Game Land Dolandırıcılığı

KaraKartalw

Kilopat
Makaleler
14
Daha fazla  
Bugün faturaları ödemeye gittiğimde, kardeşimin telefonun faturasının bana faturanın 110₺ olduğunu söylediler. Normalde 42₺ civarı gelmesi gereken faturaydı. Zaten o zaman üzerimde o kadar nakit yoktu geri bıraktım. Eve acele bir şekilde geldim. Baktım bu fatura neyin nesiymiş diye. Servis ücretleri adı altında Game Land diye bir şirkete 68₺ ödendiğini gördüm. Kardeşime bir ton laf söyledim. Sonuçta 68₺ az para değil. Ben almadım, ben bilmiyorum dedikçe daha beter sinirlendim. Girdim internete baktım hangi şirketmiş diye. İkinci el olan bir site büyük ihtimal bu ikinci el site ile alakası yok ve bir sürü şikayet sayfalarını gördüm. Hemen arkasından bunun aldığına dair mesajlara baktım. Bir tane bile Game Land tarafından gelmiş mesaj yoktu. Kendisi mesajları zaten silmez. Hemen ardından Vodafone şirketini aradım. Adama diyorum bana onay gelmeden neden ücret alınıyor diye. Adam bana 4 tane mesaj gelmiş, hepsine onay vermişsiniz gözüküyor dedi. O sırada bir daha telefona baktım ve bir tane bile alakalı mesaj olmadığını gördüm. Adama derdimi anlattıkça adam bana aynı şeyleri söylüyor. Adama en sonunda ne aldım, söyle de bileyim deyince bana bir uygulama almışsınız diyor. Ne uygulaması diyorum, cevap yok. Bir uygulama almışsınız, bilemiyorum diyor. İptal etsenize diyorum. Adam bana iptal yok mecbur ödeyeceksiniz diyor. Üstelik bana aboneliği iptal etmezseniz arka arkaya ücret almaya devam ederler dedi. Direkt iptal ettirdim. Daha sonra baya tartıştıktan sonra telefonu kapattım. Sonra bu olayı araştırdım ve mağdur sayısı baya fazla. Şirketler bunun bilincinde olduğundan adım gibi eminim fakat müşteriyi gram korumuyorlar.

Sonuç olarak 68₺ ödeyeceğim ile kaldım. Bari ne aldığımı söyleselerdi de onu kullansaydım. 68₺ az para değil. Şimdi şunu düşünüyorum bugün kardeşimden bir şekilde 68₺ aldılar. Nasıl oldu, ne oldu hiçbir fikrim yok. Kendisinin de yok. Ya daha sonra aynı şekilde bana da veya sizlere de 68₺ para çekseler nasıl olacak diye düşündüm. Bunun herhangi bir güvenliği falan yok. Adam mesaj atmadan, onay verilmeden bir şekilde parayı alıyor. Üstelik ne aldığını da bilmiyorum.

Aşırı dikkatli olun. Bu şirket bir şekilde yolunu buluyor ve parayı çekiyor. Gram güvenlik yok. Kaç kere mobil ödeme yapmış adamım. 2 tane doğrulama mesajını yanıtlamadan parayı alamıyorlardı. Bunlar nasıl ne yapmış hiçbir fikrim yok. Nereden vurduklarını da bilmiyorum. Neye dikkat edilecek onu da bilmiyorum. Tek bildiğim şey eğer bu ücreti alırlarsa seve seve ödeyeceksiniz.

29cc8647-5f28-4a8f-9dda-d78cd45272dd.jpg

Şu an buldum. Site bu: www.tr-gameland.com

Bunlar ne satıyor gram bir şey anlamadım. 68₺ nereye gidiyor, nasıl alınıyor hiçbir bilgi yok.

Son düzenleme:
Bu benim başıma da geldi. Kardeşim bir şey indirmek isterken karşına telefon numarası yazın diye bir alan çıkmış. Büyük ihtimal sizin de başınıza o gelmiştir. Ne işe yaradığını ben de bilmiyorum. Araştırdım, fakat bulamadım. Ödedik o faturayı. Operatör sahiplerinin bu konuda bir suçu olduğunu zannetmiyorum.

Allah'ından bulsunlar. 🤬🤬🤬 Benim faturamı da bazen saçma sapan şeylerle şişiriyorlar. Ben bunun tuzak olduğunu düşünüyorum. Doğrudan bu adamlarla ortak bu şirketler. Hatta belki direkt kendileridir. Kaç defa tartıştım sayısını unuttum. Arıyorum. Her şeye kapatın, diyorum. Yine aynı şey. Ne yapacaksın ki. Allah'larından bulsunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Operatörler ile ilgili bir durum değil bu. Bahsi geçen şirket bir şey indirirken sanki gerekliymiş gibi telefon numarası istiyor. Aşağıya ise küçük yazılarla ücretlerini belirtiyorlar. Bu şirketin dolandırıcılığı gibi bir şey yani.

Bu benim başıma da geldi. Kardeşim bir şey indirmek isterken karşına telefon numarası yazın diye bir alan çıkmış. Büyük ihtimal sizin de başınıza o gelmiştir. Ne işe yaradığını ben de bilmiyorum. Araştırdım, fakat bulamadım. Ödedik o faturayı. Operatör sahiplerinin bu konuda bir suçu olduğunu zannetmiyorum.
Hiçbir şey anlamadım ben. Kardeşim de aynı şekilde gram bir şey anlamadı. Fakat şimdi kendisine sordum. Yazdın mı diye. Hayır yok diyor. Fakat dediğiniz gibi bir sitenin geldiğini, hiç numara yazmadan kapattığını söyledi. Yazmadığını söylüyor. Büyük ihtimal oradan vurdular. Ya ben şunu anlamıyorum, niye hiç onay kodu gelmiyor?

Operatörler ile ilgili bir durum değil bu.
Bu bir değil iki değil. Yüzlerce şikayet var. Bütün operatör firmaları bu siteyi yasaklasın. Belli ki dolandırıcı. Neden yasaklamıyorlar? İşlerine mi geliyorlar, uğraşmak mı istemiyorlar orasını bilemem ama yasaklaması çok zor değildir.

Doğrudan bu adamlarla ortak bu şirketler. Hatta belki direkt kendileridir. Kaç defa tartıştım sayısını unuttum. Arıyorum. Her şeye kapatın, diyorum. Yine aynı şey. Ne yapacaksın ki. Allah'larından bulsunlar.
Olabilir bence. Çünkü iptal etmesi çok zor olmasa gerek. Yani adamlar hiç yardımcı olmuyor. Bir de utanmadan ödemeyi reddederseniz mahkemeye verilir diyor.

Gecmis olsun hocam. Faturali hatlarin da böyle kötü taraflari var maalesef.

Nedense aklima Nokia 3330'da indirdigim duvar kagitlari ve akabinde kol gibi gelen fatura geldi :D
Teşekkür ederim. Harbiden aklıma onlar geldi :)

Operatörler ile ilgili bir durum değil bu. Bahsi geçen şirket bir şey indirirken sanki gerekliymiş gibi telefon numarası istiyor. Aşağıya ise küçük yazılarla ücretlerini belirtiyorlar. Bu şirketin dolandırıcılığı gibi bir şey yani.
Şirket dolandırıcı ama buna göz yummakta ne bileyim, adını siz koyun.

Ayrıca bahsi geçen Vodafone şirketi hiç öyle sütten çıkmış ak kaşık değil. İş fatura tahsilatına geldi mi, ışık hızındalar. Ama apartmanın tepesine diktikleri baz istasyonunun kirasını 3 yıldır vermiyorlar. En son icraya vereceğiz, görecekler. Ödeyecekleri kira tutarı 37.000 TL'ye ulaştı.

Sizin bilginiz dışında işlem yapılmış. Size bu konuda ne doğrulama mesajı gelmiş ne de bir uyarı yapılmış. Tüketici Hakları Hakem Heyetine başvurun.

Ayrıca Google'a "gameland" diye aratınca karşıma çıkan 2. site Şikayetvar'ın sitesi. Bu durumu yaşayan sadece siz değilsiniz dediğiniz gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı