Galaxy S23 Ultra vs S24 Ultra vs iPhone 15

Hayır hocam muhtemelen iPhone 15, geçen senenin A16'sı ile gelir. S24, 15 Pro'nun rakibi. S24+, 15 Pro - 15 Pro Max arasında, S24 Ultra ise direkt 15 Pro Max rakibi olur.

Haklısınız hocam da Samsung'un modelleri arasındaki özellik farkı Apple'a göre daha fazla bence (Apple işlemci olayını yine yaparsa berabere gibi oluyorlar bence )

S24'in rakibi daha çok düz 15 gibi ama yani markaların özellik koyma düşüncelerine bakarsak.
İnsanların bence Exynos'u suçlama sebebi(ben de dahil çıkardığı sorunlar) örnek olarak bir süre S20+ ve S21+ deneyimledim kendi telefonum olan A50 çok daha akıcı çok daha verimliydi Samsung amiral gemisi işlemci yapacağım derken çok hata yapabiliyor bence.
S20+ kullanıyorum gayet akıcı hocam neyden bahsettiğinizi anlamadım bile.

S20+ kullanıyorum gayet akıcı hocam neden bahsettiğinizi anlamadım bile.

Hocam o cihazın kendisinde de sorunlar vardı bence ama yine de pili olsun arayüz olsun uygulamalardaki hızı olsun oyun testlerim olsun orta seviye bir telefon gibiydi ama kamerası mükemmeldi.

Hocam o cihazın kendisinde de sorunlar vardı bence ama yine de pili olsun arayüz olsun uygulamalardaki hızı olsun oyun testlerim olsun orta seviye bir telefon gibiydi ama kamerası mükemmeldi.
Exynos 990 verimsiz bir işlemci oldugu için batarya normal ama ne olursa olsun S20 serisinin kasmasi normal değil.

Exynos 990 verimsiz bir işlemci oldugu için batarya normal ama ne olursa olsun S20 serisinin kasmasi normal değil.

Hocam ben sizin şansınızın yaver gittiğini düşünüyorum ya da birkaç partide falan sorun çıkmıştır o da bana denk gelen telefondandır ama Exynos şu ana kadar verim konusunda kötüydü bence S10 serisinden sonra garipleşti Samsung'siz ne düşünüyorsunuz ancak S23'te kendilerine geldiler.

@TechArcH zaten öyle. Exynos 990/2100/2200 termal başarısı ve verimliliği vasat olan islemciler. Hepsi yük altında 10 Watt'tan fazla tüketiyor. Bu durumu herkes yaşıyor ama kasmasi başka bir sorun. Size sorunlu cihaz gelmiştir.

Samsung siz ne düşünüyorsunuz? Ancak S23'te kendilerine geldiler.
SD 865/865+ termal başarısı iyi bir işlemci idi. Ama sonraki Exynos 2100/ Snapdragon 888 ve Exynos 2200/ Snapdragon 8 Gen 1 verimsiz maalesef. 8 Gen 2 ile kendine geldi.

@TechArcH zaten öyle. Exynos 990/2100/2200 termal başarısı ve verimliliği vasat olan islemciler. Hepsi yük altında 10 Watt'tan fazla tüketiyor. Bu durumu herkes yaşıyor ama kasmasi başka bir sorun. Size sorunlu cihaz gelmiştir.

SD 865/865+ termal başarısı iyi bir işlemci idi. Ama sonraki Exynos 2100/ Snapdragon 888 ve Exynos 2200/ Snapdragon 8 gen 1 verimsiz maalesef.

Peki Exynos 2400'den beklentileriniz neler hocam.

SD 865/865+ termal başarısı iyi bir işlemci idi. Ama sonraki Exynos 2100/ Snapdragon 888 ve Exynos 2200/ Snapdragon 8 gen 1 verimsiz maalesef. 8 gen 2 ile kendine geldi.

Burasıyla ilgili sorum 8 gen 2 O.C olayı reklam çalışması gibi mi yoksa hem gücü ve verimliliği arttırıp samsunga daha uygun hale mi getirildi?

Geri
Yukarı