GameGaraj Deluxe 5A 3060 Ti alınır mı?

mahmuttumuttt

Kilopat
Daha fazla  
Anakartı MSI B550M Pro yaptım
RAM'i 3200MHz CL 16 Crucial yaptım.
SSD 1TB Crucial yaptım.
Ekstra monitör olarak AOC 24G2U alacağım. Sizce alınır mı kasa ve PSU kafamı karıştırıyor Dark kasalarda iyi diye biliyorum ama PSU'su konusunda fikrim yok. Ekran kartının Palit olması sıkıntı yaratır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-11-17-05-36-961_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-11-17-05-36-961_com.android.chrome.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 47
SSD 1TB Crucial yaptım.

1 TB SSD çok fazla. 500 GB Kingston A2000 SSD (opsiyonel olarak + WD Blue 1 TB HDD kombosu) yapabilirsiniz, gayet fiyat performans bir tercih olur. Oradan gelen para ile de anakartınızı yükseltin. Anakart tercihi kötü olmuş ama sizin suçunuz değil, genel olarak anakartlar düşük segment.

PSU kafamı karıştırıyor Dark kasalarda iyi diye biliyorum ama PSU'su konusunda fikrim yok.

İdare eder diyebilirim, aşırı iyi değil ama kötü de değil.

Ekran kartının Palit olması sıkıntı yaratır mı?

Yaratmaz, ekran kartı tahminen 72 derecelerde gezecektir yük altında. Bu da iyi sayılabilecek bir değer.

1 TB SSD çok fazla. 500 GB Kingston A2000 SSD (opsiyonel olarak + WD Blue 1 TB HDD kombosu) yapabilirsiniz, gayet fiyat performans bir tercih olur. Oradan gelen para ile de anakartınızı yükseltin. Anakart tercihi kötü olmuş ama sizin suçunuz değil, genel olarak anakartlar düşük segment.

İdare eder diyebilirim, aşırı iyi değil ama kötü de değil.

Yaratmaz, ekran kartı tahminen 72 derecelerde gezecektir yük altında. Bu da iyi sayılabilecek bir değer.
Anakart olarak ne önerirsiniz seçeneklerden?

Hocam anakartı değiştirdim. Bütçe tam dayanıyor kasadan yana sıkıntı olmaz diye düşünüyorum PSU beni üzmez değil mi var mıdır acaba bir bilgin

PSU beni üzmez değil mi var mıdır acaba bir bilgin.

Dediğim gibi idare eder, ancak aşırı iyi üst düzey bir performans beklemiyorum. Fena değildir üzmeyecektir. Sonradan sıkıntı çıkarsa değiştirebilirsiniz.

Dediğim gibi idare eder, ancak aşırı iyi üst düzey bir performans beklemiyorum. Fena değildir üzmeyecektir. Sonradan sıkıntı çıkarsa değiştirebilirsiniz.
Bu üçü anakarttan hangisi daha iyi hocam?

Asus Prime B550M-A DDR4 S+V+GL AM4
MSI B550M PRO-VDH (type-c) DDR4 S+V+GL AM4 (mATX)
MSI B550M PRO-VDH WIFI (type-c) DDR4 S+V+GL AM4

MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi (Type-C) DDR4 S+V+GL AM4

B550M Pro VDH (Wi-Fi ve normal model arasındaki tek fark Wi-Fi yongası ve Bluetooth özelliği olup olmaması, performans olarak vs bir farkları yok)

Almışken Wi-Fi yongası ve Bluetooth özelliği olanı almak daha iyi olur o zaman değil mi? Bir de o iki model de B550M-A modelinden iyi sanırım.

Evet, F/P olarak daha önde görüyorum Pro VDH modellerini. Ayrıca yine evet almışken Wi-Fi yongalıyı almak eğer Ethernet kullanmayacaksa daha iyi olur. İçinde dahili olarak Bluetooth özelliği de geliyor olması lazım makul fiyata.

Yeni konular

Geri
Yukarı