Gamepad Bluetooth ile bağlayınca tepki vermiyor

Samobi

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Selam.
18 gün önce SteelSeries markasının bu gamepadini satın aldım. Bilgisayarımda Bluetooth bulunmadığından dolayı, gamepadi Bluetooth'a bağlamak için TP-Link UB500 isimli bu arkadaşı satın aldım. İkisi de geldi ve gamepadi kablosuz olarak Bluetooth'a bağladım. Sorunda tam bu kısımda patladı. Bağlamasına bağladım ama gamepad işlevleri çalışmıyordu. Tuşa basıyorum ve tepki alamıyorum. Kablolu olarak bağladığımda bilgisayarda ve Steam'de rahatlıkla kullanabiliyorum, ama kablosuz bağlandığımda ne bilgisayarda ne de Steam'de kullanabiliyorum.

Steam'de kablolu bağlantı yaptığımda gamepad Xbox oyun denetleyicisi isminde gözükürken, kablosuz bağlantı yaptığımda screenshot_2.PNG resmindeki isim ile gözüküyor.

İngilizce-Türkçe bakmadığım kaynak, aramadığım yer kalmadı. Ya yanlış araştırıyorum ya da ben de bir hata var. Aşağıya kablosuz şekilde bağladığımda Steam-kontrolcü yapılandırması kısmında nasıl gözüktüğünün resimlerini koyacağım. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Esenlikler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,9 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 37
Hocam, kaliteli bir kol fakat Bluetooth ile Xinput desteği sunmayabilir. Telefonda falan denediniz mi?

Hocam, kaliteli bir kol fakat Bluetooth ile Xinput desteği sunmayabilir. Telefonda falan denediniz mi?

Evet hocam, telefonda denediğimde çalıştı. Bluetooth ile XInput hakkında tam bilgim yok ama ürün bilgisinde şöyle bir ibare var: "Denetleyiciyi herhangi bir Android cihaza veya Chromebook ile Bluetooth LE veya USB-C - USB-A bağlantısı üzerinden bir bilgisayara bağlayın"

Bu yazıyı yazarken fark ettim sanırım. "Chromebook ile Bluetooth LE" ifadesi açıklıyor galiba her şeyi. Bluetooth ile sadece Google'ın notebooklarına bağlanılıyor zannımca. Dikkatsizliğin gazabına uğramış olabilirim.

Bana da öyle geliyor. Galiba Android ve türevleri ile Bluetooth desteği var.

Konuyu kapatabiliriz o halde. Kablolu bir şekilde oynayacağız mecbur. 🙂
selamlar hocam. ben de stratus+'u tvde cloud gaming için almıştım, sorunsuz bir şekilde de kullandım fakat şimdi pc topladım, tp link bt5.0 bir adaptör ile bağladığımda aynı sorunu yaşıyorum, belki aradan geçen bu zaman içerisinde bir çözüm bulmuşsunuzdur diye konuyu hortlatmak istedim.
var mıdır bir çözüm öneriniz ? @Samobi

selamlar hocam. ben de stratus+'u tvde cloud gaming için almıştım, sorunsuz bir şekilde de kullandım fakat şimdi pc topladım, tp link bt5.0 bir adaptör ile bağladığımda aynı sorunu yaşıyorum, belki aradan geçen bu zaman içerisinde bir çözüm bulmuşsunuzdur diye konuyu hortlatmak istedim.
var mıdır bir çözüm öneriniz ? @Samobi
Selamlar. Çözümü yok maalesef çünkü sorun Bluetooth değil. "Windows için Bluetooth" desteği denilen şey aslında Chromebook için olan Bluetooth desteği. Üretici sayfasında bariz bir şekilde "Android and Chromebook Wireless Connectivity" ifadesi yer alıyor. Kablolu dışında sanırım Windows cihazlara başka şekilde bağlanmıyor. Xbox Controller kullanıyorum şu anda, SteelSeries ile tatillerde telefonuma bağlıyorum sadece.

Selamlar. Çözümü yok maalesef çünkü sorun Bluetooth değil. "Windows için Bluetooth" desteği denilen şey aslında Chromebook için olan Bluetooth desteği. Üretici sayfasında bariz bir şekilde "Android and Chromebook Wireless Connectivity" ifadesi yer alıyor. Kablolu dışında sanırım Windows cihazlara başka şekilde bağlanmıyor. Xbox Controller kullanıyorum şu anda, SteelSeries ile tatillerde telefonuma bağlıyorum sadece.
Teşekkürler hocam ben de bu özellik yanlış pazarlama olduğundan iade etmek istedim, garip bir şekilde amazon ürünü geri istemedi. Bu kadar kaliteli olmalarını bünyem kaldırmıyor..
Kablolu devam ediyorum veya steam link üzerinden Android cihaza bağlayarak kullanıyorum(bu şekilde pcyi kablosuz yönetmiş oluyorum)ama her seferinde uğraşmak yoruyor.
Teşekkürler

Geri
Yukarı