Galaxy Watch 6 Astro Edition satıp normal saat almak mantıklı mı?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Aralık ayında 6 bin TL'ye Galaxy Watch 6 Astro Edition 47mm saat almıştım, şu anki ikinci el fiyatları 7 bin TL'den başlıyor. Asıl sorum şu ki S24+, Buds 2 ve Watch 6 ile bir ekosistem kurdum ancak fark ettim ki saatin özelliklerini saate bakmak ve bazen de spor yaparken aktivite başlatmak dışında pek kullanmıyorum. Sizce ikinci elden satıp Swatch, Casio, Swiss Military vb. gibi markalardan normal saat almak mantıklı olur mu?

Evet mantıklı, en azından tarzınızı yansıtırsınız. Swatch tavsiye etmiyorum, bu saatler kullan at kültürünün bir parçası. Belki biliyorsunuzdur kapak sadece pile erişebilmek için tasarlanmış, mekanizmaya erişim yok. Swiss Military de tavsiye etmiyorum. Her ne kadar swiss made olsa da kaliteli değil bence. Kısacası saydığınız markalardan tek elle tutulur olan Casio. Bu arada şunu da unutmayın saat fiyatları aldı başını gidiyor. Mesela bir Resmi tedarikçi olan Ersa saatten bir Casio almaya çalışırsanız biraz üzülebilirsiniz. Eğer ikinci el takıntınız yoksa temiz bir otomatik saat edinmeye bakın. Klasik olacak ama temiz bir Seiko 5 bulursanız tadından yenmez. Bİraz tarzınızla da alakalı tabii. Mesela 7000 bandında Solar Protrekler(ikinci el) de ömürlük. Ya da takım elbise saati olan Edifice de tercih edilebilir. 7000 TL'nin üzerine daha fazla koyabilirseniz sıfır tavsiyeler verebilirim.

Swatch tavsiye etmiyorum, bu saatler kullan at kültürünün bir parçası.
Bu söylediğinize pek katılamıyorum, örneğin annem Swatch'a ait 10 yıllık bir modeli hâlâ daha kullanmaya devam ediyor, sadece bir kere pili ve kayışını değiştirdi o kadar.
Klasik olacak ama temiz bir Seiko 5 bulursanız tadından yenmez. 7000 TL'nin üzerine daha fazla koyabilirseniz tavsiyeler verebilirim.
Bir yandan da marka olması dışında sadece görüntü için saat almayı da düşünebilirim. Yani günlük olarak giyimime göre saat değiştiririm, saatin kaliteli olması veya çalışıyor olması çok da önemli olmaz gibi. Günümüzde saatin kaç olduğunu görebileceğimiz çok fazla yer var.

Bu söylediğinize pek katılamıyorum, örneğin annem Swatch'a ait 10 yıllık bir modeli hâlâ daha kullanmaya devam ediyor, sadece bir kere pili ve kayışını değiştirdi o kadar.

Bir yandan da marka olması dışında sadece görüntü için saat almayı da düşünebilirim. Yani günlük olarak giyimime göre saat değiştiririm, saatin kaliteli olması veya çalışıyor olması çok da önemli olmaz gibi. Günümüzde saatin kaç olduğunu görebileceğimiz çok fazla yer var.
Amaç işlevsellik ve uzun ömürlülük değilse tavsiye vermeme gerek de yok. Beğendiğiniz bir tane bulup alın. Amazonda 2 dolarlık mekanizmalara sahip görüntü bakımından zengin saatler var. Fiyatları da çok ucuz.

Amaç işlevsellik ve uzun ömürlülük değilse tavsiye vermeme gerek de yok. Beğendiğiniz bir tane bulup alın. Amazonda 2 dolarlık mekanizmalara sahip görüntü bakımından zengin saatler var. Fiyatları da çok ucuz.
Marka alacak olsam bile tercih edeceğim modeller alttakilere benzer olur:
Fossil FFS5305 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat
Diesel DZ1437 Kol Saati - Saat ve Saat
Fossil FJR1354 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat
Lacoste LAC2011156 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat
Skechers SR5042 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat

Peki alttaki Huawei Watch GT 4 kordonuna veya ona benzer kordonlara sahip tarzda modeller önermeniz mümkün mü?
1711217801201.png

Marka alacak olsam bile tercih edeceğim modeller alttakilere benzer olur:
Fossil FFS5305 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat
Diesel DZ1437 Kol Saati - Saat ve Saat
Fossil FJR1354 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat
Lacoste LAC2011156 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat
Skechers SR5042 Erkek Kol Saati - Saat ve Saat

Peki alttaki Huawei Watch GT 4 kordonuna veya ona benzer kordonlara sahip tarzda modeller önermeniz mümkün mü?
Eki Görüntüle 2148601
Sizin için uzun ömürlülük bir kriter değil biliyorum. Ama yine de bir alt metin olarak geçmek istiyorum. Diesel,Fossil,Lacoste,Armani,Calvin klein gibi moda tasarım markaları da Çin de çok ucuza ürettikleri mekanizmaları saatlerinde kullanıp, üzerine onlarca kar payı bırakarak satıyorlar haberiniz olsun istedim. Yani anlayacağınız uzun ömürlü olmayacak bu saatlerde. Saat, işi saat üretmek olan markalardan alınır. Sorunuza gelecek olursam, bu bilezik tasarımı saat kültüründe pek yeri olan bir tasarım değil. En azından adı duyulmuş gerçek saat markaları bunun gibi tasarım işlerine pek girmezler. Açıkcası benim bildiğim de bu türden bir kordona sahip saat yok. Dediğim gibi Amazonda Çinliler muhakkak üretmiştir. Bunun dışında bir tavsiye verecek olursam, Jubilee kordonlu saatlere de bakabilirsiniz hoş duruyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı