Game Pass vs PS Plus Deluxe

PS Plus iyi bir servis, eski PS oyunları ve kaliteli exc oyunlar kataloğunda var. Game Pass ise bana göre PS Plus'dan çok daha ileride bir servis. İçinde halihazırda Bethesda oyunları bulunuyor ve FIFA gibi bazı EA oyunlarına erişim (EA Play yani) sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca Activision satın alımı bittiğinde Call of Duty oyunları da Game Pass'e eklenecek. Son olarak, Xbox'a ait oyunlar ilk günden Game Pass'e ekleniyor ama PS exc oyunları ilk günden PS Plus'a eklenmiyor. Yani diyelim Last of Us 3 çıktı, ilk günden PS Plus'a gelmeyecek, tabii değişiklik olmadıysa.

PS Plus iyi bir servis, eski PS oyunları ve kaliteli exc oyunlar kataloğunda var. Game Pass ise bana göre PS Plus'dan çok daha ileride bir servis. İçinde halihazırda Bethesda oyunları bulunuyor ve FIFA gibi bazı EA oyunlarına erişim (EA Play yani) sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca Activision satın alımı bittiğinde Call of Duty oyunları da Game Pass'e eklenecek. Son olarak, Xbox'a ait oyunlar ilk günden Game Pass'e ekleniyor ama PS exc oyunları ilk günden PS Plus'a eklenmiyor. Yani diyelim Last of Us 3 çıktı, ilk günden PS Plus'a gelmeyecek, tabii değişiklik olmadıysa.

Hocam kesin Call of Duty oyunlarının hepsi gelecek mi?

PS Plus'un exclusiveleri çok iyi ama bunun haricinde Game Pass'in daha önde olduğunu düşünüyorum. Xbox yükselme dönemini yaşıyor Activision oyunları falanda geliyor. Çok fazla şirkete sahip ve adamların parası var. EA Play falanda bence çok iyi ama ortaklıkları ne kadar devam eder soru işareti.

Eğer konsol almak gibi düşüncen varsa ve PS oyunlarını oynamadıysan 2. el PS4 al. PS oyuınlarını sömür sonra aldığın fiyattan sat. Xbox al. PS exclusiveleri dedin mi yılda 1 oyun veya 2 yılda 1 oyun gibi bir mantık var. Şimdi PS oyunlarını sömürürsen, bir 5 6 yıl kafan rahat edebilir.

Game Pass şunda hala oyun bakımından sönük gözüküyor ama açık konuşmak gerekirse her oyunda bir God of War, RDR2 kalitesinde olamaz. İleride bu açığı kapatacaklarına inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı