Gamenote KB487L incelemesi

Merhabalar yaklaşık 3 yıllık Logitech K260 ofis klavyem artık tuşların zor basımı ve oyun için uygun olmadığı için uygun fiyatlı klavye arayışına girdim. Biraz araştırmalarım üzerine Gamenote KB487L serisinin F/P ürünü olduğunu öğrendim ve satın aldım. Ürünü Hepsiburada GameGaraj satıcısı üzerinden satın aldım 50TL'lik hediye kuponu ile yaklaşık 90TL gibi bir fiyata geldi resmen bedava diyebiliriz. 😅
gamenote.PNG

@AJFA hocamdan biraz kopya çekeceğim. İlk incelemem kusura bakmayın
.
1. Işıklandırma.
Işıklanırmasını herhangi bir uygulama üzerinden ayarlayamıyorsunuz. Soldan sağa doğru sırası ile yeşil sarı kırmızı mor ve mavi şeklinde yanıyor ve gayet hoş bir görüntü sunuyor.
fakat burada beğenmediğim kısım tuşlar şeffaf değil yani geceleri harfler ezberinizde değilse sıkıntı yaratabilir.
Işıklandırma seviyesinin 3 kademesi var az orta yüksek şeklinde. FN+pgup ile arttırıp FN+pgdn ile azaltıyoruz. Tek tuşa basarak ışıklarını açıp kapatabiliyoruz./ampul görseli var CTRL tuşunun hemen solunda/
Ayrıca lamba tuşu+FN tuşu ile nefes alıp verme modu mevcut.

2. Multimedya kısayol tuşları.
Özellikle bunlar çok işime yarıyor basit bir şekilde ses açıp kapama hesap makinesini tarayıcıyı mailleri açma gibi daha birçok işlemi tek tuşla açmak çok rahat oluyor.
Ve kısayol tuşları çok yumuşak bu yüzden kullanımı rahat.

3. Kullanım ve yazı yazma.
Daha önceden ofis klavyesi kullandığım için tuşlar bana biraz yukarıda geldi ama alıştım diyebilirim yazması kolay herhangi bir sorun yok. Tuşlara nispeten sessiz diyebiliriz. Sesleri bu fiyat bandı için yeterli, güzel diyebilirim. Bilek desteği özellikle çok işime yarıyor gayet beğendim lakin fabrikasyon olarak bilek desteği kısmında hafif kılcal çizikler mevcut. Bu sorunu benim dışında yaşayan 1/2 kişi daha olmuş.

4. Klavyenin tuş fonksiyonları:
FN+Windows tuşu ile Windows tuşunu etkisiz hale getirebiliyorsunuz ve oyunlarda yanlışlıkla basma gibi durumların önüne geçiyor.
FN+pgup ışık şiddeti açma.
FN+pgdn ışık şiddeti kapama.
FN+lamba tuşu ile nefes alıp verme modu.

-> Artıları: Bilek desteği, ışık şiddeti, fiyatına göre kullanılan malzeme kalitesi, multimedya tuşları.
-> Eksileri: Enter tuşunun çıkardığı ses pek hoş değil. Türkçe karakterler sonradan basılmış olması ve en önemlisi çoğu kişinin başına gelmemiş lakin daha 3.günde tuşlarda hafif bir silinme gözlemledim ellerim terliyor ve hava sıcak ama Gamenote gibi bir markada böyle bir şey olmaması lazım bana kalırsa. O yüzden W/A/S/DA tuşlarına şeffaf bant yapıştırarak kullanıyorum.

Umarım işe yaramıştır elimden geldiğince bir şeyler yazmak istedim sorularınız varsa sorabilirsiniz teşekkür ederim.

Ürün fotoğrafları:

KLAVYEM.jpg

0b9be91a-dbad-457f-bb8c-b20ea01366c9.jpg

82b7d76d-d379-4f94-ae98-78fac71f71d2.jpg

44da5824-23ed-4c8d-9e8e-f0d67959ebbe.jpg

be0d14b4-3a4d-4b19-a354-49497b5cef4f.jpg

Güncelleme yapayım çok nadir de olsa dediğim gibi bu durum çok nadir ara ara W-A-S-D tuşları takılabiliyor ve o tuşları daha çok kullandığım için basım hisleri biraz zayıfladı yine de parasına göre iyi bir ürün.

normalde f2 tusu ile ses kısma f3 tusu ıle ses açma çalışırdı. neye bastım bılmıyorum su an sesı acıp kapatmayı kullanmak ıcın fn+f3 yapmam gerekıyor mesela. bunu nasıl eski hal,ne çevirebilirim

Geri
Yukarı