanmaması. FPS düşmesi yaşatmayacak sıcaklıkta kalıyorsa öpüp başımıza koymak gerekli.

Pubg'de yoğun yerlerde (4 ya da fazlası ekibin olduğu yerlerde) 45'e kadar fps drop yaşatıyor. Benim için bu çok dert değildi ama dert eden arkadaşlar varsa bilgi olarak dursun bazıları oyun için almak istiyor sonuçta.

Önemli olan oyunlarda FPS droplarının yaşanmaması. FPS düşmesi yaşatmayacak sıcaklıkta kalıyorsa öpüp başımıza koymak gerekli.

Exynos modeli kısıyor belli sıcaklıklarda ama Snapdragon 865 kullanmadım ama çoğunlukla iyi deselerde benim için MediaTek 1100 daha iyi geliyor.
PUBG'de yoğun yerlerde (4 ya da fazlası ekibin olduğu yerlerde) 45'e kadar FPS düşmesi yaşatıyor. Benim için bu çok dert değildi ama dert eden arkadaşlar varsa bilgi olarak dursun bazıları oyun için almak istiyor sonuçta.

Açıkçası ben pek yaşamadım dropları. X3 GT telefonundan bahsediyorum bu arada.

Exynos modeli kısıyor belli sıcaklıklarda ama Snapdragon 865 kullanmadım ama çoğunlukla iyi deselerde benim için MediaTek 1100 daha iyi geliyor.

Samsung s20 fe (snapdragon) 4 parmak+ jiroskop ile 3 gün toplamda 10 saat oyun oynadım, benim dediğim veriler bu şartlar için geçerli. Akıcı ve 60 fps grafikler, yoğun yerlerde dediğim gibi 45'e kadar düşme ve yoğun yerlere girerken (mesela school ve tokiler arası) anlık geri atmalar oldu. 5g wireless bağlantısı, 100 mbps internet ve 20 ms ping değeri ile bunları yaşadım.

X3 GT de dahili likit soğutma sistemi var fakat S20 FE de gözükmüyor. Bu yüzden temkinli yaklaşıyorum SD 865 gibi bir canavara soğutma koymamak... 🤔

Samsung S20 FE (Snapdragon) 4 parmak+ jiroskop ile 3 gün toplamda 10 saat oyun oynadım, benim dediğim veriler bu şartlar için geçerli. Akıcı ve 60 FPS grafikler, yoğun yerlerde dediğim gibi 45'e kadar düşme ve yoğun yerlere girerken (mesela school ve tokiler arası) anlık geri atmalar oldu. 5G Wireless bağlantısı, 100 Mbps internet ve 20 ms ping değeri ile bunları yaşadım.

Yani ben o kadar oynamadım açıkçası. O oyuna pek merakım yok açıkçası. Sadece merak ettiğimden indirdim. Ama testlerde drop olmadığı yönünde söylüyorlar. X3 Pro dokunmatiğinde galiba sorunu varmış galiba onu bilmiyorum. Bildiklerim bunlar vallaha.

Geri
Yukarı