Galaxy S6 stock ROM vs Custom ROM

İlatem

Centipat
Makaleler
5
Bugün 550 TL'ye S6 aldım, imdi yurt dışı telefon alman malı çünkü, en azından öyle düşünüyorum "t Mobile " olarak açılıyor, ve gereksiz bir yavaşlık söz konusu yazılımda, normal şartlar altında stock ROM yüklemeyi biliyorum fakat cihaz alman olduğu için bir sorun yaşar mıyım ya da farklı bir adım var mı? Rootlu zaten, stocktan ziyade Custom Android 10 atsam pişman olur muyum? Siz ne diyorsunuz? Minik bir açıklama IMEI nasıl atılır diye sormadım yanlış anlaşılma olmasın.

Öncelikle yedek alın. Cihaz donanımsal olarak S6 ile aynı değil mi? Sorun yazılımdan kaynaklanmıyor olabilir. Sorunuza gelirsek stock ROM atarken dikkat etmeniz gereken şey her cihaza aynı stock ROM'un kurulmadığını bilmek. Aynı cihazların farklı ROM'unu kurarsanız brick edebilirsiniz. Custom ROM önerimdir.

Samsung için aşırı fazla Custom ROM seçeneği var, j serisi, a serisi ve s serisinin eskileri için stock ROM çöp.

Custom ROM'lardan pil konusunda verim alamazsınız hele hele öyle eski bir telefonda. Orijinal Samsung'un One UI arayüzü de çok akıcı ve kullanışlı bence. Ben A7 2017 telefonda 3-4 tane ROM denedim ama hepsinde de günde 2 kere şarja takmak zorunda kaldım. Orijinal ROM'da ise kullanmayınca neredeyse hiç şarj gitmiyordu.
Bu arada telefonun arayüzünün size yavaş gelmesinin sebebi daha öncesinde 90 ya da daha fazla Hz'li telefon kullanmanız olabilir.

Son düzenleme:
Custom ROM'lardan pil konusunda verim alamazsınız hele hele öyle eski bir telefonda. Orijinal Samsung'un One UI arayüzü de çok akıcı ve kullanışlı bence. Ben A7 2017 telefonda 3-4 tane ROM denedim ama hepsinde de günde 2 kere şarja takmak zorunda kaldım. Orijinal ROM'da ise kullanmayınca neredeyse hiç şarj gitmiyordu.
Bu arada telefonun arayüzünün size yavaş gelmesinin sebebi daha öncesinde 90 ya da daha fazla Hz'li telefon kullanmanız olabilir.

Bu arada cevap vermeyi unutmuşum. Custom ROM'lar tamamen gönüllü kişiler tarafından yapılmakta kusursuz olmasını beklemeyin, şirketler bunun için para vererek optimize etmelerini sağlıyor.

Sadece S8 kullanıyorum kanka ve ekranı 60 Hz.

Yeni konular

Geri
Yukarı