Galaxy S23 vs Galaxy S23 FE

Bütçe
26000
S23 yer FE modelini. Ben su an A54 modelinin kurulumunu yapiyorum yakinimin telefonu. Ekran kasa oranlari ayni ve berbat. Titresim motoru yine S23'e gore kotu A54 ile ayni motoru kullaniyor. Zaten islemci ve kamera acisindan da fark var. Kesinlikle S23.

Evet mağazada çok küçük geldi S23 FE’ye göre.
Xiaomi'nin 13T modeline bakabilirsiniz. Ekranı istediğiniz büyüklüktedir büyük ihtimalle fakat S23 çok daha iyi bir cihaz. Yine de büyük ekran isteniyorsa tercih edilebilir.

S23 FE 23 bin S23 30 bin. S23 FE her türlü yeterli. 7 bin lira para mı demenin alemi yok.
S23 şuanda 27.500₺ ve 30.000₺ olsa bile aradaki farka değer. 7 bin lira kayda değer bir ücret fakat aradaki farklara bakılınca kesinlikle değeceği anlaşılıyor. Telefondan fazla bir beklentisi olmayanlar için zaten S23 FE gibi cihazlar yeterli olur.

Son düzenleme:
S23 FE ciddi kısılmış cihaz olmasının yanında S serisine yakışır cihaz da değil, kaba bir cihaz. S23 pil olarak kapasitesi düşük olmasına rağmen daha iyi sonuç verebiliyor, yongaları arasındaki en belirgin fark zaten burada. Kamera olarak da S23 daha üstün. Cihaza alışırsınız, alışamazsanız yine S23 FE bakın.

S23 ile 23 FE insanların abarttığı kadar farklı da değil, aradaki fark az da değil. S23 varken ve alınabilirken tabii ki S23 FE'ye söz düşmez. Biraz daha iyi kamera, daha iyi işlemci ve daha premium kasası var S23'ün. 8-9 bin TL farka kadar değer üstü abartı olur. Yani S23 FE'yi beğendiyseniz, S23 gerçekten küçük gelecekse ve fiyat farkıyla değerlendirilebilir S23 FE ama bence yine de 23 alın. 26 ya bulduysanız zaten düşünmeyin.

Son düzenleme:
26.000 e buldum S23 kampanya ile.
Kaç GB?

Xiaomi'nin 13T modeline bakabilirsiniz. Ekranı istediğiniz büyüklüktedir büyük ihtimalle fakat S23 çok daha iyi bir cihaz. Yine de büyük ekran isteniyorsa tercih edilebilir.

S23 şuanda 27.500₺ ve 30.000₺ olsa bile aradaki farka değer. 7 bin lira kayda değer bir ücret fakat aradaki farklara bakılınca kesinlikle değeceği anlaşılıyor. Telefondan fazla bir beklentisi olmayanlar için zaten S23 FE gibi cihazlar yeterli olur.
Beklenti olayında abartmışsın bence. Hadi A-M serilerini kastetsen neyse diyeceğim. IP68'den OIS'e kadar her türlü özelliği var. Üstüne S22 Ultra Exynos ile aynı çipi kullanıyor. Orta segmentin çok üstü bir cihaz.

Geri
Yukarı