Havit Gamenote H2016D İncelemesi

Merhabalar, bu konuda yaklaşık 3 haftadır kullanmakta olduğum Havit Gamenote H2016D kulaklığın incelemesini yapacağım. Lafı uzatmadan incelemeye geçeyim.

Ürünü 2 Mart tarihinde GameGaraj'dan 143₺'ye sipariş ettim ve 3 Mart tarihinde elime geçti, yani yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum kulaklığı. İlk olarak kutusundan bahsedeyim;
Kutu.png

Şöyle bir dış kutuyla geldi, kargolama konusunda sıkıntı yoktu yani. GameGaraj işini sağlam yapmış.
Ürünün kendi kutusu ise şöyle;

Kutu.jpg

Kutusu böyle. Bence şık bir kutu. Kutu içeriğine gelirsek kutu içeriğinde bir şey yok. Garanti belgesi haricinde bir şey çıkmıyor. Bir kulaklığın kutusundan ne beklenir, o da ayrı konu tabii.

• Kulaklığın görünümü şu şekilde:
Işık.jpg

Böyle bir ışıklandırmaya sahip, ayrıca hep aynı şekilde yanmıyor, efekti de bulunmakta.
kulaklık1.jpg

Kulaklığın genel görüntüsü. Sol arka kısmında sesi ayarlamak için bir tekerlek bulunuyor.

Padler bu şekilde;
KulaklıkPed.png

Rahat olduğunu söyleyebilirim. Uzun kullanımda ağrı yok, ama ufak rahatsızlık hissi oluşuyor. Pek terleme olmadı ama yaz aylarında terletir gibi.

Şimdi ses ve mikrofon kalitesine gelecek olursak;
Ses kalitesi beni tatmin etti. Ses düzeyi yüksek ve sesi de kaliteli bir şekilde verebiliyor. Oyun oynarken de müzik dinlerken de beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Oyunlarda yer ayrımını gayet iyi yapabiliyorsunuz. Windows Sonic de gayet güzel çalışıyor.

Ses hakkında değineceğim son şey ise, dışarıya çok ses veriyor maalesef. Sesi en yüksek düzeye getirdiğinizde bildiğin hoparlör işlevi görüyor kulaklık. Bununla ilgili bir video bırakıyorum;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mikrofon olayı ise biraz karışık. Sesi temiz ve güzel bir şekilde iletse de sesinizle beraber bolca "dipses" de alıyor.
Kulaklık.png

Mikrofon oldukça uzun ve esnek, ayrıca ucunda da bir pop filter bulunuyor. Beğendim, ama fazla dipses alması beni üzen şeylerden birisi.

Bir de kulaklığın kablosundan ve çıkışlarından bahsedeyim;
Öncelikle kulaklığın kablosu oldukça uzun, 150 cm'den biraz daha fazla bir uzunluğa sahip. Uzun olması benim işime geliyor açıkçası, oyun oynarken kapıyı kapatmam gerektiğinde kulaklığı çıkarmadan gidip kapatıyorum :D
Bunun yanında kablosunun şöyle bir eksi yönü var, kablo maalesef dolanıyor. Kötü bir durum, düzeltseniz de kısa süre sonra tekrar aynı hale geliyor.

Kulaklığın ışık için USB bağlantısı var, kulaklık ve mikrofon için de 2 adet jak bulunuyor.
Girişler.jpg

Jaklar renkli olmasa daha güzel olabilirmiş.

Kulaklık hakkında 3 haftalık deneyimlerim bu şekilde, artı ve eksilerini sıralayacak olursam;
Artıları
• Ses düzeyi ve ses kalitesi beni tatmin etti.
• RGB efekti
• Hoparlör olarak da kullanılabilmesi xd
• Uzun bir kabloya sahip olması
• Mikrofonun uzun olması ve ucunda filtre bulunması
Eksileri
Sesi dışarıya çok vermesi
• Kablo dolanması
• Mikrofonun fazla dipses alması

Sonuç olarak fiyatına göre bence gayet iyi bir kulaklık. Alınr mı derseniz alınır. Sharkoon Rush ER3 veya Redragon H120 Ares yerine daha iyi bir seçim bence.

Benim için artı ve eksilerini ve ürün hakkında incelememi olabildiğince objektif şekilde yapmaya çalıştım. Ürün hakkında sorunuz varsa yardımcı olurum, buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

@MYZA
Ses kartında bir sıkıntı vardır muhtemelen. MSI B460M-A PRO kullanıyorum. Ses düzeyi gayet iyi.
1. nesil işlemcilerin anakartı bende bulunan anakart. En eski ses yongasına sahip anakartlardan intel i serisi için tabi. O yüzden Gamenote H2029U Kablolu RGB Gaming Kulaklık Siyah | Game Garaj aldım sesi gayet iyi şuan rahatlığı da güzel. Stereo olarak kullanıyorum, yazılımı da olsa 7.1 beni pek çekmiyor, stereo kullanmak daha keyifli.
Çok uzun süre kullanmadığım için terletmesi konusunda bir şey söyleyemem, 2-3 saat kullanımda pek terletmedi ama biraz ağırlığını hissettiriyor kafa bandı değil de pedli olduğundan.

Kardeşime Sharkoon rush ER30 (ER3 değil ER30 aradaki tek fark RGB olması sanırım) almıştım, bugün kendime aldığım Gamenote H2016D model kulaklık geldi. Malzeme kalitesi olarak gerçekten Sharkoon ER30 çok daha iyi, ses tuşları ve plastik kalitesi daha iyi. Gamenote H2016D'nin ışıklı tarafının etrafı siyah boya ve bu boya zamanla atacakmış gibi his verdi tabii bunu zaman gösterir, uzun kullanım yapan arkadaşlar bildirirse daha iyi olur. Ses kalitesi ve mikrofon olarak birbirlerine yakınlar. Bir küçük sorun daha var Gamenote'un RGB aydınlatması USB ile çalışıyor RGB açıkken sağ kulakta çok hafif cızırtı var, oyun oynarken, ses geliyorken sıkıntı yaşatmıyor veya USB'yi çıkarıp RGB'siz kullanırken sorun olmuyor.

Selam, şu an aynı kulaklığa sahibim ama bir sorunum var. Müzik dinlerken sanki ses bir anda içeri kaçıyor sonra tekrar çoğalıyor. Yani ses çok kısa süreliğine azalıyor sonra tekrar yükseliyor gibi. Sizde de öyle mi? Yoksa kulaklığınızın ses ayarlarını atma şansınız var mı acaba?

Hocam aynı kulaklık var ancak mikrofon denetim masasındaki kayıt yerinde çıkmıyor. Hoparlör - Düzeyler oradan mikrofon şeyini 100 yaparsam kendi sesim bana geliyor.
Ses ayarlarından yapılıyor, sesin seviyesini yükseltebiliyorsun. Ama sesin tiz ve basını vs. bir sürü şeyini eşit yükseltmen lazım sesin bozulmaması için.

Eki Görüntüle 1000343
Ayrıca bu görseldeki ayar da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı