Game Booster GB-2428ff alınır mı?

Bütçe
5000
Arkadaşlar biride bunu almamı söyledi
Ancak resimde 1ms diyor açıklamada 0.5ms hangisidir? Ve G-Sync bulunmuyor
Sizce değer mi?

İyi monitördür. Bütçe çıkarsa alabilirsin. Amazon'da aynı ücrete satıyor.

1 ms ve 0.5 ms biraz reklam amaçlı. 1 ms (tipik) değer vermiş. 0.5 ms için MPRT demiş. GtG süresi en az 3-4 Ms'dir. İnanmayın yani bunlara. MPRT için 1 ms modu dediğimiz özellik aktif etmek gerek. O zaman da parlaklık düşüyor.
G-Sync için bir uyum göstermemiş evet ama FreeSync aktif edince NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync açılabiliyor (DP zorunlu).

1 ms ve 0.5 ms biraz reklam amaçlı. 1 ms (tipik) değer vermiş. 0.5 ms için MPRT demiş. GtG süresi en az 3-4 Ms'dir. İnanmayın yani bunlara. MPRT için 1 ms modu dediğimiz özellik aktif etmek gerek. O zaman da parlaklık düşüyor.
G-Sync için bir uyum göstermemiş evet ama FreeSync aktif edince NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync açılabiliyor (DP zorunlu).
Yani bu aoc da gtg 1 MS değil mi

kanka şimdi 240 ile birlikte 0.5ms kullanamicak mıyım

Yani bu AOC da GtG 1 ms değil mi?

Değil. Olamaz da zaten. Panelde öyle bir tepkiyi verecek özellik yok. Fast değil, SS değil, Rapid değil.

Kanka şimdi 240 ile birlikte 0.5ms kullanamacak mıyım?

0.5 ms düşük input lag modu açtığında (MPRT) parlaklığı düşürüp o değerlere düşürüyor. Oynadığın oyuna göre kullanılacak özellik.

Peki Samsung G4 hakkında ne düşünüyorsunuz? Aynı mı onda durumlar

Bir kesim Samsung'a kötü bakıyor. Bende ilk tercih potama koymuyorum. Fakat teknik değerleri bazı açıdan üstün. Mesela bilen bilir "overshoot" denen ghostingin tersi bir sorun vardır. Bu G4'te %0 bir değere sahip. Kısaca oynadığın oyunda net bir görüntü sunuyor. Bunu yüksek Hz'de yakabilmek artı bir özelliktir. Fakat bir kesim ghosting endişesi yüzünden olumsuz yorum atıyor. Bende zedelememek adına bazen kullanıcıya bırakıyorum kararı. Fakat 240Hz AOC hakkında böyle durum yok. Gözüm kapalı alırım.

Bir kesim Samsung'a kötü bakıyor. Bende ilk tercih potama koymuyorum. Fakat teknik değerleri bazı açıdan üstün. Mesela bilen bilir "overshoot" denen ghostingin tersi bir sorun vardır. Bu G4'te %0 bir değere sahip. Kısaca oynadığın oyunda net bir görüntü sunuyor. Bunu yüksek Hz'de yakabilmek artı bir özelliktir. Fakat bir kesim ghosting endişesi yüzünden olumsuz yorum atıyor. Bende zedelememek adına bazen kullanıcıya bırakıyorum kararı. Fakat 240Hz AOC hakkında böyle durum yok. Gözüm kapalı alırım.

Ben de bugün alıyorum monitörü artık. Sadece 240 Hz mi alsam 165 mi diye arada kaldım şimdi de. Bu kadar para vermeye değer mi emin olamadım. Almışken de en iyisini alayım istiyorum.

Geri
Yukarı