Gamepad modellerimizi test edelim

Xbox gamepad kullanan dostlarıma ufak bir şey soracağım, bugün xbox 9. nesil gamepad aldım ve ETS'de X ekseninde yani sağa sola doğru çekmelerde ufak bir aktiflik gördüm (y de de olabiliyor). Ayarlarda ölü bölgeyi %0 yaptığımda sağa veya sola en son nerde bıraktıysam o kısma çekiyor (eğer joysticki yavaş bırakırsam oluyor bu ve çok hafif o kısma çekiyor) ve ayarlardan ölü bölgeyi %1 veya 2 yaptığımda sorunum çözülüyor.

Bu acaba XBOX gamepadlerinin joysticklerinin hassas olmasından kaynaklı bir şey mi ? F710'umda hiç böyle bir sorun olmuyor çünkü joystickleri çok sert.

Hatta bu siteden denediğimde raw input'un 0.0 olması gerekirken 0.2 veya 0.3 değerlerini alıyor joysticki bıraktığımda
(Bu siteden siz de test ederseniz sevinirim)

Bu garantilik bir sorun mu, kesinlikle oyunlarda bir sağa sola çekme mevzusu olmuyor gördüğüm için sorayım dedim.

Bugün aldığım Xbox 9.Nesil Gamepad test sonuçları, normal mi?

1707989834448.png

5 gün oldu alalı Xbox 9.nesil 5. testimde en başarılı yüzdeye ulaştım. Arkadaşlar daire içinde yavaşca 360 derece döndürmeniz gerekli testi doğru yapabilmek için.
1710384545080.png

5 gün oldu alalı Xbox 9.nesil 5. testimde en başarılı yüzdeye ulaştım. Arkadaşlar daire içinde yavaşca 360 derece döndürmeniz gerekli testi doğru yapabilmek için.Eki Görüntüle 2140443

6 Aylık 9. nesil xbox gamepad sonuçları bu şekilde,Eki Görüntüle 2140445
Testi yanlış yapıyorsunuz, analogları sonuna kadar ittirip yavaşça 360 derece döndürmeniz lazım. Daire içinde tutmaya çalışırsak düşük çıkar zaten.

Testi yanlış yapıyorsunuz, analogları sonuna kadar ittirip yavaşça 360 derece döndürmeniz lazım. Daire içinde tutmaya çalışırsak düşük çıkar zaten.

8.5 - 7.5 çıktı dediğiniz şekilde yapınca fakat ben hiçbir yerde öyle bir bulguya rastlamadım. Ölye olsa da kötü değerler değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı