Çözüldü Galaxy S7 Edge Virüs Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış Bilgilendirme
Muhtemelen kesin çözüm için cihazına ait en güncel orjinal romu kurman lazım. Zamanında SM-T310 cihazımda monkey service vs. Virüslerle 1 ay boyunca mücadele etmiştim. Anti virüsler birşey yapamıyor. Sadece devre dışı bırakıyor cihazın romuna bulaşan virüsler için. Öyle yazılımlar var ki yaşadım, köyde sim kart takılmayan bir cihazda bulunan virüs easy touch gibi uygulamalar yüklüyordu telefonu sıfırlasan bile aynı olay devam ediyordu. Yapman gerekenler

Bir bilgisayardan

1- En güncel romu bul (cihazına göre)
2- Odin yükle
3- Cihazını USB ile PC'ye bağla
4- Cihazını tamamen temizle (hard reset, wipe cache vs.)
4- Cihazından download moda gir.
5- Odin versiyonuna göre flash işlemini başlat.
Not: DIKKATLI OL HERHANGI BIR HATA (elektrik kesilmesi vs.) CIHAZIN BRICK OLMASINA SEBEP OLABILIR. BRICK OLAN CIHAZLAR GENELLIKLE ÇÖZÜLÜR FAKAT HARD BRICK GIBI OLAYLAR TELEFONU KULLANILAMAZ HALE GETIREBILIR.

(Sorumluluk almıyorum)

Brick için çözüm:
Flash islemini tekrar başlat.

Sw rew. Gibi sorunların çözümü:
Downgrade yapmaya çalışıyorsunuz en güncel romu deneyin olmazsa farklı ülkelerde daha yeni bir rom arayın. Ornegin cihazınız 4.2.2 2017 rom içeriyor Türkiye'de ise sadece 4.2.2 2017 var bu yüzden hata alıyorsunuz. Almanya romu ise 4.4.2 2018 meselâ. Onu kurun. Bildiğim kadarıyla almanya romları türkçe dil içeriyor.

Hard BRICK konusunda yardım edemem çünkü ben hard brick konusunda sadece mediatek telefonlara genelde çözüm buluyorum ama istersen bi dene:
Cihazının bataryasını çıkar ve download mode almaya çalış. Download moda girerse şanslısın. Ekran yanıp sönecektir veya sağlıklı bir görüntü gelmeyecektir. Bataryayı tak ve flash işlemini başlat.

BRICK: Cihazin kısaca çökme durumu, içerisinde işletim sistemi olmayan bilgisayar gibi.

Hard Brick: Cihazın tepki vermeme durumudur.

Sorumluluk almıyorum.
Bu arkadaşın dediği gibi stock ROM falan atma. Garanti dışı kalıyor.

Muhtemelen kesin çözüm için cihazına ait en güncel orjinal romu kurman lazım. Zamanında SM-T310 cihazımda monkey service vs. Virüslerle 1 ay boyunca mücadele etmiştim. Anti virüsler birşey yapamıyor. Sadece devre dışı bırakıyor cihazın romuna bulaşan virüsler için. Öyle yazılımlar var ki yaşadım, köyde sim kart takılmayan bir cihazda bulunan virüs easy touch gibi uygulamalar yüklüyordu telefonu sıfırlasan bile aynı olay devam ediyordu. Yapman gerekenler

Bir bilgisayardan

2- Odin yükle
Not: DIKKATLI OL HERHANGI BIR HATA (elektrik kesilmesi vs.) CIHAZIN BRICK OLMASINA SEBEP OLABILIR. BRICK OLAN CIHAZLAR GENELLIKLE ÇÖZÜLÜR FAKAT HARD BRICK GIBI OLAYLAR TELEFONU KULLANILAMAZ HALE GETIREBILIR.

(Sorumluluk almıyorum)

Brick için çözüm:

Downgrade yapmaya çalışıyorsunuz en güncel romu deneyin olmazsa farklı ülkelerde daha yeni bir rom arayın. Ornegin cihazınız 4.2.2 2017 rom içeriyor Türkiye'de ise sadece 4.2.2 2017 var bu yüzden hata alıyorsunuz. Almanya romu ise 4.4.2 2018 meselâ. Onu kurun. Bildiğim kadarıyla almanya romları türkçe dil içeriyor.

Hard BRICK konusunda yardım edemem çünkü ben hard brick konusunda sadece mediatek telefonlara genelde çözüm buluyorum ama istersen bi dene:
Cihazının bataryasını çıkar ve download mode almaya çalış. Download moda girerse şanslısın. Ekran yanıp sönecektir veya sağlıklı bir görüntü gelmeyecektir. Bataryayı tak ve flash işlemini başlat.

BRICK: Cihazin kısaca çökme durumu, içerisinde işletim sistemi olmayan bilgisayar gibi.

Sorumluluk almıyorum.
Yanlış bilgi verme lütfen. Custom (özel) ROM demiyorum. Stock (orjinal) ROM diyorum. Stock ROM atarak yine Samsung sınırlarının içinde kalıyorsunuz. Stock ROM'ların Android için hiçbir zararı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir bilgisayardan

2- Odin yükle

(Sorumluluk almıyorum)

Brick için çözüm:

Sorumluluk almıyorum.
Yanlış bilgi verme lütfen. Custom (özel) rom demiyorum. Stock (orjinal) rom diyorum. Stock rom atarak yine samsung sınırlarının içinde kalıyorsunuz. Stock Romların android için hiçbir zararı yok.
Düzenleme yapılmıyor galiba bende ekliyorum:

Sorumluluk almıyorum.

Yanlış bilgi verme lütfen. Custom (özel) ROM demiyorum. Stock (orjinal) ROM diyorum. Stock ROM atarak yine Samsung sınırlarının içinde kalıyorsunuz. Stock ROM'ların Android için hiçbir zararı yok.
Samsung telefonda garanti problemi! (Knox Warranty Void - Knox sayacını sıfırlama) Müşteri Hizmetleri
"Açık kaynak kodlu Android işletim sisteminin tüm nimetlerinden faydalanmak isteyen deneyimli Android kullanıcıları, "orijinal Samsung ROM'u dahi olsa bile" herhangi bir ROM yükleme, ROOT yapma veya diğer işlemlerin yapılması durumunda, Samsung Knox güvenlik sistemi bir daha aktif olmamak üzere kapanıyor ve telefonun garantisi ilelebet iptal oluyor."
Ben bu sitede böyle okumuştum. Arkadaşım da S7 kullanıyor ve bana Stock ROM atma benim Knox sayacım 0x1 oldu dedi. Yanlış biliyorsam kusuruma bakmayın

Peki fakat ben kendi cihazımda denedim bu olayı. Biraz daha araştırdım çoğu benim gibi etkilemez diyor. Yine bir technopat sosyal konusunda bu belirtiliyor.

"Odin Samsung'un kendi resmi programı. Sayacı arttırmaması lazım öyle saçma iş olmaz. Hiç Samsung kullanmadığım için bir şey diyemiyorum. Eski ve yeni modeller arasında Knox sayacı değişti. Fakat Odin üzerinden stock rom atmak sayacı arttırmaz benim bildiğim."

(Farklı bir konudan alıntı)
Odin resmi bir yazılımdır. Root kullanmadan sıkıntısız sadece odin ile stock rom flashlamak güvenlidir. (Olay olmasın sorumluluk almıyorum sonuçta teknolojiye kökten güvenmek olmaz her ihtimale karşı)

Son düzenleme:
İşte.

Dosya Ekleri

• 1525367937547.png
    1525367937547.png
    50,6 KB · Görüntüleme: 36
Arkadaşlar geç oldu fakat telefondan kullanmadığım 3-5 uygulama sildim. Artık pek çıkmıyor. Hatta hiç çıkmadı diyebilirim. Problem çözülmüştür. Destekleriniz için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı