Galaxy S3 Telefonum Isınıyor!

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 2 gündür telefonumla ilgili ısınma ve fazla pil tüketimi sıkıntısı yaşıyorum. Galaxy S3 kullanıyorum. Bunun sebebini bir türlü anlayamıyorum. Biraz önce bariz bir şekilde kendini gösterdi aynı zamanda. Telefonda güç tasarrufunu açıp parlaklığı en aza indirmişken, bir dakika geçmeden pil %1 azaldı. Elime alıyorum, sadece Sky Fm ve Chrome açmama rağmen ilginç bir şekilde ısınıyor.
Yakın zamanda şarj aletim bozulmuştu garantiye gönderdim kullanıcı hatası diyerek yeniden göndermediler ve bunun üzerine GOPLUS Accessories markalı şarj aletini aldım. Şarj ederken hem telefon hem de şarj aleti çok ısınıyor. Bunun için bazen korkuyorum ve Nokia'nın USB'si ile bilgisayardan şarj ediyorum.
Bugün telefonu temizledim bataryasını çıkarıp taktım hiçbir şey fark etmedi. Ayrıca yakın zamanda yüklediğim Temple Run: OZ ve Real Racing 3 pil kullanımında sürekli görünüyorlar. Durdurulmuyorlar da... %2 lik bir yüzde olsa da buna anlam veremiyorum. Acaba bu oyunları silmeli miyim ?
Son olarak da bunun sebebi virüs olabilir mi ? Ya da batarya bozulmuş olabilir mi neden böyle bir saçmalık var ? Ayrıca en kısa zamanda orijinal şarj aletini gidip satın alacağım. İnternette bulamadım ama umarım operatörlerde vb. yerlerde bulurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığın 2 oyunda yeni çıktı ve sorunlu diyebiliriz. Güncelleme geldiği zaman düzelecektir. Telefonu sarjını tamamen bitirdikten sonra kapalı iken tam dolana kadar sarj et.

Ben de S3 kullanıcısıyım arka plandaki herşey kapalıyken her oyunda ısınıyor ısınmayan Android cihaz yok.

Oyunlar arka planda mı çalışıyor? Advanced task killer bakın neler çalışıyor diye. Oyunların çalışmaması gerek. Android sürümü ne cihazdaki ayrıca?

Advanceed Task Killer'ı yükledim ve çalışan uygulamalarda oyunlar görünmüyordu. Sürüm 4.1.2 Premium Suite.

Yazdığın 2 oyunda yeni çıktı ve sorunlu diyebiliriz. Güncelleme geldiği zaman düzelecektir. Telefonu sarjını tamamen bitirdikten sonra kapalı iken tam dolana kadar sarj et.

Telefonun şarjını şimdi tam doldurdum eve geldiğimde neredeyse bitmek üzereydi.

Ben de S3 kullanıcısıyım arka plandaki herşey kapalıyken her oyunda ısınıyor ısınmayan Android cihaz yok.

Benim olayım zaten oyunlar ile değil. Oyunlar açık değilken güç tasarrufunda dahi ısınmalar oldu bugün. Hatta hiçbir şey açık değilken bir dakika olmadan %1 şarj gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orj. şarj aleti alırsan sorun düzelebilir. Çünkü bende HTC kullanıyorum ve bir keresinde başka bir şarj aleti ile şarj ettim ve şarj aleti yeterli voltaj veremediği için şarj tüketimi daha çabuk oluyor. Kendi şarj aleti ile 4200 voltaj varken diğer şarj aletlerinde 3900'e zor çıkıyor.

Orj. şarj aleti alırsan sorun düzelebilir. Çünkü bende HTC kullanıyorum ve bir keresinde başka bir şarj aleti ile şarj ettim ve şarj aleti yeterli voltaj veremediği için şarj tüketimi daha çabuk oluyor. Kendi şarj aleti ile 4200 voltaj varken diğer şarj aletlerinde 3900'e zor çıkıyor.

Yaklaşık 2 hafta sonra alma imkanım var. Alacağım yüksek ihtimalle.

Ben Apple' ın şarj aletine kendi usb kablomu takıp şarj etmeye çalıştım. Fakat kabloyu telefona taktığım anda dokunmatik gitti. Sökünce tekrar düzeldi. Yani kablo baya etkiliyor olabilir.

Ben Apple' ın şarj aletine kendi usb kablomu takıp şarj etmeye çalıştım. Fakat kabloyu telefona taktığım anda dokunmatik gitti. Sökünce tekrar düzeldi. Yani kablo baya etkiliyor olabilir.

Hiç dikkatli değiller. Amiral gemisi dedikleri telefonun şarj aleti bozuk. Hiç anlayamıyorum bu olayı.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı