Çözüldü Gamepad sağ analog ile DPAD tuşları aynı şeyi yapıyor ve bu esnada DPAD çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

dmucahit

Decapat
Daha fazla  
Elimde ucuz bir gamepad var. Bununla FIFA 19 oynamak istiyorum ancak sağ analog ile çalım deneyince aynı zamanda istemeden taktik ayarlıyorum. (bu sırada çalım atılıyor) DPAD tuşları ise hiç çalışmıyor. Çözüm bilen varsa yardım edebilir mi?

Çözüm
Oyunu Steam'den geniş ekran modu ile başlatırsanız kullanabilirsiniz. X360CE de deneyebilirsiniz.
Gamepadin aşağısında bir tuş olmalı tahminimce o kapalıdır o tuşa basınca ışık yanıyor ve analog çalışır hale geliyor HP gamepad var bende öyle çalışıyor kırmızı daire içindeki tuş.

Dosya Ekleri

• IMG_20240328_171401.jpg
    IMG_20240328_171401.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 7
Gamepadin aşağısında bir tuş olmalı tahminimce o kapalıdır o tuşa basınca ışık yanıyor ve analog çalışır hale geliyor HP gamepad var bende öyle çalışıyor kırmızı daire içindeki tuş.

Hayır analog açık kapalı halini de denedim.

Oyunu Steam'den geniş ekran modu ile başlatırsanız kullanabilirsiniz. X360CE de deneyebilirsiniz.

Steam'de geniş ekran modunda ayarlara gidip kontrolcüyü yapılandırıp oyunun kendi girdisini kapatıp steaminki ile oynayınca oldu teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı