Galaxy S21 Kutusundan Kulaklık ve Şarj Cihazı Çıkmayabilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ikna oldum! Ulu önder Stalin'in emriyle gerçekleştirilen Katyn ve Holodomor katliamlarının, Mao Zedong'un katlettiği milyonlarca insan ve hayvanın kesinlikle gerçek Komünizmle bir ilgisi olmamasıdır. Zira, Vietnam'da, Sovyetlerde, Kore'de, Çin'de Komünist devrim adına öldürülen milyonlarca insanın katillerinin de gerçek Komünizmle -haşa!- bir alakası yoktur. Çin'de halkın refah ve saadeti adına uygulanan "sanki biraz aptalca" olan tarım politikalarının faturasının çiftçiye kesilip yerli halkın öldürülmesi gibi olaylar da -haşa ve kella!- kesinlikle gerçek Komünizm değildir. bütün bunlar Kapitalist Amerika'nın, satılmış Burjuvazi uşaklarının, Nazi Almanyası'nın ve cani Papua Yeni Gine diktatörlerinin iftirasıdır. Eğer doğruysa da elbette Stalin'in, Lenin'in, Mao'nun yaptığı her işte bizim gibi Avam Proleteryasının anlayamayacağı yüce bir hikmet vardır.
Ben ikna oldum! Her yıl 9 milyon insanın açlıktan ölmesinin, insanın en temel ihtiyacı olan beslenme ve barınma ihtiyacının parası olmayan için sağlanmaması ve ölüme terk edilmesinin, kendi kaynakları yetmeyince Lenin'in kapitalizmin doruk noktası diye ifade ettiği emperyalizme başvurarak Afrika'da, Orta Doğu'da, Güney Amerika'da insanlara demokrasi (!) götürülmesinin kesinlikle kapitalizm ile alakası yok.

Ha o katliam diye ifade ettiklerine gelirsek ben Mao destekçisi değilim. Stalin hakkında öğrendiğini sandığın şeyleri bir de propaganda malzemelerinden değil buradan oku.

Aç bırakma kaynaklı soykırımla ilgili propagandayı başlatan kişi, 1935'te Hearst Grubu için konuyla ilgili bir dizi makale yazan “ünlü gazeteci, gezgin ve Rus İlişkileri öğrencisi” Thomas Walker'dır. Makaleler Ukrayna'da 1932-1933 yıllarındaki korkunç açlığı anlatırken, hikayelere eşlik eden fotoğraflar da açlığın umutsuz kurbanlarını resmediyordu.

Materyal ve fotoğraflar gerçekten etkileyiciydi ama şu var ki daha sonra sözde “ünlü” olan gazeteci Thomas Walker'ın 1932-1933 yıllarında Ukrayna'ya hiç gitmediği ve dahası aslında öyle birinin hiç var olmadığı ortaya çıktı.

ABD'li araştırmacı gazeteciler, 1935 yılında fotoğrafların bir kısmının hemen Birinci Dünya Savaşı sonrasında Avrupa'da savaştan zarar görmüş yerlerde çekildiğini ve bir kısmının da Rusya'da 1921-1922 yıllarında Volga'da meydana gelen kıtlığın kurbanlarını gösterdiğini ortaya çıkardı.

Katyn olayında da Polonyalıların 80 bin Kızıl Ordu askerini esir alması ve askerlerin geri dönmemesine karşılık gayet iyi yapmışlar. Ellerine sağlık.

Pardonda size ne? Adamlar istediği gibi dalga geçerler. Siz olsanız Apple'ın satış rakamlarını az da olsa düşürmek için yapmaz mısınız? Bu devirde gurur bir işe yaramıyor arkadaşlar haberiniz olsun. Her yapılan hareketi olumsuz bir şekilde eleştirince ''hawli'' olunmuyor. Samsung'un içinde yeteri kadar akıllı yetkili var arkadaşlar kendinizi dünyanın en bilgiç insanı falan sanmayın.

Burası bir forum ve konu açılmış. Herkes görüşünü bildirmekte özgür.

Samsung'un içinde yeteri kadar akıllı yetkili var arkadaşlar kendinizi dünyanın en bilgiç insanı falan sanmayın.

Konuda kendini öyle sanan ve konuşan bir kişi görüyorum. Lütfen mesaj yazmadan önce ölçüp tartın, eleştirdiğin duruma düşüyorsun...

Ben ikna oldum! Her yıl 9 milyon insanın açlıktan ölmesinin, insanın en temel ihtiyacı olan beslenme ve barınma ihtiyacının parası olmayan için sağlanmaması ve ölüme terk edilmesinin...
Dur bir dakika, Komünizm ideolojisinde "çöpçü ile doktor maaşı aynı" denmiyor muydu? Vay be, kandırılmışız. Para yokmuş! Bir Komünist arkadaş sağolsun öyle söylemişti.

Dur bir dakika, Komünizm ideolojisinde "çöpçü ile doktor maaşı aynı" denmiyor muydu? Vay be, kandırılmışız. Para yokmuş! Bir Komünist arkadaş sağolsun öyle söylemişti.
Komünizmde para yoktur. Geçiş aşaması olan sosyalizmde vardır ki komünizm dünya düzenidir, bir ülkede sağlanamaz. Sosyalizmdir o.
95534291_943575646092683_4889444535683480178_n.jpg

Tamam, o şahsa Komünizm dersi verebilirsiniz, ismi "komün12t" olan birisinin böyle demesi ilginçmiş.
Komünizm dünyada sağlanmaksızın komünizm olmaz. Stalin burada sosyalizmden bahsetmiştir. Sosyalizm ülke çapında sağlanır. Komünizmde para ortadan kalkınca ücret ve fırsat farkı gibi şeyler olmadığı için bunun bir önemi yok. Teorik olarak bilgin hala 0 olduğu için dalgaya vuruyorsun.

Komünizm dünyada sağlanmaksızın komünizm olmaz. Stalin burada sosyalizmden bahsetmiştir. Sosyalizm ülke çapında sağlanır. Komünizmde para ortadan kalkınca ücret ve fırsat farkı gibi şeyler olmadığı için bunun bir önemi yok. Teorik olarak bilgin hala 0 olduğu için dalgaya vuruyorsun.
"Teorik olarak" dediğin için teşekkürler, doğru kullanım da bu. Bir Komünist bana kendi ideolojisi hakkında yanlış bilgi verdiği için yargılanan da ben olmalıydım.

"Teorik olarak" dediğin için teşekkürler, doğru kullanım da bu. Bir Komünist bana kendi ideolojisi hakkında yanlış bilgi verdiği için yargılanan da ben olmalıydım.
Çok biliyorsan doğrusunu söyle. Komünizmi eleştirmeye çalışırken sadece ezberlediğin pratiklerini ortaya atıyorsun.

Çok biliyorsan doğrusunu söyle. Komünizmi eleştirmeye çalışırken sadece ezberlediğin pratiklerini ortaya atıyorsun.
Tamam, ben pratiklerimi ortaya atıyorum. Soru soruyorum, Küba Komünist miydi? Atar gider yapmadan söylersen sevinirim canım 🥰.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı