Game DVR konumu değiştirerek FPS artırma doğru mu?

İşletim sistemi
Windows 10

Hunerci

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Selamlar,

Sosyal medyada gezinirken karşıma bir video çıktı ve dikkatimi çekti. Kişinin bahsettiği üzere gösterdiklerini uyguladığımız takdirde ciddi bir FPS artışı olacağı gösteriliyor. Şahsen bana pek inandırıcı gelmedi. Böyle bir şey var ise neden yıllarca kimse bahsetmedi. Kesin olarak emin olmak için sizlere sormak istedim. Adımlar şöyle;

•Regedit > Kayıt Defteri Düzenleyicisi > HKEY_CURRENT_USER > System > GameConfigStore > GAMEDVR_ENABLED DWORD değerinin içerisindeki değer verisini 0 yapıyoruz ve kaydediyoruz (kendi değeri 1).

•Regedit > Kayıt Defteri Düzenleyici > HKEY_LOCAL_MAHCINE > SOFTWARE> Policies > Microsoft > Windows > Windows içerisinde GameDVR adında yeni bir anahtar oluşturuyoruz > GameDVR'nin içerisine de DWORD (32 Bit) Değeri oluşturuyoruz ve adını AllowGameDVR yapıyoruz > değer verisini 0 yapıyoruz.

Bu işlemler sonrasında ciddi bir FPS artışı olduğu belirtiliyor. Kişinin gösterdiği artış absürt bir seviyede. Başta 35 FPS (sabit) gösterilirken, işlem sonrasında 410 FPS (değişken) gösteriliyor. Benim düşüncem kişinin zaten yüksek FPS aldığı fakat video başında 35 FPS olarak sabitlediği yönünde. Gelelim sorulara;

1-) Bu işlem tam olarak nedir?
2-) Bu işlem sonrasında herhangi bir FPS artışı olur mu?
3-) Bu işlemin sonucu olarak bilgisayarda herhangi bir sorun baş gösterebilir mi?

Teşekkürler,

İyi akşamlar dilerim.

O zaman bu işlem işlemci yükü azaltmak ile ilgili bir şey.

Evet, eski laptopum da işe yaramıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ama kesin değil fakat yükü azaltır. Yükü azaltmak için ayrıca arka plan uygulamalarını kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı