Gamepade alışmak için oyun tavsiyesi

TonyRogers

Hectopat
Daha fazla  
Yıllarca klayve mouse ile oyun oynadım. PES dışındaki oyunlarda hiç gamepad kullanmadım. Ama zamanla yatarak oyun oynama isteği ve bazı oyunların gamepade daha uygun olması beni gamepadle oynamaya itti. Baktım bir-iki oyuna ama pek beceremiyorum gamepadle ateş etmeyi. O yüzden sizden isteğim gamepadle nişan almaya alışabileceğim TPS bir shooter oyunu önerebilir misiniz? Hikayesi falan önemli olmasın amacım gamepade alışmak. Bu arada PC'de oynuyorum oyunları. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Halo deneyebilirsiniz. Konsolda shooter oynayabildiğini gösteren oyundur.
Koleksiyon olarak Game Pass'de bulunmakta. İndirimlerde de 30-35 gibi bir fiyata düşmüştü sanırım.
Bugün de Game Pass övdük elhamdülillah.

Son düzenleme:
Hocam tavsiyem, MK11 gibi Tekken 7 gibi 2 tuşun değil de tek tuşun kullanıldığı oyunları oynayarak alışma aşamasını başlatmanız. Yeterli geldiğini düşündüğünüzde, basit bir shooter oyununa geçebilirsiniz. Benim tavsiyem BioShock ınfinite olacaktır. Çok aşırı anlık tepki gerektirmediğinden, rahat bir şekilde konsola alışırsınız. Bende aynı durumdan muzdaribim, ve benim çözümüm bu oldu.

Hocam tavsiyem, MK11 gibi Tekken 7 gibi 2 tuşun değil de tek tuşun kullanıldığı oyunları oynayarak alışma aşamasını başlatmanız. Yeterli geldiğini düşündüğünüzde, basit bir shooter oyununa geçebilirsiniz. Benim tavsiyem BioShock ınfinite olacaktır. Çok aşırı anlık tepki gerektirmediğinden, rahat bir şekilde konsola alışırsınız. Bende aynı durumdan muzdaribim, ve benim çözümüm bu oldu.

BioShock gerçekten işe yararmı hocam ona göre alacağım klavyem fare ile oynasam ilgimi çekecek bir oyun değil çünkü sırf gamepade alışmak için alacağım dediğin gibi ise.

Yıllarca klayve mouse ile oyun oynadım. Pes dışındaki oyunlarda hiç gamepad kullanmadım. Ama zamanla yatarak oyun oynama isteği ve bazı oyunların gamepade daha uygun olması beni gamepadle oynamaya itti. Baktım bir-iki oyuna ama pek beceremiyorum gamepadle ateş etmeyi. O yüzden sizden isteğim gamepadle nişan almaya alışabileceğim TPS bir shooter oyunu önerebilir misiniz? Hikayesi falan önemli olmasın amacım gamepade alışmak. Bu arada PC'de oynuyorum oyunları. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Resident Evil 4. bilmiyorum size garip gelebilir fakat ben ilk shooter oyunu gamepad ile Resident Evil 4 ile oynadım. Hiç oynayamam sanmıştım fakat düşmanların ilk safalarda yavaş olması beni alıştırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı