GameEkstra İade Süreci

Burak.D

Kilopat
Daha fazla  
Bu konuda GameEkstra'dan almış olduğum Razer DE Elite mouse iade sürecini anlatacağım.

Mouse siparişimden 2 gün sonra elime ulaştı. 270+10 kargo ücretiyle 280TL ödedim. İlk olumsuz görüşüm paketi açınca oldu. Kutunun bir yeri vuruktu. Üründe bir sorun yoktu. Test ettikten 1 hafta sonra bana göre olmadığını anladım ve arayıp iade etmek istediğimi söyledim. Onlar da tüketici heyetine gidip cayma hakkımla ilgili kaşeli, imzalı bir kağıt alıp ürünü göndermemi söylediler.

Tüketici haklarına gidip kağıt aldım, oradaki çalışan biri bana kesinlikle ürünü göndermemi ilk olarak bu kağıdı gönderip cevap beklememi söyledi. Bende bu cayma hakkı isteğini gönderdim. Bu kağıtta kısaca cayma hakkımı kullanmak istediğim ve 14 gün içerisinde bana geri dönüş yapılmazsa mahkemeye verebileceğimi yazıyordu.

Bu gün 3 haftayı geçti, tüketici haklarına gidip hala bana bir cevap gelmediğini söyledim. Ürün ile ilgili bir form doldurdum(neden iade etmek istediğim, vs.). Oradaki çalışan kişi, bana 6 ay içerisinde bana posta yoluyla sonucun bildirileceğini söyledi.

Sonuç olarak firmadan ben hiç memnun kalmadım. İade etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bende elimden geleni ardıma koymuyorum. Zaman kaybından başka bir şey değil. Sadece 30TL daha ucuz diye oradan almıştım. O 30TL de üründen değil hizmetlerinden kesiyorlarmış demek. Alacaksanız böyle küçük firmalardan değil de, Hepsiburada, N11, Vatan, MediaMarkt gibi büyük şirketleri tercih edin. Tabi bu benim başıma gelen bir olay. Bu bütün firmalarda başınıza gelebilir. Şimdi sonucu bekleyeceğiz bir de, artık ne zaman gelirse konunun sonucunu yazarım. Biraz da yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Geçmiş olsun. Aslında firma oyun sektörü anlamında düzgün iş yapan firmalardan ama işte prosedür kısmı işin en can sıkıcı bölümü. Dediğiniz gibi N11'den bir çok kez alışveriş yaptım ve 2-3 kerede iade ettim aldıklarımı, sıkıntısız bir şekilde paramı geri alıp ürünü geri yolladım.

Gameekstra iadeyi almamak için elinden geleni yapar. XL2411Z monitör aldım, XL2411 geldi aradım, konuştum. Bana aralarında çok fark olmadığı gibi saçma sebepler söylediler. Dükkana kadar gittim, Bahçelievler şubesine gittim. Sahibi ile görüştüm durumu izah ettim. Bana söylediği ise ''daha çok biliniyor o ismiyle daha çok satılıyor'' diyip güldü. Kimsenin alışveriş yapmaması gereken bir yer. Firma oyun sektörü anlamında işini en dandik yapan firmalardan birisidir. Teknis servisiyle bir samimiyetim oldu. Garantiye gelen bazı ürünlere kendileri bile müdahele ediyorlar. Kasa toplamayı bilmiyorlar internetten bakıp hallediyorlar. Saçma sapan bir düzen içerisinde piyasadan kendine pay çıkarıp vurgunu yapmışlar bu gibi firmalara para kazandırmamak lazım.

Ben de Hepsiburada’nın Gameekstra satıcısından BenQ XL2430T monitörünü sipariş ettim 2 - 3 gün içerisinde kargo geldi açtım monitöre baktım XL2430T beklerken XL2430 gelmiş internetten baktım pek fark yokmuş ben de arayıp söylemedim.

Bu umursamaz tavırlarını hiç hoş bulmadım, başınızın ağrımasını istemiyorsanız ordan alışveriş yapmayı tercih etmezsiniz.

Aslında her firma böyle yapıyor. Ben de Vatan Bilgisayar ile 2 sene uğraşmıştım tableti iade etmek için. Zaten iade edene kadar kullandım. O zamana kadar üst modeli çıktı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonla adamları aradığım zaman, iade etmek istediğimi söyleyince 5dk sonra arayın şu an yoğunuz falan diyorlar. Yani tüketiciye bu kadar önem vermiyorlar. Malı satayım gerisi koy gitsin kafasıyla çalışıyorlar. Hatta kanunen belirlenen 14 günlük cayma hakkını, sitelerinde 7 gün olarak yazmışlar.

Bu konuyu açmamdaki asıl amaç hem iade sürecini anlatmak, hemde diğer bu şekilde zor durumda olanların konuya katkı sağlaması ve biraz da olsa alışveriş yapacaklarını dikkatli olmasını sağlamak, doğru yere yönlendirmek.

Son düzenleme:
Aslında her firma böyle yapıyor. Ben de Vatan Bilgisayar ile 2 sene uğraşmıştım tableti iade etmek için. Zaten iade edene kadar kullandım. O zamana kadar üst modeli çıktı :)

Vatanda asla bir böyle bir sorun yaşamadım. Sistemi ordan topladım, FPS sorunları yaşıyordum, teknik servis inceledi. Tek tek bütün parçaların yenisini ile değiştirdi. En son sorun anakartta çıktı ve aynı gün indirimde olan bir üst model ile fark ödemeden değişim yaptırdım.

Vatanda asla bir böyle bir sorun yaşamadım. Sistemi ordan topladım, FPS sorunları yaşıyordum, teknik servis inceledi. Tek tek bütün parçaların yenisini ile değiştirdi. En son sorun anakartta çıktı ve aynı gün indirimde olan bir üst model ile fark ödemeden değişim yaptırdım.
Sorunlu bir firma bence. Geçen gün de RAM alırken dedim ki "kesin bir şey çıkacak." RAM çalışmadı.

Sent from my SM-A710F using Technopat mobile app

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı