GameEkstra İade Süreci

2015 yılında Gameekstra'dan, Hepsiburada sitesi üzerinden bir mouse sipariş etmiştim. Gelen ürünü deneyip beğenmedim ve iade etmek istedim. Hepsiburada ''bize değil satıcı firmaya kargolayın'' dedi. Ne olur ne olmaz Gameekstra'yı arayayım eksik bir şey yapmayayım dedim. Karşıdan ''yalnız biz ürün iadesi almıyoruz, tüketici mahkemesine gidiniz'' dendi. Ben de ürünü alalı 1 gün olduğunu ve beğenmediğimi, 14 gün içinde iade hakkımın olduğunu hatırlattım. Karşıdan küçük gören bir tonlama ile gelen cevap ''bizde prosedür böyle 14 gün hakkı bizde yok''.

''Hepsiburada'yı arayacağım, siz de bu ürünü seve seve geri alacaksınız'' dedim. Hepsiburada Twitter destek üstünden durumu izah ettim ve ürün iadesi gerçekleşti.

Peki ne mi oldu? Gameekstra hem iadeyi almak zorunda kaldı. Hem de o günden bu yana benden ve arkadaşlarımdan bir sürü sipariş kaybetti. Lokasyon olarak bize bu kadar yakın olan bu firma sürekli karşımıza çıktı ve ne kadar ucuz olursa olsun alışveriş yapmadık.

Sonuç bu gün elime ulaştı. Sonuç olumsuz biraz bundan bahsedeyim. Şimdi ürünü sipariş etme zamanım 14.11.2017 bana 16.11.2017 tarihinde ulaştı. Cayma hakkı kullanma süresi ürünü teslim aldıktan sonra başlıyor.
1519412137799.jpg

Memnun olmayıp konuda bahsettiğim cayma hakkımı kullanmak istediğimi belirttiğim kağıt.
1519412573983.jpg

Bana oradaki çalışanın dediği, bu kağıt gidecek onlardan bir kağıt gelicek biz bu kağıtla ürünü yollayacağız. Zaten bu gönderdiğimiz cayma hakkı formunda da var.

Sonra bu yolladığımız kağıdın alındığına dair bir bilgilendirme.
1519412850752.jpg

Sonra bunlardan bir cevap gelmiyor ve ben gidip, oradaki çalışanın, cevap gelmez ise tüketici heyetine başvuracağız demişti gene kağıt doldurup yolladık. O kağıt da bu.
1519413091146.jpg

Bunu gönderiyoruz ve cevap bu gün elime ulaştı.
1519413350049.jpg

Valilikteki çalışanın bana dediği gibi olmadı olay. Sonuç kağıdında, uyuşmazlık konusunda ürünü gönderip iade parası almadığım yazıyor. Bir kere böyle bir şey ağzımdan çıkmadı. Baştan zaten yapılan bir hatadan kaybetmişim ben. Onların savunmasında bu kağıdın, ki dedikleri kağıt 2. gönderdiğim, ellerine 22.12.2017 tarihinde ulaşıp cayma hakkıyla alakasız olduğunu yazmış. Benim gönderdiğim ilk kağıt nereye gitmiş bilmiyorum. Bu 2. gönderdiğim 1.nin cevabının gelmemesinden dolayıydı. Hadi diyelim yanlışlık olmuş sen işini dürüst yapsan tüketiciyi ararsın ilgilenirsin böyle yapmamanız lazımdı diye.

Sonuç olarak gönderdiğim kağıtlarda, çalışanların hataları yüzünden yanlışlıklar olmuş. O firmanın da ilk gönderdiğim kağıdı yok sayıp ürünün süresini geçirme çabası olayın olumsuz sonuçlanmasına neden oldu.

Çıkardığımız ders ise bundan sonra 40-50tl demeden gideceksin Vatan'a, Mediamarkt'a, Teknosa'ya alıcaksın faturanı, bir sorun oldumu, hop kardeşim ben şu tarihte aldım böyle böyle. Şu ana kadar mağazalardan aldığım ürünlerin iadesi, değişimi konusunda hiç problem yaşamadım. Bu da bana ders olmuş oldu. Başkaları da zorluk yaşamasın diye yazdım bunları. Destek veren, ilgilenen, okuyan herkese teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı