Gamepad ile PC oyunları nasıl rahat oynanır?

BreaKSooN05

Kilopat
Arkadaşlar son 1 yıldır gamepad ile oyun oynamaya başladım. Neden bilmiyorum ama gamepad ile oynarken kendimi daha çok kasıyorum. Rahat hissetmiyorum.

Gamepad kontrolü de çok kolay. Böyle uzanıp oyun oynamak istiyorum ama yıllardır da klavye fareye alıştım. FPS türü haricindeki oyunlara alıştım gibi ama kamera kontrol etmek çok işkence. Siz nasıl alıştınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son 1 yıldır gamepad ile oyun oynamaya başladım. Neden bilmiyorum ama gamepad ile oynarken kendimi daha çok kasıyorum. Rahat hissetmiyorum.

Gamepad kontrolü de çok kolay. Böyle uzanıp oyun oynamak istiyorum ama yıllardır da klavye fareye alıştım. FPS türü haricindeki oyunlara alıştım gibi ama kamera kontrol etmek çok işkence. Siz nasıl alıştınız?
Kamera konusu cidden işkence. Oto Aim olmasa kullanılmaz derece bir işkence. Kamerayı 10 saniye boyunca hareket eden düşmana ayarlamaya çalışıyorum.

First Person oyunları (Online olup olmaması önemli değil) gamepad ile oynayabilmek bana göre çok mümkün değil klavye fareye geçebilirsiniz first person oynarken

Kamera konusu cidden işkence. Oto Aim olmasa kullanılmaz derece bir işkence. Kamerayı 10 saniye boyunca hareket eden düşmana ayarlamaya çalışıyorum.

Aynen Dying Light 2 oynuyorum. Oyun işkenceye dönüşüyor. Oynarken keyif alamıyorum. İnsanlar Gamepad'e nasıl alışabiliyorlar anlamış değiim. 1 yıla yakındır gamepad kullanıyorum. Ama kamera olayından hala acı çekiyorum.

FPS tarzı oyunlarda çok zor oluyor ama RDR2 Witcher 3 gibi oyunlarda daha rahat oluyor.

Geri
Yukarı