Galaxy S22 telefonunun ekranında uyku modunda dikdörtgen iz çıkıyor

Merhaba arkadaşlar,

S22 telefonumda, uyku modundayken ekran ile orantılı, kenarlardan yaklaşık 1 cm içeride dikdörtgen bir iz beliriyor, aynı durumu yaşayan var mı? Hayalet ekran mı diye düşündüm ama kullanırken hayalet ekran oluşmuyor, bu durumun farklı bir ismi var mı yoksa buna da mı hayalet ekran deniyor bilmiyorum.

Always on Display'e geçtiğinde mi oluyor yoksa ekran komple kapalıyken mi yaşanıyor? Telefonu servis moduna alarak da tekrar kontrol etmeniz mümkün m? Good Lock modülü kullandıysanız belki bir ayar yapıp unutmuş olabilirsiniz.

Always on Display'e geçtiğinde mi oluyor yoksa ekran komple kapalıyken mi yaşanıyor? Telefonu servis moduna alarak da tekrar kontrol etmeniz mümkün m? Good Lock modülü kullandıysanız belki bir ayar yapıp unutmuş olabilirsiniz.
Always on Display kullanmıyorum, ekran komple kapalıyken ve pc ışığı yansırken oluşuyor, başka bir telefon ile de fotoğrafını çektim. Diğer söylediğiniz şeyleri anlamadım.

AOD kapalıyken ekran kapanınca ekranda bir görüntü oluşmaması lazım donanımsal bir sorundur eğer dediğiniz gibiyse. Bir servise başvurabilirsin.

Always on Display kullanmıyorum, ekran komple kapalıyken ve pc ışığı yansırken oluşuyor, başka bir telefon ile de fotoğrafını çektim. Diğer söylediğiniz şeyleri anlamadım.
O zaman direkt o uygulamalarla uğraşmamışsınızdır onları kontrol etmemize gerek yok. Sorun donanımsal gibi duruyor. Servise başvurmanızı öneririm. Çoğu Samsung servisi 1 saat içerisinde hallediyor o yüzden hemen hallolacaktır diye düşünüyorum ancak servisten servise de değişir tabi.

Merhaba arkadaşlar,

S22 telefonumda, uyku modundayken ekran ile orantılı, kenarlardan yaklaşık 1 cm içeride dikdörtgen bir iz beliriyor, aynı durumu yaşayan var mı? Hayalet ekran mı diye düşündüm ama kullanırken hayalet ekran oluşmuyor, bu durumun farklı bir ismi var mı yoksa buna da mı hayalet ekran deniyor bilmiyorum.

Aynı sorunu A54 model telefonumda yaşıyorum ekran açıkken sorun yok fakat ekran kapalıyken ışık altında bir dikdörtgen iz beliriyor eğer bu sorunu çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü anlatabilirmisiniz?

Bu şekildeki bir dikdörtgense o gördüğünüz yakınlık ve ışık sensörünün kendisi.

Telefonla birini arayıp buraya parmağınızı götürüp çekerseniz görebilirsiniz yine.

is-it-normal-to-see-4-dots-over-your-proximity-sensor-when-v0-agbszbbzuhka1.png

Bu şekildeki bir dikdörtgense o gördüğünüz yakınlık ve ışık sensörünün kendisi.

Telefonla birini arayıp buraya parmağınızı götürüp çekerseniz görebilirsiniz yine.

Eki Görüntüle 2048059

Hocam sadece ekran kapalıyken gözüküyor fotoğrafta flaşın çarptığı yere dikkatlice bakın ne demek istediğimi anlarsınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20231210_204817_263.jpg
    IMG_20231210_204817_263.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı